Bu 2 Altın Fiyatı Tahminine Dikkat: Bu Rakamlar Bekleniyor!

Bu 2 Altın Fiyatı Tahminine Dikkat: Bu Rakamlar Bekleniyor!
Bu 2 Altın Fiyatı Tahminine Dikkat: Bu Rakamlar Bekleniyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Frederal Reserve’in inatçı enflasyonu düşürmek için agresif duruşuna devam etmesiyle altın fiyatı sert düşüş gördü. Bu ortamda, Credit Suisse için altın fiyatı olumsuz bir tablo çizmeye devam ediyor. Commerzbank ise sarı metalin kalıcı kazanç elde etmekte zorlanacağını söylüyor.

“Ancak bu durumda altın fiyatı üzerindeki baskının hafiflemesi mümkün”

1.691/76 doların altındaki sarı metal, büyük bir çift tepeyi doğruladı. Bu nedenle Credit Suisse’deki stratejistler, altın ile ilgili orta vadeli teknik görüşlerini olumsuza çevirdi. Bu bağlamda stratejistler, şu teknik seviyelere dikkat çekiyor:

Altın, son zamanlarda iki yılın en düşük seviyesi ve 200 haftalık hareketli ortalamanın 1.691/76 doların altına inerek büyük bir ‘çifte tepe’ oluşumuna işaret etti. Bu nedenle altına ilişkin orta vadeli teknik görüşümüzü negatife çevirdik. Başlangıçta 1.618/16 dolar seviyesinde görülen destekle, buradan daha fazla bozulma olmasını bekliyoruz.

Altın fiyatı

Stratejistlere göre, 1.618/16 doların altında bir kapanış, tüm 2015-2020 yükselişinin 1.560 dolardan %50 geri çekilmesine geçişin yolunu açacak. Stratejistler, devamla parlak metalin şu seviyelere doğru ilerleyişi imkan dahilinde görüyor:

Bunun altında sürekli bir kırılma, düşüşü 2019’un sonlarına ve 2020 fiyatlarının en düşük seviyelerine ve ayrıca 1.451/40 dolarda %61,8’lik geri çekilmeye kadar uzatmanın kapısını açacak. Tersine, şu anda 1.732 $ olan 55 günlük hareketli ortalamanın üzerinde yalnızca ikna edici bir kırılma, değerli metal üzerindeki baskıyı hafifletebilir ve bir sonraki direnç şu anda 1.830 dolar olan 200 günlük ortalamada daha da önemli olarak görülecektir.

Altın fiyatı

“Altının sunabileceği çok az şey var”

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın, yılın en düşük seviyesine yakın işlem görüyor. Commerzbank ekonomistleri altının baskı altında kalmasını bekliyor. Bununla birlikte, altın piyasasında kısa bir karşı hareketin gerçekleşmesi mümkün. Ekonomistler, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Hızla yükselen faiz oranlarının ortasında, altının faizsiz bir yatırım olarak sunabileceği çok az şey var. Özellikle de güçlü ABD doları fiyatı üzerinde ek ağırlık oluşturduğundan. Bu nedenle birçok ETF yatırımcısı varlıklarını geri çekmeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta yukarı yönlü küçük bir karşı hareket mümkün. Ancak, faiz artırımlarına bir son görünene kadar kalıcı bir geri dönüş beklemiyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 2 Altın Fiyatı Tahminine Dikkat: Bu Rakamlar Bekleniyor!