Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin Satış Sinyali Yandı!

Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin Satış Sinyali Yandı!
Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin Satış Sinyali Yandı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası 20 Şubat’ta kırmızıya dönerken, Bitcoin mevcut aralığının dibini tekrar ziyaret etti. Bu arada, bazı kripto paralar hala bir satış sinyaline işaret eden aşırı alım durumu gösteriyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa, satış sinyali veren 2 altcoin’e bakıyor.

Lider kripto para Bitcoin’in ivmesi zayıfladı

Bitcoin, 50.000 dolar psikolojik direnci kırdıktan sonra 14 Şubat’tan bu yana bu aralıkta işlem görüyor. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere 20 Şubat’ta BTC 52.985 dolar ile yeni bir zirve yaptı. Ancak, bunun hemen ardından aralığın en altına geriledi.

BTC/USD 4 saatlik fiyat grafiği. Kaynak TradingView

Özellikle bu hareket, yükseliş eğiliminde olan ancak trendin tersine dönmesine neden olabilecek diğer kripto para birimlerini zayıflattı.

Jasmy Coin (JASMY) aşırı satın alındı

Özellikle, CoinGlass’ın haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritasında aşırı alım yapan JasmyCoin (JASMY) dikkatleri çekiyor. JASMY tokenı şu anda piyasadaki en yüksek günlük RSI değerine sahip. Bu fiyatlarda ilgili bir satış sinyali oluşturuyor. Bu yazı sırasında, JasmyCoin yedi günde %106 artışla işlem görüyordu. Ancak haftalık RSI 77,49 ise aşırı alıma işaret ediyor.

Ayrıca, günlük ve 4 saatlik zaman dilimlerinde de sırasıyla 88,05 ve 81,47 ile aşırı alım durumu gösteriyor. Genel bir geri çekilme, bu aşırı genişlemiş boğa koşusunun ardından JASMY için büyük bir düzeltmeyi tetikleyebilir.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık: JASMY. Kaynak: CoinGlass

Frontier (FRONT) de satış sinyali verdi

Bir diğer aşırı alım gören kripto para birimi ise Frontier (FRONT). Token, 79,39 haftalık RSI değerine sahip. FRONT, yazı sırasında haftalık bazda %7,63 artışla 0,53 dolardan işlem görüyor. Bu, en yüksek 7 günlük Göreceli Güç Endeksi. İlginç bir şekilde, FRONT’un haftalık durumu ile kısa vadeli göstergeler arasında kayda değer bir farklılık var. Günlük 71,1 RSI hariç, daha düşük zaman dilimleri ivme kaybediyor. Bu da trendin tersine döndüğüne işaret ediyor.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık: FRONT. Kaynak: CoinGlass

Bu trend göstergelerinde gezinmek, alım ve satım sinyalleri arayan yatırımcılar için çok önemlidir. Bununla birlikte, aşırı alım RSI’sı bir fiyat çöküşünü veya trendin tersine dönmesini garanti etmez. Kripto para piyasası oldukça değişkendir. Bu yüzden, projeler genellikle haberlere ve ilgili olaylara agresif bir şekilde yanıt verir. Bu nedenle Bitcoin, borsa veya diğer finansal ürünler gibi öncü göstergeleri takip edin.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para İçin Satış Sinyali Yandı!