XRP
XRP
$0.5 +3.91
Bitcoin
Bitcoin
$20.307 +0.19
Dogecoin
Dogecoin
$0.07 -0.88
Ethereum
Ethereum
$1.375 +1.25
Cronos
Cronos
$0.11 +0.22
Cardano
Cardano
$0.44 +0.51
Decentraland
Decentraland
$0.71 -0.45
Polkadot
Polkadot
$6.48 +0.09

Binance’deki Bu 3 Altcoin İçin Düşüş Bekleniyor: 5 Yılın Dipleri!

Serkan Eser
Serkan Eser 2 hafta önce
20 görüntülenme
Bu 3 Altcoin İçin Düşüş Bekleniyor: 5 Yılın Dipleri!

Bitcoin ve altcoin’ler FED’in faiz artırımının yaralarını sarmaya çalışırken, analistler yeni fiyat beklentilerini paylaştı. Buna göre 3 altcoin projesi için büyük bir düşüş bekliyorlar. Binance’de listelenen bu altcoin’ler; Binance Coin (BNB), Ethereum Classic (ETC) ve Litecoin (LTC).

“Bu 3 altcoin dip seviyeleri görecek”

Analistlerin tahminlerine göre ETC, BNB ve LTC geçen haftaki yükseliş görünümlerini silip attı. Bunun nedeni ise FED’in faiz artışı ve Bitcoin fiyatındaki düşüştü. Şimdi yeni fiyat tahminleri paylaştılar ve dip seviyelerin geldiği konusunda yatırımcıları uyarıyorlar. Kriptokoin.com olarak, düşüş yönünde izlemeniz gereken seviyeleri sizin için derledik.

altcoin

“BNB fiyatının 243 doları tekrar görmesi mümkün”

Binance Coin, yaklaşık bir hafta boyunca denemesine rağmen 274 dolarlık destek seviyesinin üzerine çıkamadı. Bu gelişme, alıcıların fiyatı bu seviyeye çekmek için yeterli sayıda adım atmaya isteksiz olduğunu gösteren zayıflığı ortaya koydu. Bu nedenle, yatırımcılar BNB’nin daha da düşerek 257 dolarda oluşan eşit düşük seviyelerin altına ulaşmasını bekleyebilirler. Başarısız bir kurtarma ile bu seviyenin kırılması, 256 dolardan 245 dolara kadar gönderecektir.

Bekleyen alıcıların bu seviyede devreye girip indirimli BNB satın almaları için iyi bir şans var. Bununla birlikte piyasa yapıcılar, sırasıyla 233 ve 239 dolardan 17 Temmuz ve 26 Temmuz’un en düşük seviyelerinin altına süpürerek likiditeyi avlamaya çalışabilirler. Bu hareket Binance Coin fiyatının nerede temel oluşturduğuna bağlı olarak %10 ila %15 düşeceği anlamına geliyor. Bununla birlikte düşüş görünümünün, Bitcoin fiyatındaki bir yükselişle geçersiz hale gelmesi mümkün.

“Ethereum Classic fiyatı başka bir çöküşe hazır”

Ethereum Classic fiyatı uzun süredir 13,33 ila 45,47 dolar aralığında işlem görüyor. Ayrıca şu anda bu aralığın orta noktası olan 29,40 doların altında seyrediyor. ETC için bu gelişme, 13 Ağustos ile 21 Eylül arasında altcoin fiyatındaki %41’lik bir düşüşten sonra geliyor. Bu düşüş, ETC’yi 45,82 dolardan 26,73 doların en düşük seviyesine itti. Şimdi Ethereum Classic fiyatı başka bir düşüş riskiyle karşı karşıya.

Fiyat hareketi açısından, ETC aşırı satım bölgesine girmeden önce biraz daha düşecek gibi duruyor. Bununla birlikte düşüş trendi, 32,15 dolarlık engeli yeniden test etmek için yükselmesinin ardından gelecek. Bu engelin üstesinden gelinememesi, 25,54 dolara bir düşüşe yol açacak. Bu seviyeden düşüş, 22,81 dolardaki %76,4 Fibonacci düzeltme seviyesine kadar uzayacak. Sonuç olarak bu senaryo, %30’luk bir düşüş anlamına geliyor ve düşüşün sona ereceği nokta olması muhtemel.

“Litecoin bu metrikte 5 yılın dibini gördü”

Son verilere göre Litecoin yatırımcıları büyük ölçüde zararda. Altcoin, Mayıs ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,39 dolardan bu yana düştü. LTC fiyatındaki toparlanma eksikliği, yatırımcı holdinglerinin ortalama fiyat seviyesinde %93’lük bir düşüşe yol açtı. Bu düşüş aynı zamanda Litecoin tarafından Nisan 2017’den bu yana kaydedilen en düşük ortalama fiyat seviyesini oluşturdu. Sonuç olarak ortlaama fiyat 5 yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Grafiklerde LTC, Haziran ayının başından bu yana minimum dalgalanmalarla yana doğru hareket ediyor. Bu büyüme eksikliği yatırımcılar için önemli kayıplara neden oldu. Fiyat göstergeleri yolda bir fiyat düşüşüne işaret ettiğinden durum muhtemelen daha da kötüleşecek. Mumlar 50, 100 ve 200 günlük Basit Hareketli Ortalamaların altında. Ayrıca, Parabolik SAR’ın (beyaz noktalar) mum çubuklarının üzerindeki varlığı aktif bir düşüş trendini vurguluyor. Sonuç olarak altcoin, şu an için daha da düşeceğinin sinyalini veriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

İnanılmaz LUNC ve Ripple Tahmini: Yüzde 3.600 Yapacak!
İnanılmaz LUNC ve Ripple Tahmini: Yüzde 3.600 Yapacak! Kripto ayı piyasasında Ripple (XRP) büyük ölçüde gözden kaçan bir altcoin oldu. Son dönemde XRP fiyatı, genel piyasanın düşmesine rağmen büyük bir yükseliş yaptı. Bu sırada, LUNC da son dönemdeki fiyat yükselişinin ardından düşmesine rağmen, benimsenme artışlarıyla...
Serkan Eser 2 hafta önce