Bu Projede Exit Scam! Bu 3 Altcoin’e Dikkat

as polygon network is growing scam activity migrates to this high performance platform and latest victim is polybutterfly
as polygon network is growing scam activity migrates to this high performance platform and latest victim is polybutterfly
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son zamanlarda Binance Smart Chain’e yapılan saldırı olaylarından sonra bilgisayar korsanlarının hedefi Polygon oldu. Dün, popüler altcoin projesi Polygon tabanlı merkezi olmayan finansal protokolü PolyButterfly ortadan kayboldu.

Popüler altcoin Poligon tabanlı PolyButterfly kayboldu! “Bu 3 altcoin’e de dikkat”

Popüler altcoin projesi Polygon‘da (MATIC) giderek daha fazla DeFi lansmanı yapıldığından, rug pulls işlemleri giderek daha fazla ortaya çıkıyor. DeFi rug pulls, kripto geliştiricilerinin bir projeyi terk ettiği ve piyasadan satın alma desteği veya Merkezi Olmayan Borsa (DEX) likidite havuzunu alarak yatırımcıların fonlarıyla kaçtığı yeni bir exit scam  (çıkış dolandırıcılığı) biçimidir.

Önemli Gelişme: Bu Altcoin Hacklendi! İşte Olanlar…

Dolandırıcılar yatırımcının parasını bu şekilde ele geçiriyor. Kullanıcılar PolyButterfly’ın ortadan kaybolduğunu fark ettikten sonra, neredeyse tüm sosyal medya platformları da ortadan kayboldu. Özellikle, web sitesi kapatıldı ve Twitter hesabı ve Telegram sohbetleri silindi. PolyButterfly’ın dramasından sonra, RugDoc ekibi birkaç Polygon tabanlı DeFis’de aşağıdaki gibi üç potansiyel rug pulls tasarımı keşfetti:

Spesifik olarak, Taba Finance, BEP-20 tokeninden tüm likiditeyi soymasına izin veren bir araca sabit kodlanmıştır. Aura Finance ekibi, LP tokenlerini belirli bir “kurtarma adresine” aktarabilirken, PolyWeed DeFi para çekme ücretlerinin %98’ini karşılıyor.

Son zamanlarda, dolandırıcılık vakalarında çılgın bir artış oldu

Ekip ayrıca önemli noktaları şu sözlerle listeliyor: “Yalnızca sahip olduğunuz bir tokenle bir havuz oluşturun ve bir bazzilion tokeni yatırın. Yeni havuzun tokenini MATIC olarak güncelleyin. MATIC’i mevcut bakiyenizle geri çekin. Tüm rokenler için 3,4’ü tekrarlayın. Sadece bir ekstra parametre, sahibinin tüm fonları çalmasına izin verir. Mevcut bir havuzun tokenini değiştirmeye izin vermeyen bir proxy sözleşmesine sahiplik verin.”

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere son zamanlarda, dolandırıcılık vakalarında çılgın bir artış oldu. RugDoc’un açıklamasına göre, DeFi’de dolandırıcılar 600’den fazla ETH veya 1.500.000 dolardan fazlasını çaldı. Bu nedenle, bu DeFi protokolünün müşterileri, PolyWeed’e kilitlenen fonların %2’sinden başka bir şey çekemez.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Projede Exit Scam! Bu 3 Altcoin’e Dikkat