Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Japonya ve Coinbase Ortak Oldu!

Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Japonya ve Coinbase Ortak Oldu!
Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Japonya ve Coinbase Ortak Oldu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yakın zamanda, büyük üç altcoin için önemli gelişmeler göze çarptı. MakerDAO Coinbase ile ortaklık kurarken Japonya’da Web3’e yönelik önemli bir hamle gerçekleşti. İşte detaylar…

Popüler altcoin projesi MakerDAO ve Coinbase ortak oldu

Amerika’nın en büyük kripto para borsası Coinbase, büyük miktarda USDC’yi saklamak için merkezi olmayan finans kredi protokolü MakerDAO ile bir ortaklığa girdi. 24 Ekim’de Coinbase, MakerDAO yönetiminin Coinbase Prime ile 1,6 milyar USDC’yi saklama önerisini kabul ettiğini duyurdu. Bu, Coinbase’in USDC ödül programını ilk kez kurumsal bir müşteriye genişlettiği anlamına geliyor. MakerDAO, fonları firmanın kurumsal komisyoncusu Coinbase Prime ile tutarken, onlardan yüzde 1,5 kazanç elde edecek.

Kullanıcılar, teklife, oyların yüzde 75’i yani 109.944 MKR tokenı ile onay verdi. Coinbase, stablecoin’lerin geleceğin finansının büyük bir parçası olacağından emin. USD Coin, son birkaç yılda endüstri lideri Tether (USDT)’a yaklaşarak pazar payını artırdı. MakerDAO şimdi USDC’nin en büyük sahibi oldu. MakerDAO’da büyüme ve iş geliştirmeden Jennifer Senhaji, bu anlaşma yoluyla elde edilen ek aylık gelirin “Maker’ın merkezi olmayan raylar üzerine kurulu küresel, güvenilir bir finansal gelecek yaratma konusundaki kapsamlı misyonunu daha da ilerletmesine olanak tanıdığını” söyledi. Yazım sırasında MKR, yüzde 2.5’lik bir düşüş ile 923 dolardan el değiştiriyor.

Japonya şehrinin odağı Web3’te

Japonya’nın en büyük ikinci liman kenti ve Özel Stratejik Bölge Fukuoka şehri, yeni duyuru yaptı. Yerel Web3 kullanım durumları üzerinde çalışmak için Astar Japan Lab ile ortaklığını duyurdu. Şehir, Japonya’nın Web3 merkezi olmak istiyor. İşbirliği, Astar Network kurucusu Sota Watanabe ve Fukuoka Belediye Başkanı Soichior Takashima tarafından Fukuoka’da düzenlenen “Myojo Waraku 2022” konferansında duyuruldu. Astar Japan Lab, Japonya’nın bir numaralı Blockchain’i Astar Network tarafından sunulmakta. Astar’da yenilikçi kullanım örnekleri geliştirmeyi hedefliyor.

Kriptokon.com olarak bildirdiğimiz gibi şimdiye kadar 45’ten fazla şirket, Astar Labs ile ortaklık kurdu. Bu şirketler arasında Microsoft Japonya, Amazon Japonya, Dentsu var. Ayrıca Hakuhodo, MUFG, SoftBank, Accenture Japonya ve PwC Japonya da bu listede yer alıyor. Bu sırada, yazım sırasında Astar’ın ASTR tokenı, yüzde 0.5’lik düşüş ile 0.036 dolardan el değiştiriyor.

Nesten ve IoTeX, işbirliği yapıyor

Son olarak Kaliforniya merkezli topluluk odaklı kablosuz ağ sağlayıcısı olan Nesten, yeni duyuru yaptı. Layer 1 Ethereum tabanlı Blockchain’inden IoTeX’e geçiyor. IoTeX’in daha ölçeklenebilir, güvenli ve EVM uyumlu multi-chain’ini övdü. İki girişim büyük, ölçeklenebilir ve güvenli Web3 ağını oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Nesten’a göre bu hareket, rakiplerine, özellikle Helium’a (HNT) başarılı bir şekilde meydan okumalarını sağlayacak. Ayrıca dünyanın önde gelen Web3 kablosuz ağ sağlayıcısı olmalarına yardımcı olacak.

27 IOTEX

CEO ve Kurucu Dr. Andrew Baek tarafından yönetilen Nesten ekibi, birkaç layer-1 Blockchan’ini analiz ettiğini söyledi. Ancak gerçek dünya cihazlarını Web3‘e hızlı ve ucuz bir şekilde bağlayan benzersiz araçları ve ara yazılımı nedeniyle IoTeX’i geliştirmeye karar verdiklerini belirtti. IoTeX (IOTX), yazım sırasında yüzde 2’lik bir yükseliş ile 0.026 dolarda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 3 Altcoin İçin Dev Haber: Japonya ve Coinbase Ortak Oldu!