Muhteşem Perfromans: Bu 3 Altcoin Toplamda 25x Yaptı!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
650 görüntülenme
Muhteşem Perfromans: Bu 3 Altcoin Toplamda 25x Yaptı!

Kripto piyasası 2021 yılında güçlü bir boğa koşusu yaptı, ancak bunun 2022’de devam ettiremedi. 2022, iflaslar, çöküşler ve sansasyonel olaylarla kripto piyasası için hüsran yılı oldu. Bununla birlikte, kripto 2023’e daha pozitif başladı. Bu kısa süre zarfından toplamda 25X yapan üç altcoin projesi dikkatleri üzerlerine çekti.

Bu yıl toplamda 25X yapan 3 altcoin

Kripto endüstrisi, 2023 başlarken hızlı bir toparlanmaya tanık oldu ve toplam piyasa değeri Şubat ortasında 1,1 trilyon doları aştı. İşte son 60 gündeki en iyi üç dijital varlık.

Şubat ayında en iyi performans gösteren 3 altcoin / Kaynak: CoinMarketCap

SingularityNET 10 kat arttı

Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere Yapay Zeka (AI) projeleri için Cardano tabanlı Blockchain destekli hizmet sağlayıcı SingularityNET (AGIX), 2023’e kayda değer bir büyüme ile başladı. Platformun yerel hizmet varlığı olan AGIX fiyatı, son 60 gün içinde neredeyse %1.040 arttı.

CoinMarketCap (CMC) verilerine göre AGIX şu anda son 24 saatte %13,69 artışla 0,52 dolar civarında işlem görüyor. Yalnızca Şubat ayında, yapay zeka tabanlı varlıkların ChatGPT’nin popülaritesini artırmasıyla token %188 arttı. CMC verilerine göre 2018’de piyasaya sürülen AGIX, 20 Ocak 2018’de tüm zamanların en yüksek (ATH) seviyesi olan 1,86 dolardan hala %71 düşüşte. Ayrıca varlık, yaklaşık 643 milyon dolarlık piyasa değeriyle CMC’de 77. sırada yer alıyor.

Altcoin
Şubat ayında Singularity NET fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

Conflux 9 kat büyüdü

Katman bir Blockchain projelerin Asya’ya genişlemesine izin veren Çin’deki tek düzenleyici uyumlu merkezi olmayan platform olduğu için manşetlere girdi. Ancak Conflux’un (CFX) fiyatı son iki haftadır dalgalanıyor. Altcoin, 26 Ocak’tan bu yana %1.000 artış bildirdi, ancak Şubat ayının son gününde CFX yerel zirvesinden %40 düştü.

Şaşırtıcı bir şekilde, CFX fiyatı son 24 saatte %4,8 artarak son 60 günde %910’luk bir büyüme kaydetti. Varlık, CMC verilerine göre bu yazının yazıldığı tarihte 576 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,2279 dolardan işlem görüyor.

Altcoin
Şubat ayında Conflux fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

FLOKI 5 kattan fazla büyüdü

Piyasa değerine göre üçüncü en büyük meme-coin olan Floki Inu (FLOKI), son 60 günde beş kattan fazla arttı. Adını Elon Musk’ın köpeği Shiba Inu’dan alan token, merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerinden oluşan bir ekosistem ve bunun etrafında bir Non-Fungible Token (NFT) metaverse inşa etti. CMC’ye göre yılın başından bu yana FLOKI, yalnızca Şubat ayında %103 artışla %505 büyüdü. Meme coin şu anda 434 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,00004874 dolardan işlem görüyor.

Altcoin
Şubat ayında FLOKI fiyatı / Kaynak: CoinMarketCap

Popüler Dogecoin (DOGE) milyoneri Glauber Contessoto, 2022 ayı piyasası koşullarıyla “milyoner” statüsünü kaybederken, DOGE ile birlikte FLOKI’yi de destekliyor. Contessoto, 17 Şubat’ta 1 milyardan fazla FLOKI tokeni içeren kripto varlıklarının bir ekran görüntüsünü yayınladı. Tweet’e göre, yalnızca FLOKI’de %81’in üzerinde kazanç elde etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Crypto.news

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Duyuruldu: Mahkemeden Çığır Açan Kripto Para Kararı!
Duyuruldu: Mahkemeden Çığır Açan Kripto Para Kararı! Bundesfinanzhof, kripto para birimleriyle ilgili ilk kararını verdi. Bu kapsamda, kripto yatırımcılarının, kripto karlarını gelir vergisi beyannamelerinde bildirmesi gerekiyor. Alman mahkemesi kripto para kazançları hakkında karar verdi Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Almanya Federal Mali Mahkemesi (BFH), çığır...
Vural Erkan 3 hafta önce