Reklamı kapat

Analist Şaşırttı: Açığa Satın, Bu 3 Altcoin Çakılabilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
14 görüntülenme
Axie Infinity Düşüşte, Ancak Bu Oyun Coinleri 10 Kat Artabilir

Kripto analisti Valdrin Tahiri, kripto piyasası görünümü değerlendiriyor. Ardından, short’lamak için 3 altcoin projesini ele alıyor. Analiste göre, Cardano (ADA) ve Coti (COTI) kritik yatay seviyelerin altına düştü. Analistin listesindeki Algorand (ALGO) ise yeni yılın en düşük seviyesine geriledi. Valdrin Tahiri’nin analizlerini okuyucularımız için hazırladık.

Kripto piyasa değeri 2017’nin en yüksek seviyelerinin üzerinde!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Toplam Kripto Piyasa Değeri (TotalCap), Kasım 2021’de yaklaşık 3 trilyon dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Bununla birlikte, o zamdan beri düşüyor. Düşüş hızı arttı ve mevcut durumda TotalCap 801 milyar dolara ulaştı.

İlginç bir şekilde, kripto para piyasası değeri, altında bir fitil oluşturdu. Bununla birlikte, 2017’deki 760 milyar dolarlık yüksek direnç içinde kaldı. Ayrıca, 760 milyar dolarlık yatay destek alanı hala sağlam. Ek olarak, haftalık RSI yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturma sürecinde. Bu, Göstergenin Haziran 2022’de tüm zamanların en düşük değeri olan 26’ya düşmesinden sonra geliyor.

Bu nedenle, Kripto Piyasası tavan fiyatının 760 milyar dolarlık destek alanının altına sıçraması veya kırılması, kripto piyasası tahmininin yükseliş mi yoksa düşüş mü olduğunu belirleyecek. Bir sıçrama, haftalık RSI’da bir yükseliş sapmasını da doğrulayacaktır. Bu yüzden, kripto fiyatları için bir dibin hayati bir işareti olarak kabul ediliyor.

Short’lanacak ilk altcoin projesi: Cardano (ADA)

Düşüş işaretleri gösteren bir altcoin ADA. Cardano fiyatı Ağustos 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 3,10 dolara ulaştığından beri düştü. Kasım 2021’de 0,29 dolara kadar geriledi. Düşük seviye, daha önce Ocak 2021’den beri yürürlükte olan uzun vadeli 0,35 dolarlık destek alanında bir kırılmaya neden olduğu için çok önemliydi.

Altcoin

Ayrıca, arıza, RSI’nın yükseliş eğilimi çizgisini (yeşil çizgi) geçersiz olmasına yol açtı. Sonuç olarak, 0,15 dolara doğru bir düşüş en olası senaryo. Bu, mevcut fiyattan % 50’lik bir düşüş anlamına geliyor. Uzun vadeli Cardano dalga sayısı da düşüş eğilimi gösteriyor. Tersine, 0,35 doların üzerinde bir haftalık kapanış durumunda, bu düşüş eğilimi tezi geçersiz olur.

Listedeki diğer proje Algorand (ALGO)

Önemli ölçüde düşen bir diğer altcoin ise ALGO. Algorand fiyatı 2,99 dolara ulaştığı Kasım 2021’den bu yana düşüyor. Aşağı doğru hareket, şimdi direnç olarak onaylanan (kırmızı simge) 0,28 dolar alanının altında bir kırılmaya neden oldu.

Altcoin

Cardano’nun aksine, ALGO için haftalık RSI, yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturdu. Ayrıca,  trend çizgisi hala sağlam. Sonuç olarak, yükselişin tersine dönmesi potansiyeli daha yüksek. Ancak bunu doğrulamak için 0,28 doların üzerinde bir kapanış gerekiyor. Aksi durumda, bir sonraki en yakın destek alanı 0,20 dolar.

Son altcoin projesi Coti (COTI)

COTI fiyatı Ekim 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,69 dolara ulaştığından beri düşüyor. Düşüş hareketi, Kasım 2022’de 0,06 dolara kadar ilerledi. Altcoin, düşen bir direnç çizgisini takip etti ve 9 Kasım’da ret gördü (kırmızı simgesi).

Altcoin

Aşağı doğru hareket ayrıca 0,09 dolarlık yatay destek alanından bir kırılmaya neden oldu. Bu, Temmuz 2020’de tüm zamanların en yüksek direnci olarak hareket ettiği için çok önemli bir seviyeydi. ADA’ya benzer şekilde, haftalık RSI yükseliş eğilimi çizgisi (yeşil çizgi) geçersiz oldu. Sonuç olarak, 0,035 dolara düşüş en olası senaryo. 0,09 doların üzerinde bir haftalık kapanış durumunda ise bu düşüş eğilimi tezi geçersiz olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance CEO’su Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı! Sonra..
Binance CEO’su Bu Bitcoin Borsası İçin Uyardı! Sonra.. En büyük kripto borsaları arasında yer alan FTX’in çöküşü sonrası piyasa diken üstünde. Dünyanın en büyük kripto borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), bu sefer Coinbas’e yönelik bir paylaşım yaptı. Paylaşım, piyasada bir tedirginliğe yol açtı. Ancak,...
Vural Erkan 2 hafta önce