XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Uzman: Bu 3 Altcoin, NFT Çılgınlığıyla Yükselebilir!

0 görüntülenme
Bu 3 Altcoin, NFT Çılgınlığıyla Yükselebilir!

Birçok yönden, NFT’ler altcoin piyasasının itici gücü oldu. Popçu Justin Bieber veya futbolcu Neymar gibi ünlüler, Bored Apes’lerini satın alarak trende katılan isimler arasında yer aldı. Ancak tüm piyasada olduğu gibi NFT sektörü de 2022’nin yıkıcı etkisi alında kaldı. Uzmanlar, 3 yetenekli altcoin projesinin bunu nasıl geride bırakacağını tartışıyor.

Neil Patel’in seçimi Ethereum ekosistemi ve NFT koleksiyonları

Ethereum’un bu listenin başında yer alması okuyucular için muhtemelen sürpriz değil. 2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kriptodur. Akıllı sözleşmeleri tanıtan ilk Blockchain olarak Ethereum, NFT’leride ev sahipliği yapar. Şu anda CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi küresel NFT’ler Ethereum ağını kullanıyor. Toplamda, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir koleksiyon değerine sahipler. Ethereum üzerinde üretiyorlar ve satılıyorlar. Böylece Ethereum’a yönelik talebi destekliyorlar.

Ethereum, 2021’deki NFT trendinin ilk günlerinden bu yana en çok tercih edilen Blockchain’dir. Lider altcoin Eylül ayında merge ile ağ faaliyetlerini arttırma istiyor. Böylece en büyük rakipleri Solana ve Avalanche ile arasındaki farkı tekrar açacak.

Analist RJ Fulton, bu altcoin kategorisi için Solana’yı seçiyor

Ethereum’un NFT piyasası üzerindeki dominansı değişiyor olabilir. Hala tüm NFT satışlarının %80’inden fazlasını oluşturmasına rağmen, Solana gibi diğer Blockchain’er pazar paylarını genişletiyor. Ethereum ile karşılaştırıldığında, Solana, NFT sanatçılarının ve koleksiyonerlerinin giderek daha fazla arzu ettiği inanılmaz derecede yüksek hızlar ve daha düşük ücretler sunuyor.

OpenSea ve Rarible gibi en popüler NFT pazarlarından bazılarıyla entegrasyonlar sayesinde, Solana geçen yıl önceki tüm yılların toplamından daha fazla görünürlük kazandı. Bu yıl bir noktada, Solana düşünülemez olanı yaptı. Mayıs ayında Trippin’ Ape Tribe koleksiyonunun piyasaya sürülmesi sayesinde 24 saatlik bir süre boyunca NFT işlem hacminde Ethereum’u geçti.

Bu yıl NFT fiyatlarındaki acımasız düşüşe rağmen, Solana NFT’lerin popülaritesi kesinlikle artıyor. Ancak bazı zamanında gelişmeler ve haberler sayesinde daha fazlası her zaman mümkün. NFT’nin hangi profil resmini patlatacağını bulmaya çalışmakla ilgilenmiyorsanız, ancak yine de giderek çeşitlenen NFT blok zincirleri alanına maruz kalmak istiyorsanız, Solana ile bir pozisyon şarttır.

Michael Byrne’in seçimi: Polygon (MATIC)

Coca-Cola , Reddit, Walt Disney ve Meta Platformlarının ortak noktası ne? Dördü de yakın zamanda çeşitli NFT projelerinde Polygon çalışmayı seçtiklerini duyurdular. Ayrıca Walt Disney, “dünyanın dört bir yanından yenilikçi şirketlerin büyümesini hızlandırmak için tasarlanmış bir iş geliştirme programı” olan 2022 Disney Accelerator programı için Polygon’u seçti. Disney muhtemelen Polygon ve ekibini, şirketin devasa fikri mülkiyet kataloğunu NFT’lere dönüştürmeyi keşfetmesi için iyi bir yol olarak görüyor. Reddit ayrıca Polygon’da yeni Koleksiyon Avatar NFT pazarını yaratmayı seçti.

Reddit, sürdürülebilirliğe olan bağlılığı ve düşük işlem ücretleri nedeniyle Polygon’u seçtiğini vurguluyor. NFT’ler Reddit’teki sanatçılar tarafından tasarlandı ve gelirler bu Reddit kullanıcılarını destekleyecek. Reddit NFT sahipleri, NFT’leri profil resmi olarak kullanabilecekler. Ayrıca NFT’leri Reddit’te ve Reddit dışında kullanma lisansına sahip olacaklar. Alt edilmemek için, Meta Platformlar’Akış blokajları ve 100’den fazla ülkedeki kullanıcıların platformda NFT’leri görüntülemesini sağlıyor.

Polygon’dan yararlanan sadece Web3‘te bir sıçrama yapmaya çalışan medya imparatorlukları ve teknoloji şirketleri değil. Coca-Cola, Uluslararası Dostluk Günü’nü kutlamak için Coca-Cola şişelerinin üretken Polygon’u kullandı. Polygon, Ethereum ve Solana’nın sahip olduğu BoredApes veya OkayBears gibi seçim çerçevesi koleksiyonlarına sahip değil. Ancak kurumsal bağlar söz konusu olduğunda alanı aşıyor ve önünde parlak bir gelecek var.

NFT piyasası, kripto fiyatları düştüğü için 2022’de çalkantılı bir dönem geçirdi. Bu, birden fazla sektörde ciddi ilerlemeler kaydetmeye başlayan heyecan verici bir gelişmekte olan varlık sınıfıdır. Bu kriptolar, analistlere göre piyasa adım atmanın en iyi yollarından üçüdür.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balinalar O Altcoin Projesini Almıyor
Wall Street Devinin Duyurusuyla Fırladı: Balinalar O Altcoin’i Almıyor! Wall Street devi Blackrock’un enerji verimli altcoin projelerini destekleyeceğini duyurmasıyla piyasada dengeler değişiyor. İlgili token şirketin enerji verimliliğini artırmayı amaçlayan Blockchain’leri destekleneceğini açıklamasının ardından %40’dan fazla değer kazandı. Ancak görünüşe göre balinalar satın almak için acele etmiyor....
Buğra Çağlar 2 ay önce