Türklerin Favorisi Olan Bu 3 Altcoin, 3 Farklı Haberle Fırladı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
4.478 görüntülenme
Türklerin Favorisi Olan Bu 3 Altcoin, 3 Farklı Haberle Fırladı!

“Solana Killer” Aptos (APT) yüzde 27 artış kaydetti. Ethereum rakibi Fantom (FTM), ne kadar parası olduğu açıklandıktan sonra yüzde 31 yükseldi. Shiba Inu ekosisteminin yönetişim tokeni olan BONE, pozitif haber akışıyla yükselmeye devam ediyor. Türklerin favorisi olan altcoin projeleri piyasada yeşil hattan ilerliyor.

Aptos (APT) %27 arttı, arka planda ne var?

APT’nin fiyatı son iki haftada %25’ten fazla arttı. Token, listelenmesinden bu yana ilk kez, iki hafta üst üste pozitif sonuçla kapatıyor. İlginç bir şekilde, CoinMarketCap işlem hacimlerine göre, APT fiyatı nispeten düşük bir ilgi seviyesinde arttı. Örneğin, son 14 gün içinde, işlem hacimleri, daha önce bu kripto varlığı için minimum kabul edilebilecekken, 140 milyon doları yalnızca iki kez aştı.

Aslında APT fiyatının bu kadar yükselmesinin özel bir nedeni yok. Bununla birlikte, bu eylemin hem temel hem de teknik yönlerine bakmak gerekiyor. Aptos’un bir Blockchain olarak performansından bahsetmişken, adres sayısı da artıyor. Bu arada günlük işlem sayısı 600.000 civarında duruyor. Buna ek olarak, gaz ücretlerinin miktarı da artıyor. Ayrıca, bu da Blockchain için ek gelir sağlıyor.

Altcoin fiyat hareketi

APT fiyat grafiğine gelince, ortaya ilginç bir tablo çıkıyor. Kasım ortasından beri birikmekte olan APT, 200 günlük hareketli ortalamanın direncini kırdı. Ayrıca, ardından geçen ay iki kez daha test ederek önemli 5 dolar seviyesinin üzerine çıktı. APT şu anda 5,5 dolar için yolda. Analistlere göre, bunun üstesinden gelmeyi başarırsa, oran 7 dolar civarında bir bloğa yükselmesi mümkün.

Mali durumunu açıkladı, Fantom (FTM), %31 arttı

Fantom’un yerel Blockchain tokeni FTM %31 artış kaydetti. Altcoin, hafta boyunca yükselmeye devam etti. Kripto varlığının fiyatındaki bu kadar büyük bir pozitifliğin nedeni, muhtemelen tanınmış bir DeFi geliştiricisi olan projenin kurucusu Andre Cronje’nin Fantom’un mali durumuna ilişkin yakın zamanda yaptığı açıklama.

Altcoin

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Fantom’un mali varlığı yaklaşık 350 milyon dolar. Uzmanlar, bunun, projeyi 30 yıl daha sürdürmek için yeterli olduğunu söylüyor. Ayrıca bu veriler, FTM fiyatını belirleyen diğer metriklerle karşılaştırma yapmak için doğru bilgiyi veriyor. Bu nedenle, Fantom’un varlıklarının büyüklüğünü FTM’nin 600 milyon dolarlık mevcut piyasa değeri ve 460 milyon dolarlık projede kilitlenen toplam değer ile karşılaştırmak, yatırım kararları almayı kolaylaştırıyor.

BONE, olumlu haber akışıyla %10 arttı

Shiba Inu ekosisteminin yönetişim tokeni olan BONE, son 24 saatte %12’lik bir sıçrama yaptı. Bu, çoğu altcoin projesinin söz konusu zaman diliminde kayıplar veya minimum kazançlar kaydettiği zamanda gerçekleşti. Basın zamanında BONE %11,31 artışla 0,93 dolardan işlem görüyordu. Artış aynı zamanda, BONE’nin işlem hacmindeki %25’lik artışla aynı zamana denk geliyor. Altcoin projesinin son 24 saatteki işlem hacmi 5.566.761 dolar seviyesinde.

Altcoin

BONE ayrıca, yatırımcılardan gelen olumlu görüşler ve geçen hafta kaydettiği borsa listeleri nedeniyle son yedi gün içinde şaşırtıcı bir şekilde %28 arttı. Geçen hafta, New York merkezli kripto trade platformu Uphold, platformda BONE’u listelendiğini duyurdu. Bu duyurudan bir gün önce, Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından SunCrypto da platformunda BONE’un lansmanını duyurdu. Aynı şekilde, olumlu tekniklerin de BONE fiyatının yükselmesine yardımcı olmuş olması mümkün.

Son haftalarda BONE, kripto piyasası sıralamasında yükseldi. CoinMarketCap verilerine göre BONE, 146.460.221 dolarlık piyasa değerine sahip. Bu değerle, şu anda 148. en büyük kripto para birimi konumunda. Bu arada BONE, Shiba Inu ekosisteminde önemli bir token olan SHIB’den daha iyi performans gösteriyor. Yazı sırada, SHIB, büyük bir hareket öncesinde konsolide olurken, %0,16 artışla 0,0000093 dolara yükseldi.

Altcoin büyük bir koşuya çıkıyor

BONE, 22 Kasım’da 0,60 dolarlık diplerde çift dipli bir yükseliş paterni yayınladı. O zamandan beri patlıyor. 22 Kasım’dan alınan BONE, 12 günün 11’inde pozitif fiyat hareketi gördü. Spesifik olarak, 27 Kasım’dan bu yana BONE, fiyat hareketinin art arda altıncı yeşil gününü kutlayacak.

BONE ayrıca günlük MA 50 ve 200’deki kilit direnç seviyelerini kırarak yükselişini vurguladı. Ayrıca, günlük RSI henüz aşırı alım seviyesi olan 70’e ulaşmadı. Bu da koşunun yorgunluğun başlamasından önce muhtemelen biraz zaman alacağını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • U.Today

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE Unutuldu: Akıllı Para, Bu 2 Coinden Çantalarca Alıyor!
DOGE Unutuldu: Akıllı Para, Bu 2 Coinden Çantalarca Alıyor! Kripto para balinalarını DOGE gibi meme coin’lerine hep ilgisi olmuştur. Ancak, son zamanlarda balinaların ilgisi farklı projelere kaydı. WhaleStats, MANA’nın şu anda ilk 2.000 ETH balinası arasında en çok tutulan altcoin olduğunu paylaştı. Bu arada, balina yatırımcı...
Vural Erkan 2 ay önce