Reklamı kapat

Bu 24 Altcoin Tehlikede: Dev Fon Piyasaya Boşaltabilir!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
5 görüntülenme
Bu 24 Altcoin Tehlikede

Grayscale’in merkezi borsaların rezerv kanıtı paylaşmalarına karşı aldığı tutum yatırımcılar arasında endişeye neden oluyor. Yatırım devinin kardeş şirketi Genesis, içinde bulunduğu kriz nedeniyle kendi varlıklarını satmak üzere. Böyle bir durumda altcoin yatırımcıları FTX benzeri bir olayla karşı karşıya kalacaklar.

Genesis iflas ederse yatırımcıların GBTC fonları üzerinde hiçbir iddiası olmayacak

Grayscale’in kardeş şirketi Genesis, bu akşama kadar 1 milyar dolarlık kredi aradığını açıklamıştı. Şirket bu fonu bulamaması durumunda, sahibi Digital Currency Group varlık satışı yapmak zorunda kalacak. Bu arada, yeni raporlar, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) kardeş şirket Genesis Global Capital’in kredi biriminin FTX’in çöküşünün bir sonucu olarak müşterilerin para çekme işlemlerini durduracağını söylüyor.

Raporda, Genesis’teki durumun GBTC’yi doğrudan etkilemediği belirtildi. Genesis, borç verme için likidite sağlayamasa ve iflas başvurusunda bulunamasa bile, alacaklıların GBTC üzerinde hiçbir iddiası olmayacak.

Bu Platformda Bitcoin Fiyatı 11 Bin Dolara Düştü!

Rezervlerini paylaşmayan Grayscale, Bitcoin ve 24 altcoin tutuyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Grayscale 19 Kasım’da ‘güvenlik’ endişeleri nedeniyle rezervlerini açıklamayacağını duyurdu. Fonlarını gizli tutan şirket, Genesis’in potansiyel iflası nedeniyle yatırımcılar arasında paniğe neden oluyor. Olası bir iflas durumunda yatırımcılar FTX benzeri bir olayla karşı karşıya kalacaklar. Coinglass verileri, Grayscale rezevlerinde 25 altcoin bulunduğunu gösteriyor.

  • 633 bin Bitcoin (BTC), 3 milyon Ethereum (ETH), 11 milyon Ethereum Classic (ETC)
  • 29 milyon Amp (AMP), 111 Yearn.finance (YFI), 526 bin Curve (CRV), 35 bin Polkadot (DOT)
  • 1,5 milyon Litecoin (LTC), 309 bin Bitcoin Cash (BCH), 332 bin ZCash (ZEC)
  • 29 milyon Amp (AMP), 111 Yearn.finance (YFI), 526 bin Curve (CRV), 35 bin Polkadot (DOT)18 milyon MANA, 74 milyon Stellar (XLM), 614 bin Horizen (ZEN)
  • 589 bin Litepeer (LPT), 307 bin Chainlink (LINK), 106 bin Solana (SOL), 6 milyon Basic Attention Token (BAT)
  • 106 bin Filecoin (FIL), 13 milyon Cardano (ADA), 94 bin Avalanche (AVAX), 591 bin LIV
  • 316 bin Uniswao (UNI), 4948 Aave (AAVE) ,299 Maker (MKR), 3186 Compound (COMP)

Grayscale’in ana fonu GBTC tarihi indirimde işlem görüyor

Bitcoin son 12 ayda %72 düşerken, GBTC Cuma günü itibariyle aynı dönemde %82 kayıp kaydetti. Bu da Trust ürünü ve arasındaki önemli bir eşitsizliği yansıtıyor. Grayscale daha önce, kripto ürünlerinin her birinin “ayrı bir tüzel kişilik” olarak kurulduğunu söylemişti. Kripto yatırım ürünlerinin “Coinbase Custody Trust Company’nin gözetimi altında saklandığını” yineledi. Şimdi, Digital Currency Group’un potansiyel iflası GBTC üzerindeki baskıyı arttırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

4 Altcoin Yeni Ortaklık Müjdesi
Bu 4 Altcoin Yeni Ortaklık ve Listeleme Müjdesi Verdi! Genesis’nin potansiyel iflasıyla başlayan haftanın ilk gününde IOTA ve Celo gibi altcoin projelerinden önemli ortaklık haberleri geldi. IOTA, daha güvenli Web3 piyasası için Zokyo ile ortaklık kuruyor Nesnelerin interneti alanına odaklanan IOTA, DeFi ve NFT şirketleri kuran...
Buğra Çağlar 2 hafta önce