Türklerin Portföyündeki Bu 3 Altcoin İçin Selloff Uyarısı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
310 görüntülenme
Türklerin Portföyündeki Bu 3 Altcoin İçin Selloff Uyarısı!

Türkiye’deki yatırımcıların yakından takip ettiği 3 altcoin için yeni analizler dikkat çekiyor.  İşte kimine göre satış (selloff) yemesi muhtemel olan altcoin’ler Shiba Inu (SHIB), Hedera (HBAR) ve Avalanche (AVAX) için beklentiler…

Analist, popüler altcoin SHIB için bu seviyeye işaret etti: Çökebilir

Analist Aaryamann Shrivastava’ya göre Shiba Inu fiyatı, Mart ayına bir hafta kala sona ermeyen Şubat ayı boyunca tutarlı bir düşüş trendi kaydetti. Kripto para birimi, kırmızı renkte kapanabilecek birkaç ticaret seansına daha bakıyor, ancak daha geniş piyasa ipuçları olumluya dönerse, SHIB aşırı düşük seviyelere düşmeyebilir. Shiba Inu fiyatı, bu yazının yazıldığı sırada, geçen hafta neredeyse yüzde 12 düştükten sonra 0,00001102 dolardan işlem görüyor.

Analiste göre altcoin, destek seviyesini 0,00001189 dolardan kritik dirence çevirdi ve şimdi 0,00001000 dolarlık desteğini kaybetmeye yaklaşıyor. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50.0’da nötr çizginin desteğini kaybetti ve düşüş bölgesinde oturarak hızla düşüyor. Benzer bir aşağı yönlü görünüm, yaklaşık bir aydır yükseliş eğilimi göstermeyen Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesinde de görülebiliyor.  Sonuç olarak Shiba Inu fiyatı bu koşullara bağlı kalırsa, daha da düşebilir ve kritik desteği 0,00000966 dolar seviyesinde test edebilir.

Bu desteğin kaybedilmesi, Aralık 2022’nin düşük seviyesi olan 0,00000791 doları görmemize ve durumun yüzde 26’lık düşüşle sonuçlanmasına neden olur. Bununla birlikte, RSI’da gözlemlendiği gibi, aşırı düşüş, daha yüksek satışların göstergeyi 30.0 işaretinin altındaki aşırı satış bölgesine itmesine neden olacaktır. Boğalar, bu sıralarda SHIB’i çekme fırsatına sahip olacaktı. Analiste göre, altcoinin, sürdürülebilir bir toparlanma başlatmak için yalnızca 0,00001189 dolardaki kritik direnci desteğe çevirmesi değil, aynı zamanda direnci 0,00001395 dolarda etiketlemesi gerekecek.

Avalanche (AVAX) boğaları, ayılardan muzdarip

Analist Filip L.’e göre Avalanche (AVAX) fiyatı, grafiklerdeki büyük bir hareketli ortalamanın baskısı altında olduğu için bazı teknik zorluklar yaşıyor. Yılın başına dönüp baktığımızda, 200 günlük Basit Hareketli Ortalama (SMA), yükseliş trendinin hala desteklenip desteklenmediği konusunda net bir rehber oldu.  Analiste göre fiyat hareketi 200 günlük SMA’dan 16.50 dolara doğru kayarken Avalanche fiyatı zor bir noktada. Daha düşük zirve ve daha düşük diplerle, kısa vadeli net bir düşüş trendi hızını sürdürüyor.

200 günlük SMA yalnızca AVAX’ın açıp altında kapattığı her mumla birlikte güç kazandığından, analist, AVAX’ın daha da düşmesini bekliyor. Yakınlarda gerçek bir destek sunulmadığından, AVAX,  daha düşük zirveler ve daha düşük diplerle net bir aşağı yönlü model oluşuyor. Analist, aşağı yönde 14.50 ve 15.50 dolar seviyelerine işaret ediyor.  Boğalar 200 günlük SMA’nın üzerine çıktığında yukarı yönlü hareketler gelebilir. Analiste göre bu, 16.50 dolar kırıldığında, boğaların içeri girmek ve yükselmeye başlamak isteyeceği anlamına gelir. Analist, “Kısa vadeli traderlar, aylık pivotta bir kâr hedefi olarak 19 doları kilitleyebilirler,” diyor.

HBAR kazanımlarını silecek mi?

Son olarak analist Filip L., Hedera (HBAR) için analizlerini aktarıyor. Kriptokoin.com olarak da  bildirdiğimiz gibi Hedera Hashgraph (HBAR), Şubat ayının başında net bir model tespit edildiğinden yatırımcıların ve boğaların gözündeydi. Yükselen bir trend çizgisi, bir kırılma ticaretinden önce fiyat hareketini her desteklediğinde, HBAR daha da yükseldi ve yeniden yükselen bir trend çizgisi oluşturdu. İki trend çizgisi zaten kırıldığı için, son ve ilk trend çizgisinin yakında test edilmesi kaçınılmaz görünüyor.

Hedera Hashgraph fiyatı, geçen Pazartesi günü fiyat hareketinin bulunduğu zirve noktasından şimdiden yüzde 35 düştü. Yol boyunca iki mor yükselen trend çizgisi kırıldı ve satıcılar bu kırılmayı piyasayı satış teklifleriyle doldurmak için kullandıkları için kapsamlı bir düşüş hareketi gördü. Ralli daha da gevşerken, test edilecek yalnızca bir yükselen trend çizgisi kaldı. HBAR, traderların bu düşüşü yavaşlatmaya çalışan iki aracı gücün yanında yer alabilmeleri için en az yüzde 27’lik bir düşüşe hazırlanmalarına ihtiyaç duyuyor.

Analiste göre ilk olarak, 200 günlük SMA 0,06 dolar civarında fiyatı destekleyici olabilir. İkincisi, 0,055 dolarlık aylık S1 desteği, gücü artırıyor. Düşüşün duraksadığı zamanlarda ise önemli alan olarak 0,045 dolara işaret ediyor. Analiste göre boğalar, fiyat hareketini 0,07 dolardaki mor yükselen trend çizgisinin üzerine çıkarabilirse, bir geri dönüş yolda olabilir. RSI aşırı satım bölgesine oldukça yakın olduğu için böyle bir dönüşü destekliyor.  Yukarı yönlü hedef olarak ise analist 0.07 ve 0.075 dolara işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Hafta 6 Altcoin Traderların Odağında: Sıçrama Bekleniyor!
Bu Hafta 6 Altcoin Traderların Odağında: Sıçrama Bekleniyor! Kripto para piyasası mevcut aralıklarında sıkı tutunuyor. Kripto bankası Silvergate Capital’in (SI) ABD Adalet Bakanlığı tarafından potansiyel olarak soruşturulduğu ve yıllık raporunu geciktirdiği haberi, geçen hafta sonlarında piyasada dalgalanmalar yarattı, ancak önemli bir etkisi olmayabilir. Genel olarak,...
Aslı Dinçer 3 hafta önce