Gözler Bu 3 Altcoin’de: “Boğa Koşusu Başlatabilirler”

bircok ongorusu cikan analist bu 3 altcoin dev firsatlar sunuyor kxi2PjQi
bircok ongorusu cikan analist bu 3 altcoin dev firsatlar sunuyor kxi2PjQi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink yeni bir boğa rallisi başlatmaya hazır görünüyor. Chainlink yeni bir yükseliş trendine yaklaşıyor olabilir, ancak bunun için 20 doların üzerinde kalması gerekiyor. Popüler altcoin Solana ise, Eylül ayında önemli kazanımlar elde ettikten sonra bir ara vermiş gibi görünüyor, ancak bir kırılmaya yaklaşıyor olabilir.  Öte yandan ağ, Inter Blockchain Communication başlatılmasına hazırlanırken Terra’nın LUNA’sı daha yüksek seviyelere çıkmaya hazır görünüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Boğa koşusu beklenen üç altcoin

Analist Ali Matinez’e göre boğa koşusu beklenen altcoin projelerinden ilki Chanilink. Chainlink şu anda bir paralel kanalın alt sınırında işlem görüyor. Mevcut fiyat seviyeleri etrafındaki satın alma baskısındaki artış, LINK‘i yeni bir boğa koşusuna itebilir. Bununla birlikte, 20 dolarlık desteğin ihlali önemli kayıplara yol açabilir. Popüler altcoin projesi Chainlink, daha önce bir boğa koşusunun başlangıcını işaret eden çok önemli bir destek seviyesinde işlem görüyor gibi görünüyor. Benzer bir fiyat hareketi, LINK’i 200 dolara kadar yükseltebilir. Analiste göre, Chainlink, yeni tüm zamanların en yüksekleri için çalışmaya hazır görünüyor.

LINK, 6 Eylül’de 36.40 dolara yükselmesinden bu yana sert bir düzeltme yaşadı. LINK o zamandan beri bu teknik oluşumun üst sınırına her yükseldiğinde, yükseliş trendi tükendi ve fiyatlar formasyonun alt kenarına geri çekildi. Bu noktadan itibaren, LINK, paralel bir kanalın özellikleriyle tutarlı olan geri tepme eğiliminde. Artık kripto para, kanalın alt trend çizgisi çevresinde destek bulduğuna göre, yükseliş eğilimi devam ediyor gibi görünüyor. Analiste göre Chainlink yakında yükselişe geçebilir.

Chainlink US dollar price chart

LINK’i satın alan balinaların davranışı, yükseliş görünümünü destekliyor. Elde edilen veriler, Chainlink’in arkasındaki satın alma baskısının son birkaç ayda çarpıcı bir şekilde arttığını ve 1 milyon ila 10 milyon LINK arasındaki adreslerin şu anda 167.7 milyon token tuttuğunu gösteriyor.

Chainlink Network Activity

Oranlar boğaların lehine görünse de, paralel kanalın alt sınırı bir düşüş senaryosu oluşturabilir. Bu önemli destek alanı, Mayıs 2018’den bu yana her aşağı yönlü baskı dalgasını içeriyordu. Bu kadar güçlü bir dayanağı kırmak, yatırımcılar arasında panik satışını tetikleyebilir ve önemli kayıplara yol açabilir. Kanalın alt sınırı, yazım zamanında 20 dolardı. Analiste göre, bu fiyat noktasındaki herhangi bir zayıflık belirtisi 13 dolara, hatta 8 dolara doğru bir düzeltmeyle sonuçlanabilir.

Solana yaklaşıyor

Solana, Eylül ayında önemli kazanımlar elde ettikten sonra bir ara vermiş gibi görünüyor, ancak bir kırılmaya yaklaşıyor olabilir. Solana günlük grafiğinde simetrik bir üçgenin zirvesine yaklaşıyor. Bu modelin dışına çıkmak, önemli bir fiyat hareketine neden olabilir. SOL, satın alma baskısı hızlanırsa tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 243 doları hedefleyebilir. Solana, Eylül ayı başında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 216 doları kaydettikten sonra uzun bir konsolidasyon döneminden geçti. SOL durgun kalsa da, analiste göre kripto para oynaklıkta önemli bir artışa hazırlanıyor olabilir. Akıllı sözleşme blockchaininin tokeni SOL birkaç haftadır konsolide oluyor.

SOL, nereye gittiğine dair net bir görüş sunmadan bir dizi düşük ve yüksek düşüşler yapıyor. Bu fiyat hareketi, SOL’un günlük grafiğinde simetrik bir üçgen geliştirmiş gibi görünüyor. Kırılma noktasına eklenen üçgenin y ekseninin yüksekliğinin ölçümü, devam eden durgunluk döneminin %43’lük bir fiyat hareketiyle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Yine de Solana, trendinin yönünü belirlemek için önce direncin üzerinde veya desteğin altında bir günlük mum çubuğu yazdırmalıdır.

Solana US dollar price chart

9 Eylül’ün tüm zamanların en yüksek seviyesi 216 dolardan 21 Eylül’ün en düşük seviyesi 116 dolara kadar ölçülen Fibonacci geri çekilme göstergesi, Solana’nın önündeki en önemli direnç bariyerinin 166 dolarda oturduğunu gösteriyor. Hem üçgenin üst trend çizgisi hem de %50 Fibonacci düzelme seviyesi bu fiyat noktasının etrafında yer alıyor. Analiste göre, son birkaç gündeki herhangi bir yükseliş dürtüsünü reddetmenin önemi göz önüne alındığında, 166 doların üzerinde kesin bir kapanış, 243 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir kırılma ile sonuçlanabilir. Bu gibi benzersiz koşullar altında, Solana 21 Eylül’ün dip seviyesini 116 dolardan yeniden test etmek için dalış yapabilir.

Terra üçüncü altcoin

Analiste göre, Terra‘nın “Birlikte Çalışabilirlik Güncellemeleri” LUNA’nın yükselmesine yardımcı olabilir. Network, Inter Blockchain Communication başlatılmasına hazırlanırken Terra’nın LUNA’sı daha yüksek seviyelere çıkmaya hazır görünüyor. Yeni protokol, egemen chainlerin birbirleriyle iletişim kurmasına izin verecek. Terra, diğer blockchainlerle birlikte çalışabilirliği sağladığı için ağ kabulünde bir artış görmek üzere.

Stabilcoin odaklı blockchain Terra’yı geliştiren Güney Koreli şirket Terraform Labs, blockchainin faydasını artırmak için önemli adımlar atıyor. Inter-Blockchain Communication’ın (IBC) yakında piyasaya sürülmesiyle firma, ağı Cosmos ekosistemindeki sayısız dApp’a açmayı hedefliyor. Wormhole’un Terra’ya genişlemesi, IBC’nin piyasaya sürülmesinden önceki bir başka önemli kilometre taşı. Zincirler arası köprü, UST ve LUNA gibi Terra’ya özgü varlıkların tek bir arayüz üzerinden Solana, Ethereum ve Binance Smart Chain’e aktarılmasını sağlayacak.

Bu arada, Terra’nın yerel tokeni LUNA, son zamanlarda çok önemli bir destek seviyesinden sıçradı. LUNA, 4 Ekim’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 49.60 dolara ulaştıktan sonra %30’luk bir düzeltme yaşadı. Fiyatlar bu önemli destek seviyesinden toparlanabildiğinden, ani düşüş eğilimi, 50 günlük hareketli ortalama tarafından sınırlandırılmış görünüyor. Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesine göre bir satın alma sinyalinin oluşumu da LUNA’nın son birkaç gün içinde yaşadığı yukarı yönlü fiyat hareketine katkıda bulundu.

LUNA US dollar price chart

50 günlük hareketli ortalama 37 dolar destek olarak kalmaya devam ettiği sürece, yükseliş görünümü geçerli olacaktır. Ancak, analiste göre bu güçlü dayanağın üzerinde kalmamak, bir sonraki önemli talep bölgesi 31 dolar civarında olduğu için önemli kayıplara neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Gözler Bu 3 Altcoin’de: “Boğa Koşusu Başlatabilirler”

Yorumlar kapalı.