Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para ‘Sat’ Sinyalleri Gönderiyor!

Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para ‘Sat’ Sinyalleri Gönderiyor!
Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para ‘Sat’ Sinyalleri Gönderiyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para Bitcoin 3 aylık bir fiyat aralığında işlem görmeye devam ediyor. Lider altcoin Ethereum ise geçen hafta ETF onayı haberlerinin ardından yükseldi. Kripto para piyasası bir sonraki hamlesine karar verirken kripto analisti Vinicius Barbosa, kârlı bir “satış” anlamına gelebilecek aşırı alım durumundaki iki kripto para tespit etti.

Satış sinyali veren kripto paralar

CoinGlass’ın 24 saatlik göreli güç endeksi (RSI) ısı haritasında aşırı alım durumu bugün yükseldi. Yazı sırasında, ortalama günlük RSI 54,84 puana işaret ediyor. Bu da genel olarak nötr bir piyasaya işaret ediyor. Bu nedenle, bu ortalamadan çok fazla uzaklaşan projelerin (aşırı alım veya aşırı satım seviyelerine) geri düzeltme yapması muhtemel. Dolayısıyla bu durum, kripto para yatırımcıları için daha net bir satış sinyali veren yedi kripto para için geçerli. Dahası, bunlardan ikisi özellikle öne çıkıyor.

Aniden aşırı alıma geçen Bounce Token (AUCTION) satış sinyali veriyor!

Bounce Token (AUCTION) 24 saatlik göreceli güç endeksinde aniden aşırı satımdan aşırı alım durumuna yükseldi. CoinGlass’ın ısı haritasının kaydettiği gibi, token son 24 saatte %46,87 artışla 26,35 dolardan işlem görüyor. Dahası, AUCTION 91,76 saatlik RSI değerine sahip. Bu da daha kısa zaman diliminde ne kadar aşırı satın alımda olduğunu kanıtlıyor. Projenin 4 saatlik, 12 saatlik ve 24 saatlik RSI’ları sırasıyla 89,14, 82,94 ve 75,99’u gösteriyor.

Kripto Piyasası RSI 24 Saat Isı Haritası: AUCTION. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, haftalık zaman dilimi Bounce Token için 35,62’de kısa vadeli devamlılığa meydan okuyan zayıf bir momentum gösteriyor. Bounce, Web3’te şeffaf açık artırmalar için merkezi olmayan bir ağ olmayı hedefliyor.

İkinci sıradaki kripto para: ConstitutionDAO (PEOPLE)

Aşırı alımdaki bir diğer kripto para birimi de ConstitutionDAO token PEOPLE. CoinMarketCap açıklamasında göre, deney iptal oldu. Ancak token net temeller olmadan pompalanmaya devam ediyor. İlginç bir şekilde, PEOPLE bir süredir bu olumlu fiyat hareketini gördü. Böylece, haftalık RSI’sı aşırı alım durumuna geçti.

Son kazançlar, durdurulan tokenı gün içinde 0,96 dolara kadar çıktı. Bununla birlikte daha sonra düşüşe geçti. PEOPLE haftalık grafiğinde ise halen %21’in üzerinde yeşil bölgede duruyor. Bu arada tokenin 24 saatlik ve haftalık RSI göstergesi sırasıyla 73,83 ve 76,73 ile aşırı alımda.

Kripto Piyasası RSI 24 Saatlik Isı Haritası: PEOPLE. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, aşırı alım RSI’sına sahip olmak kripto para biriminin bir düzeltme yaşayacağını garanti etmez. Bu durumun bir güç gösterisinin ardından geldiğini ve genellikle boğa piyasalarında devam eden zaman dilimlerinde görüldüğünü anlamak önemli. Yatırımcıların her bir tokenin altında yatan temelleri anlaması ve buna göre kararlar alması gerekir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analist Uyardı: Bu 2 Kripto Para ‘Sat’ Sinyalleri Gönderiyor!