Dev Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Kapama Kararı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
2.166 görüntülenme
Dev Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Kapama Kararı!

Dijital varlık ticaret şirketi 21Shares, kripto para birimiyle ilgili borsada işlem gören altı ürününü kapatmayı planlıyor. Perşembe günkü bir habere göre, toplam varlıkları 700.000 doların altında olan ETP’lere olan ilginin azalması bu karar verilmesine neden oldu. Altı üründen beşi 6 Nisan’da listeden çıkarılacak.

21Shares, BTC ve ETH endeksli ürünleri kapatıyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto para borsasında işlem gören ürünler (ETP) sağlayıcısı olan İsviçre merkezli 21Shares, düşük talep nedeniyle altı ürününü kapatıyor. Bir şirket sözcüsü gelişmeyi doğruladı. Ancak firma yakın zamanda net yeni varlıklar açısından 2018’deki kuruluşundan bu yana en yüksek ikinci Ocak ayını yaşadı.

Kapatma bloğundaki ürünler arasında 21Shares Crypto Layer 1 ETP (LAY1), 21Shares DeFi 10 Infrastructure ETP (DEFII), 21Shares S&P Risk Controlled Bitcoin Index ETP (SPBTC), 21Shares S&P Risk Controlled Ethereum Index ETP (SPETH) ve 6 Nisan işlem gününden sonra kapanacak olan 21Shares USD Getiri ETP (USDY) yer alıyor. Altıncı ürün olan 21Shares Terra Classic ETP (LUNA) ise 2 Haziran’a kadar ticarete devam edecek. Altı kapanışın toplam yönetimi altında 700.000 dolardan daha az varlık bulunuyor. 21Shares sözcüsü konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

Bu, ETP endüstrisinde rutin / standart bir uygulamadır. Bu ETP’ler nispeten düşük talep görürken, diğer ürünlerimizde sürekli güçlü talep görüyoruz. Aslında, bu yıl şirket tarihindeki en güçlü ikinci Ocak ayımızı geçirdik.

kripto para

Şirket, kripto para ürünlerini kapatsa piyasada ilgi devam ediyor!

Firmaya göre 21Shares, geçen yılın aynı dönemindeki 26.73 milyon dolara kıyasla Ocak ayında 26.95 milyon dolar net yeni varlık ekledi. Rekor, yaklaşık 44 milyon dolarlık varlıkla Ocak 2021’de tutuldu. Firmanın 21Shares Ethereum ETP (AETH) ve 21Shares Bitcoin ETP’si, yönetim altındaki varlıklarda 200 milyon doları aşarak bu hedefi aşan ikinci ve üçüncü ürünler oldu. 21Shares ayrıca ilk fonu olan 21Shares Crypto Basket Index ETP’yi (HODL) sunmaya devam edecek. Bu arada, ETP kapanışları daha önce Bloomberg tarafından da bildirildi.

Bu gelişmelerin ortasında kripto para piyasası toparlanmaya devam ediyor. Basın zamanında, lider kripto Bitcoin (BTC), haftalık bazda %22’nin üzerinde kazançla 25 bin dolar sınırında işlem görürken, lider altcoin Ethereum (ETH), haftalık bazda, yaklaşık %16 artışla 1.666 dolardan işlem görüyordu. Görünen o ki, 21Shares’in iki kripto paraya dayalı ürünleri ilgi görmese de asılları yatırımcı çekmeye devam ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Efsanevi Borsacı 'Açığa Satın' Dedi! Bitcoin Boğa Sinyali mi?
Efsanevi Borsacı ‘Açığa Satın’ Dedi! Bitcoin Boğa Sinyali mi? Ünlü bir finans yorumcusu olan Jim Cramer, yapmış olduğu açıklamalar ve paylaşımlarla dikkatleri çekmeye devam ediyor. Şimdi de son zamanlarda Bitcoin ile korelasyonu yüksek olan Nasdaq’a ilişkin ilginç bir tweet attı. Yanlış tahminleri nedeniyle yer yer dalga...
Vural Erkan 2 hafta önce