Bu 3 Altcoin, 2021’in Kâr Kralı Olabilir!

Cryptocurrency big
Cryptocurrency big
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düşük fiyatlardan altcoin ve Bitcoin yatırımı yapabilmek, kripto yatırımcılarının en büyük amaçları arasında yer alıyor. Bu nedenle, yakın bir tarihte, düşüşten en iyi karları elde edebileceğiniz kripto para projelerini paylaşan analist Phoebe’nin, favori varlıklarını sizlere aktarıyoruz. Sıkı DeFi takipçisinin ilk sırasında ise Bitcoin yer alıyor…

Analist altcoin projelerinden önce Bitcoin’i yorumluyor

Listenin ilk kripto para birimi, piyasanın lideri Bitcoin (BTC) oluyor. 11 gün boyunca fonlama oranı negatif seyreden BTC’de, short pozisyon sahipleri oyunda kapabilmek için long pozisyonlara ödeme yapıyor. Genel bir kural olarak, bu uzun süreli negatif fonlamanın bir yükselişe işaret ettiğini belirten analist, uzun süreli pozitif fonlamanın da düşüş işareti olduğunu belirtiyor.

Analist ayrıca, önümüzdeki birkaç günün ilginç geçebileceğini söylüyor. Ay sonuna doğru 40.000 dolara geri dönebilecek bir Bitcoin’in sağlıklı bir piyasa oluşturacağını belirten analist, SEC’in henüz kripto ETF’yi onaylamamasına rağmen, Cathie Wood’un ARK Invest’in Bitcoin ETF Yarışına katılacağını da ekledi. Bu sayede, lider kripto para birimi için rekabet artmış olacak. Bitcoin’den sonra ikinci sırada COMP yer alıyor.

Popüler altcoin Compound (COMP)

Listenin ilk altcoin projesi olan COMP, aynı zamanda çok yakında gerçekleşecek önemli bir gelişmeye de sahip. Analistin de aktardığı üzere, Compound Labs, büyük firmaların DeFi getirilerini elde etmesini sağlamak için yeni bir “Hazine” başlatıyor. Analiste göre bu adım “USDC destekli tasarruf ürünü fintech’leri, DeFi’ye sokmak için “şok edici derecede büyük bir gelişme” olabilir.

Oracle Saldırısı Sonucu DeFi Platformu Compound'da 100 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Ek olarak, Bitwise gibi varlık yöneticileri, büyük yatırımcılar için DeFi tokenlarını paketlerken, çok azı DeFi’nin temel protokollerine ağ geçitleri sunma imkanı vermiştir. Fireblocks ve Circle ile işbirliği içinde olan Compound Hazinesi, neobankalarının ve fintech firmalarının USDC’ye dönüştürülen dolar göndermesine olanak tanımaktadır. Bu sayede, USDC tokenlarının, daha sonra, şirketlerin bir tasarruf hesabından, hatta bir mevduat sertifikasından, %4’lük garantili bir faiz oranı için Compound üzerinde kitlenmesi mümkün olacaktır. COMP’dan sonra analistin sıradaki ismi Polygon oluyor.

Polygon (MATIC)

Listenin ikinci altcoin projesi Polygon(MATIC) oluyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, ağ kısa süre önce Avail adlı yeni genel amaçlı Blockchain’ini başlattı. Proje, “bağımsız Blockchain’ler , yan Blockchain’ler ve off-chain ölçeklendirme çözümleri için hedeflenen genel amaçlı, ölçeklenebilir veri kullanılabilirliği odaklı bir Blockchain” olarak tanımlanmaktadır. Analist Polygon’nun temel hedeflerini de şu cümleyle özetliyor:

Projenin temel hedefleri, işlem verilerinin kullanılabilirliğini garanti ederek kendi doğrulayıcı setlerini oluşturmaya veya yönetmeye gerek kalmadan doğrulayıcı güvenliğini önyüklemek için isteğe bağlı yürütme ortamlarına sahip, bağımsız zincirler veya yan zincirler sunmak olacaktır.

Analistin son altcoin projesi: Decentraland (MANA)

Analistin listesinde son sırada yer alan Decentraland (MANA), yakın bir zaman önce, oyunun yerel kripto para birimi MANA ile 913.808 dolarlık NFT satışı gerçekleştirerek, yeni bir rekor kırdı. Bir Ethereum tabanlı sanal gerçeklik oyunu olan Decentraland, oyun içinde satılan NFT’lerle sıkça gündeme gelmektedir. Projenin daha ilginç bir haberi ise geçtiğimiz haftalarda gerçekleşti. Bir gayrimenkul yatırım şirketi olan Republic Realm, dijital mülkü yaklaşık 1,3 milyon MANA karşılığında satın aldı. Analist listenin son sırasında yer alan Decentraland’ın rekor satışını şu şekilde vurguluyor:

Bu satışla Decentraland, Blockchain protokolü olan Boson Protocol’ün varlıklarından birini, 700.000 doların üzerinde satın almasıyla sadece birkaç hafta önce gerçekleştirdiği yeni bir rekoru kırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 3 Altcoin, 2021’in Kâr Kralı Olabilir!