Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Hamleleri Ne?

Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Hamleleri Ne?
Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Hamleleri Ne?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasası hafta sonu boyunca istikrarını korudu. Buna rağmen, bazı altcoin’ler değerinde önemli artışlar gördü. Sonuç olarak, performans açısından hafta sonunun önde gelen altcoin kazananları olarak tanınmaya hak kazandılar. Kripto analisti Valdrin Tahiri, bu kripto paraların bundan sonra izleyeceği rotayı değerlendiriyor.

AAVE hafta sonu altcoin kazandıranlara liderlik etti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, hafta sonu iyi performans gösterdi. Altcoin fiyatı, Haziran 2022’nin sonundan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Hat, en son Temmuz 2023’te (kırmızı simge) olmak üzere birçok kez doğrulandı. Bu, uzun bir üst fitil oluşturarak devam eden kopuşu geçersiz hale getirdi. Daha sonra, AAVE fiyatı, azalan direnç çizgisi kadar uzun süredir yerinde olan 50 dolar yatay destek alanına düştü.

Direnç çizgisi ve 50 dolarlık alan, düşüş formasyonu olarak kabul edilen alçalan bir üçgen oluşturdu. Bu nedenle, altcoin için gelecekteki en olası hareket üçgenden nihai bir kırılma. Bununla birlikte, fiyatın, sınırlarının dışında nihai bir hareketten önce destek alanı ile direnç çizgisi arasında konsolide olmaya devam etmesi mümkün. Direnç çizgisi olan 70 dolara doğru yukarı yönlü bir hareket AAVE fiyatında %17 artış sağlar. Ancak, 50 dolar destek bölgesine doğru bir düşüş %16 düşüşe neden olur.

Altcoin
AAVE İki Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

BAKE fiyatı dirençten kopma denemesi yapıyor

Bakery Token (BAKE) fiyatı 6 Haziran’dan bu yana 0,085 dolarlık yatay destek alanının üzerinde işlem görüyor. Daha yakın zamanda, fiyat 6 Ağustos’ta destek alanında sıçradı. Böylece, daha yüksek bir düşük oluşturdu ve yukarı doğru bir hareket başlattı. Şu anda BAKE, Şubat ayından bu yana devam eden azalan direnç çizgisinden çıkma sürecinde.

Bununla birlikte, henüz üzerinde bir kapanışa ulaşamadı ve hala 0,120 dolar yatay alanın içinde işlem görüyor. Altcoin fiyatı bu seviyeyi kırarsa, %25 artış olması mümkün. Böylece, 0,155 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması olası. Ancak, bunu yapamazsa, 0,085 dolar yatay alana % 25’lik bir düşüş muhtemel.

Altcoin
BAKE Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu altcoin fiyatı çift dip formasyonu oluşturuyor

BNB fiyatı 21 Ağustos ve 10 Eylül tarihleri arasında bir ikili dip formasyonu oluşturdu. Çift dip yükseliş olarak kabul görür. Yani genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesine yol açar. Ayrıca, bu formasyon RSI’daki bir boğa sapması ile birleşti. Bir fiyat düşüşüne bir momentum artışı eşlik ettiğinde yükseliş sapması meydana gelir. Bu, genellikle önemli artışlara yol açan ve çift dip formasyonuyla uyumlu olan bir boğa işaretidir.

Yukarı yönlü bir hareket gerçekleşirse, altcoin fiyatının %17 artarak 255 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün. Ancak, yukarı yönlü hareket gerçekleşmezse, %12’lik bir düşüş olası. Bu da 190 dolara gerilemesi anlamına gelecektir.

Altcoin
BNB Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 3 Altcoin Yatırımcılarına Kazandırdı: Sonraki Hamleleri Ne?