Uzman Görüşü: Bu 2 Kripto Para İçin Mayıs’ta 2X Potansiyeli Var!

Uzman Görüşü: Bu 2 Kripto Para İçin Mayıs’ta 2X Potansiyeli Var!
Uzman Görüşü: Bu 2 Kripto Para İçin Mayıs’ta 2X Potansiyeli Var!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Daha geniş kripto piyasası, fiyatını 60.000 doların üzerinde tutmaya çalışan Bitcoin öncülüğünde düşüş eğiliminde. Özellikle piyasa, Bitcoin’in halving olayına kısa vadede olumsuz tepki verdi. Bununla birlikte, birkaç kripto para biriminin piyasa değerlerinde bir artış yaşayabileceğine dair göstergeler var. Bu bağlamda kripto uzmanı Justinas Baltrusaitis, 2024 Mayıs’ta 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşması muhtemel iki token belirledi.

İlk sıradaki kripto para: Ripple (XRP)

Kuşkusuz, XRP’nin fiyat performansı birçok yatırımcısı için bir hayal kırıklığı kaynağı oldu. Ağırlıklı olarak 1 dolar seviyesinin altında konsolide bir aşamada kalmaya devam ediyor. Şu anda token, genel piyasa duyarlılığının aşağı yönlü baskısıyla karşı karşıya. Bu yüzden, 0,50 dolar eşiğini korumakta zorlanıyor.

Bununla birlikte, çok sayıda piyasa katılımcısı XRP’nin önümüzdeki aylardaki beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. Özellikle, Ripple ile ABD SEC arasında devam eden yasal anlaşmazlıklardan kaynaklanan olumlu gelişmeler, tokenin yeniden ivme kazanması için önemli katalizörler olarak hizmet edebilir. Ayrıca, Ripple’ın planlanan stablecoin lansmanının, platformuna daha fazla katılımcı çekmesi mümkün. Uzmanlar bunu XRP’ye fayda sağlayacak olumlu bir hareket olarak görüyor.

Kripto para

XRP Coin için fiyat tahminleri

Teknik analiz açısından bakıldığında, analist Dark Defender, XRP’nin 2013 ve 2017 yılları arasındaki davranışını anımsatan bir ticaret modeli sergilediğini belirtiyor. Analist, özellikle XRP’nin değerinde önemli bir yükseliş trendinden önce gelen önemli bir destek hattıyla hizalanan düşük seviyelerle ilgili olarak fiyat hareketlerindeki benzerlikleri vurguluyor.

Piyasa Mayıs ayına girerken, bu modelin potansiyel olarak bir ralli için zemin hazırlaması olası. Bunun da potansiyel olarak 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine yol açması mümkün. Şu anda XRP’nin piyasa değeri 27,64 milyar dolar. Bu da istenen 50 milyar dolarlık kilometre taşına ulaşmak için %80’lik bir artış gerektiğini gösteriyor.

Kripto para
XRP piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

İkinci sıradaki kripto para: Dogecoin (DOGE)

Nisan ayında, meme coin 1 dolarlık dönüm noktasına ulaşmaya hazır görünüyordu. Böylece, potansiyel olarak 50 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşacaktı. Ancak hakim olan ayı piyasası duyarlılığı nedeniyle bir gerileme ile karşı karşıya kaldı. Özellikle, on-chain birkaç metrik Dogecoin (DOGE) için yükseliş işaretleri gösteriyor. Son dönemdeki düşük performansa rağmen, kripto piyasası istihbarat platformu Santiment’in 27 Nisan tarihli verileri, son üç ayda boş olmayan DOGE cüzdanlarında %13,8’lik bir artış olduğunu ortaya koydu. Bu artış, meme coin’e olan güvenin arttığını ve muhtemelen yatırımcı güvenine dönüştüğünü gösteriyor.

Kripto para
Boş olmayan DOGE cüzdan verileri. Kaynak: Santiment

Ayrıca, kripto analisti Ali Martinez yakında DOGE için potansiyel bir fiyat artışı öngörüyor. Martinez, “azalan üçgen” formasyonunu takip eden bir konsolidasyon aşamasından sonra DOGE’nin geçmiş performansını yansıtarak 1 dolar kilometre taşına ulaşabileceğini öne sürüyor.

Buna ek olarak Dogecoin’in Tesla CEO’su Elon Musk’tan aldığı desteği unutmamak gerekiyor. Yakında piyasaya çıkacak X Payments gibi ilgili ürünlerin de potansiyel etkisi olacaktır. Dogecoin’in 50 milyar dolar piyasa değeri eşiğine ulaşması için %150’lik önemli bir artışa ihtiyacı olacak.

DOGE piyasa değeri. Kaynak: CoinMarketCap

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlerin ve uzmanın görüşü olup kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan öce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzman Görüşü: Bu 2 Kripto Para İçin Mayıs’ta 2X Potansiyeli Var!