Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu İçin Hazır: Analistler Hedefleri Açıkladı!

Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu İçin Hazır: Analistler Hedefleri Açıkladı!
Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu İçin Hazır: Analistler Hedefleri Açıkladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti David, IMX fiyatının yüzde 38’lik bir yükseliş hamlesi daha yapacağını tahmin ediyor. Analist Valdrin Tahiri, INJ’den tüm zamanların en yüksek seviyesi yazdırmasını bekliyor. Kripto analisti Sohrab Khawas ise SNX’i güçlü bir boğa koşunun beklediğini söylüyor. Analistlerin bu 3 altcoin için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

IMX fiyat tahmini: Altcoin yakında 3 dolara ulaşacak mı?

Immutable (IMX) fiyatı, Eylül 2023’te yılın en düşük seviyesi olan 0,5 dolara ulaştığından beri yükseldi. Bu dönemde fiyat, 1,25 dolar ile önemli bir direnç bölgesinin üzerine çıktı. Bu bölge 2022 Şubat’tan bu yana altcoin için direnç görevi görüyor. Bu yüzden, bu bölgenin üzerine çıkılması önceki düşüş trendinin sona ermiş olabileceğini ve IMX fiyatının uzun vadeli bir yükseliş trendi başlatmış olabileceğini gösteriyor.

Ek olarak IMX, haftalık zaman diliminde art arda 7 yükseliş şamdanı oluşturdu. Böylece, güçlü bir yükseliş momentumuna işaret etti. Bu arada, haftalık RSI (Göreceli Güç Endeksi) aşırı alım bölgesine yükseldi ve yukarı doğru eğimli. Bu da daha fazla fiyat artışı potansiyelini destekliyor. Bu nedenle IMX fiyatı, mevcut fiyattan %38,03’lük bir artışı temsil eden 2,7 dolar seviyesindeki bir sonraki uzun vadeli direnç bölgesine yükselmeye devam edebilir.

IMX haftalık grafik. Kaynak: TradingView

INJ fiyat tahmini: ATH’ı ne zaman göreceğiz?

Teknik analistler, bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olan yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini tanımlamak için Elliott Wave teorisini kullanır. En olası sayım, Injective (INJ) fiyatının Haziran ayında başlayan yukarı yönlü bir hareketin beşinci ve son dalgasında olduğunu gösteriyor. Altcoin fiyatı, bu hareketin zirvesi için ilk potansiyel hedef olan 25 dolara yaklaşıyor. Hedef, birinci ve üçüncü dalgaların toplam uzunluğunun 0,382 katı beşinci dalga verilerek bulunur. Ancak, haftalık RSI düşüş eğilimi yaratmadığı için beşinci dalga muhtemelen uzayacak.

Bu durumda, bir sonraki direnç 36,50 dolar olacak. Bunu beşinci dalgaya birinci ve üçüncü dalgaların toplam uzunluğunun 0,618 katı vererek buluruz. Buna ulaşmak için %75’lik bir INJ yukarı hareketi gerekiyor. Bu, yeni bir INJ tüm zamanların en yüksek seviyesini oluşturacaktır.

Altcoin
INJ Haftalık Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş INJ fiyat tahminine rağmen, 25 doların üzerinde kapanış yapılamaması zirvenin içeride olduğu anlamına gelecektir. Bu durumda, en yakın destek alanı olan 9,80 dolara düşüş en olası senaryo olacaktır. Bu da altcoin için %55’lik bir düşüş anlamına gelecektir.

SNX fiyat tahmini: Altcoin ufukta %80 boğa koşusunu gözlüyor!

Synthetic, 2023’te uzun vadeli bir konsolidasyona tanık oldu. Ancak, bunun ardından, küllerinden doğan bir anka kuşu gibi muhteşem bir geri dönüş yapıyor. SNX fiyatı 1,44 dolar desteğinden sıçrayarak konsolidasyon aralığının genel direncine meydan okuyor. Ayrıca, Synthetix’te yukarı yönlü bir kırılmayla dalga geçiyor. Ancak, haftanın tüm piyasa için bir geri çekilme olarak başlamasıyla, altcoin satıcıları fırsatı yakaladı. Böylece, yükseliş trendine meydan okudu. Ayrıca, bir Doji formasyonu ile SNX satıcıları yükseliş SNX fiyat tahminine karşı duruyor.

Altcoin
SNX fiyat grafiği. Kaynak: Tradingview

Bollinger bantları katı bir yatay eğilimi sürdürürken, boğalar SNX fiyatını fırlatmak için genel piyasa toparlanmasını bekledi. Uptober rallisinin yardımıyla Synthetix piyasa değeri iki ay içinde %135 artarak 4 doları aştı. Altcoin fiyatının 4 dolar seviyesinin üzerine çıkma olasılığı, genel eğilim olumlu seyretmeye devam ettikçe artıyor. Dahası, piyasa duyarlılığı, Synthetix için daha derin bir toparlanma ile sonuçlanabilecek FUD’da bir artış sergiliyor. Fibonacci tabanlı analize göre, Synthetix %23,60 seviyesini geçerse bu ay %50 Fibonacci seviyesine kadar yükselebilir. Kısacası, SNX fiyatının %78’lik bir sıçramayla 7,485 dolara ulaşması mümkün. Tersine, bir akşam yıldızının SNX’i 4 dolarlık kırılmayı yeniden test etmesi için yönlendirmesi olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 3 Altcoin Boğa Koşusu İçin Hazır: Analistler Hedefleri Açıkladı!