Danışmanlık Devi: Bu 3 Kripto Para Boğa Koşusu Yapabilir!

Danışmanlık Devi: Bu 3 Kripto Para Boğa Koşusu Yapabilir!
Danışmanlık Devi: Bu 3 Kripto Para Boğa Koşusu Yapabilir!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Danışmanlık firmasının analistleri, bir Sonraki boğa piyasasına yön verme potansiyeli olan 3 kripto para belirledi. Lider kripto para Bitcoin (BTC) bu yıl düştü. Ancak, yaratıldığından bu yana hala muazzam getiriler sağladı. Analistlere göre, Ethereum’un doğasında var olan ademi merkeziyetçilik ve akıllı sözleşmeler, onu önümüzdeki yıllarda bir lider yapacak. Polygon ise Ethereum’un birkaç eksikliğini gideriyor ve son derece değerli olma potansiyeli var.

Orijinal kripto para Bitcoin (BTC) ilk sırada

Kripto uzmanı Neil Patel, Bitcoin’i ele alıyor. Enflasyon gerçekten zirve yaptıysa ve önümüzdeki birkaç ay içinde düşmeye başlarsa, Federal Reserve, agresif faiz artırımlarının işe yaradığını bilerek bir zafer turu atacaktır. Ve daha uzlaşmacı bir parasal duruşla, Bitcoin’in başarılı olmaya hazır olduğunu düşünüyorum.

Lider kripto para, 318 milyar dolarlık piyasa değeriyle piyasadaki en eski dijital varlık. 2022’deki %64’lük düşüşüne rağmen Bitcoin, son sekiz yılda hâlâ %4.400’ün üzerinde devasa bir getiri sağladı. Karşılaştırma için aynı dönemde S&P 500, %126’lık bir toplam getiri kaydetti. Hem bireysel hem de kurumsal birçok yatırımcı için Bitcoin, kripto dünyasına ilk tanışmalarını temsil ediyor. Bitcoin, onu destekleyen bir finansal altyapı ekosistemine de sahip.

Kripto fiyatları yükselmeye başlarsa, FUD hakim olduğundan, kenarda olanlar muhtemelen girmek için acele edecekler. Ve bu senaryoda Bitcoin, kripto alanına akan sermayenin büyük bir yararlanıcısı olacaktır. Artı, özellikle kripto endüstrisindeki son kargaşa ışığında, Bitcoin diğer tokenlerle karşılaştırıldığında çok daha az riskli.

Bitcoin’in bir sonraki kripto boğa piyasasına liderlik etmesi muhtemel. Buna ek olarak, önümüzdeki on yıl boyunca sahip olmaya değer bir varlık. Bitcoin gerçek bir değer deposu olmaya başlıyor. Bir gün bireyler, şirketler, bankalar ve hükümetlerin kullandığı küresel bir para olma potansiyeli var.

Akıllı sözleşmelerin evi Ethereum ikinci sırada

Kripto uzmanı Michael Byrne ise Ethereum’u değerlendiriyor. FTX fiyaskosu, kısa vadede endüstriye bir darbe vurdu. Ancak, uzun vadede kripto para daha önce birçok siyah kuğu olayından kurtuldu. Yani FTX’in düşüşünün kriptonun sonunu getirmesi pek olası değil.

Ethereum, yaklaşık 150 milyar dolarlık piyasa değeriyle ikinci en büyük kripto para birimi. Yenilenen herhangi bir boğa piyasasında çok önemli bir rol oynayacak. FTX Token veya Terra (LUNA) gibi kriptoların aksine, Ethereum herhangi bir varlık tarafından kontrol edilmeyen merkezi olmayan bir varlık. Merkezi bir kuruluşun çıkardığı diğer birçok kriptoda olduğu gibi, Ethereum’un değerini yok eden kötü bir karar verebilecek tek bir kişi veya grup yok. Ethereum’un tüm kullanıcılarının, işlemlerin doğrulanmasını ve ağın güvenliğini sağlamak için Ethereum varlıklarını stake etmesi mümkün. Bu yüzden, Ethereum’un PoS’a geçişi onu her zamankinden daha merkezi olmayan hale getirdi. Ethereum aynı zamanda dünyanın en büyük akıllı sözleşme platformu.

Kripto para

Aksine, FTX fiyaskosu ve diğer birçok merkezi borsa ve protokolün patlaması, kriptoda ademi merkeziyetçiliğin önemini gösteriyor. Ayrıca Ethereum, günümüzün merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminin çoğunun temelini oluşturan Blockchain. Uniswap ve dYdX gibi merkezi olmayan borsalar, Ethereum üzerine inşa edildi. Bu projeler, daha fazla kripto yatırımcısı varlıklarını merkezi borsalardan çektikçe fiyatlarının arttığını görüyor.

Nihayetinde Ethereum, milyonlarca kullanıcısı olan, akıllı sözleşmelere, merkezi olmayan borsalara, Non Fungible Token’lere (NFT) ve daha fazlasına güç veren dünya çapında merkezi olmayan bir ağ. Kripto dünyası, FTX çöküşünden sonra kendini toplayıp tozunu alırken, Ethereum, ne zaman olursa olsun, bir sonraki kripto boğa koşusunda lider bir rol oynamak için iyi bir konumda.

Mükemmel Ethereum yardımcısı: Polygon

Kripto uzmanı RJ Fulton da Polygon’a bakıyor. Bu yıl Polygon kadar başarılı olan başka bir kripto para bulmak zor olurdu. Fiyatı kripto piyasasının çoğu gibi düştü. Bununla birlikte, Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, diğerlerine kıyasla dirençli kaldı. Bu esneklik, 2022’de yapılan Ethereum ölçeklendirme çözümünün bir avuç teknolojik başarısına ve ortaklığına bağlanabilir.

Polygon, Ethereum işlemlerini daha hızlı hale getirmek için kullanılan önde gelen ölçeklendirme çözümlerinden biri. Ethereum, DeFi, NFT’ler ve Web3 gibi şeyler için en popüler Blockchain’lerden biri. Ancak, kullanımı yavaş ve maliyetli. Polygon, Ethereum işlemlerini kendi Blockchain’inde işleyerek ve daha sonra bunları ekleyerek bunu düzeltiyor. Bu, işlemleri katlanarak daha hızlı ve daha ucuz hale getiriyor.

Kripto para

Bu son derece arzulanan işlevsellik nedeniyle, Polygon, kendi Blockchain emellerini sürdürmeye başladıklarında, dünyanın en büyük ve en tanınmış şirketlerinden bazılarının dikkatini çekiyor. Listede Walt Disney, Coca-Cola, Nike, Meta Platforms ve hatta bankacılık devi JPMorgan Chase yer alıyor. Bu şirketlerin tümü, Ethereum’u tercih ettikleri Blockchain olarak kullanma arzusuna sahip. Ancak, maliyetlerin ve hızların onu verimsiz hale getirdiğinin farkında. Doğal olarak, bu sorunu çözmek için bir çözüm olarak Polygon’a bakıyorlar.

Daha fazla şirket kendi Blockchain ürünlerini geliştirmeye başladıkça, kullanıcılar giderek daha fazla Polygon arayacak. Web3, metaverse ve DeFi etrafında dönen mevcut trendler, Polygon’u ön plana çıkaracak. Şimdiden kedi çantadan çıkmış gibi görünüyor. Ancak, bir kripto boğa piyasası geri dönerse, Polygon’un bir ev haline gelmesi mümkün.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Danışmanlık Devi: Bu 3 Kripto Para Boğa Koşusu Yapabilir!