Danışmanlık Devi Duyurdu: Bu 3 Web 3.0 Coin Patlayabilir!

Danışmanlık Devi Duyurdu: Bu 3 Web 3.0 Coin Patlayabilir!
Danışmanlık Devi Duyurdu: Bu 3 Web 3.0 Coin Patlayabilir!Financial and business background for Stacking of money coins. Savings and Accounts, Finance Banking Business Concept Ideas, Investments, Funds, Bonds, Dividends and Interest.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Web3 olarak bilinen yeni internet çağı, Web2 olarak adlandırılan mevcut internetimizi değiştirmek istiyor. Web3’te sosyal medya, finans, oyun ve metaverse gibi şeyler; merkeziyetsizliği geri plana atmayı planlıyor. Ayrıca bazı web 3.0 coin projeleri de ivme kazanıyor.

Analistler, bu web 3.0 coin projesine dikkat çekiyor

Vantage Market Research tarafından Web3’ün şu anki durumuyla ilgili yakın tarihli bir rapor, sektöre 3 milyar doların biraz altında değer verdi. Ancak aynı rapor, 2028 yılına kadar kabaca 23 milyar dolara çıkma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor. Bu, yüzde 700’den fazla bir artış. Peki yatırımcılar bu fırsatı nasıl değerlendirmeli? Danışmanlık devi The Motley Fool analistleri,  Web3’ün gelecekteki büyümesini destekleme görevine sahip üç coin’den bahsetti: Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve Arweave (AR).

Bloomberg: Bu 2 Altcoin, Ethereum'u Geride Bırakıyor! 

Ethereum yavaş yavaş Web3’ün temeli haline geliyor. Açık olmak gerekirse, Ethereum olmadan Web3 olasılığı yoktur. Akıllı sözleşmeleriyle geliştiriciler, üçüncü taraf varlıkları değiştirmek için merkezi olmayan uygulamaları (dApp’ler) programlayabilir. Kullanıcı verilerinin uygulamalar arasında sorunsuz bir şekilde akmasına izin verir. Solana ve Cardano gibi başka akıllı sözleşme tabanlı Blockchain’ler de var. Ancak Ethereum en çok kullanılan Blockchain’lerden biri olarak zirveye yükseldi.

Popülaritesi, Web3 kullanım durumları için en fazla gelişmeye ev sahipliği yapmasına neden oldu. Web2 için JavaScript veya HTML olduğu gibi, Ethereum’u Web3’ün çalışmasına izin veren temel katman veya kod olarak düşünmek yardımcı olabilir. Web3 ile ilgilenen herhangi bir yatırımcı, portföylerinde önemli miktarda ETH bulunduğundan emin olmalıdır.

Bu Hafta Bu 41 Altcoin'e Dikkat: İşte Olacaklar Listesi!

Polygon da web3 alanı için önem taşıyor

Bu ağ, internetin yeni çağı ilerlemeye devam ederken kendisini Web3’ün bir güç merkezi haline getirmek için konumlandırıyor. Polygon benzersizdir, çünkü Ethereum’un eksikliklerini kapatır. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Polygon’un kullandığı teknoloji, işlemleri bir kuruştan daha düşük bir maliyetle yıldırım hızında gerçekleştirir. Bir Blockchain’in “Web3 altyapısının yapı taşı” olabilmesi için “ölçeklenebilirlik, güvenlik ve Ethereum uyumluluğu” olması gerekir.

Depolama hizmeti: Arweave (AR)

Son fakat en az değil, Arweave. Verilerle dolu bir dünyada, bu verilerin bir yuvaya ihtiyacı var. Arweave, bilgiyi sonsuza kadar saklamak için basit bir yol sağlamak için Blockchain teknolojisini kullanan bir veri depolama çözümüdür. Arweave’in en iyi yanı, hiçbir merkezi otoritenin verileri denetlememesi. Veriler Blockchain’e girdikten sonra hiç kimsenin verileri değiştirememesidir. Ayrıca, Arweave akıllı sözleşmelerle uyumludur. Bu, Web3 geliştiricilerinin dApp’leri Arweave’in Blockchain’deki verileri kullanacak şekilde özelleştirebileceği anlamına gelir.

Analist Uyardı: Bu 2 Altcoin Satış Dalgasıyla Vurulabilir!

Web3 ilkelerine uygun olarak, bu veriler anonim olduğu için kar elde etmek için kullanılamaz. Bir Blockchain’de güvenli olduğu için asla değiştirilemez. Arweave’in Blockchain’inde veri depolamak için kullanıcıların AR tokenlarıyla depolama alanı satın alması gerekiyor. Buradaki düşünce, Arweave’in ağı büyüdükçe ve Web3 için daha fazla veri depolamayı desteklemek. Böylece, talep arttıkça AR coin’inin de fiyatının artması.  

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Danışmanlık Devi Duyurdu: Bu 3 Web 3.0 Coin Patlayabilir!