Efsanevi Borsacı: Bu 2 Kripto Parayı Sattım! Çünkü…

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 7 Aralık 2022
627 görüntülenme
Bu 2 Kripto Parayı Sattım! Çünkü

Amerikalı televizyon kişiliği ve efsanevi borsacı Jim Cramer, kripto para piyasasının “devasa bir dolandırıcılık” olduğunu söylüyor. Yeni açıklamalarında neden kriptodan uzaklaştığına yer veriyor.

Jim Cramer, bu iki kripto parayı sattığını duyurdu

Efsanevi borsacı, geçen yıl kripto yatırımlarından elde ettiği kazançla çiftlik satın almıştı. Yatırımlarının büyük bir bölümü Ethereum odaklıydı. Cramer şimdi, tüm piyasanın sadece büyük bir “sahtekarlık” olup olmadığını sorguluyor. Geçen yıl elindeki Bitcoin’leri satarak piyasadan uzaklaşmak için ilk adımı atmıştı. Daha sonra bu paranın bir kısmıyla Ethereum satın aldığını duyurdu. ETH yatırım yapmasının nedenini, insanların işlem yapmak için Ethereum’u kullandıklarına dayandırdı. Ancak bankasının bunu kabul etmek istemediğini öğrendikten sonra Ethereum pozisyonunu sattı. Cramer şu anda kriptodan tamemen uzaklaşmak istiyor. Ethereum (ETH) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

104741387 IMG 8445 jim cramer

Cramer, bankasındaki yöneticilerle Ethereum’u saklamak için konuştuğunu paylaştı. Ancak, 30 yıldır müşterisi olmasına rağmen bankanın bunu kabul etmediğini açıkladı. Salı günü CNBC’nin “Squawk On The Street” programında, “Bu satmak için harika bir nedendi” dedi.

“Satmak için asla geç değil”

Bitcoin ve Ethereum, FTX’in iflasıyla birlikte son iki yılın en düşük seviyelerine ulaştı. Yıl boyunca esen sert rüzgarlar eşliğinde ATH seviyelerine göre %70 civarında değer kaybettiler. Cramer ise, piyasan uzaklaşma gerekçesi olarak FTX’te yönelik, “Bence bu devasa dolandırıcılık oldu” diyor.

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX’in çökmesine neden olan olayları “öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi” bitirdiğinde ABD Mali Hizmetler Komitesi önünde ifade vermeyi planladığını Pazar günü Twitter’dan duyurdu. Komite Başkanı Temsilci Maxine Waters Pazartesi günü Bankman-Fried’e yanıt vererek, son medya röportajlarının, bilgisinin kongre komitesi önünde “tanıklık için yeterli” olduğunu gösterdiğini belirtti. Cramer, bu olumsuz koşulların ortasında kripto yatırımcılarına satış yapmak için asla geç olmadığını hatırlatıyor.

Bu Tarihe Dikkat: FTX CEO'su Sonunda Kongre'ye Gidiyor!

ABD makamları FTX’i soruştururken Sam Bankman-Fried savunma avukatı tuttu

Kriptokoin.com olarak aktardığımız son gelişmelerde, eski CEO SBF’nin savunma avukatı olarak hareket etmesi için eski bir federal savcı olan Mark Cohen’i tuttuğu ortaya çıktı. 6 Aralık tarihli raporlara göre, Bankman-Fried’in sözcüsü Mark Botnick, eski FTX CEO’sunun Cohen’i, kripto para borsasındaki yatırımcılardan gelen bir dizi hukuk davası ve düzenleyiciler tarafından yapılan soruşturmalar arasında tuttuğunu söyledi.

Bu arada, ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’ndeki milletvekilleri, çöküşü araştırmak için ayrı duruşmalar yapılacağını duyurdu. Bunlar, yatırımcılar ile geleneksel piyasalar üzerindeki potansiyel etkisini ve iflas sürecini irdeleyecek. Ayrıca, Meclis Mali Hizmetler Komitesi liderliği, Bankman-Fried’i 13 Aralık’ta FTX ile ilgili duruşmada konuşmaya çağırdı. Ancak eski CEO, yalnızca “ne olduğunu öğrenip gözden geçirdikten” sonra ifade vereceğini önerdi. Bahamalar’dan şahsen mi yoksa uzaktan mı konuşacağı henüz belli değil.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Benzinga

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Kripto Para Şirketi Tehlikede: Fon Arayışı Var
Bu 2 Kripto Para Şirketi Tehlikede: Tasfiye ve Fon Arayışı Var! Yeni raporlar, kripto para altyapı şirketi Blockstream ve Londra merkezli erken aşama kripto girişimi Koinly’nin fon arayışında olduğunu söylüyor. Koinly, kripto para piyasasının olumsuz koşulları gerekçesiyle kadrosunu %14 küçültüyor Londra merkezli erken aşama kripto girişimi, piyasası koşulları...
Buğra Çağlar 7 Aralık 2022