Bu 3 Yapay Zeka Coini Hızla Yükselebilir!

Emre Borsan
Emre Borsan 1 hafta önce
4.522 görüntülenme
Bu 3 Yapay Zeka Coini Hızla Yükselebilir!

Geçtiğimiz gün yapay zeka üreticisi OpenAI tarafından piyasaya sürülen yeni nesil dil modeli GPT-4 ile beraber yapay zeka dünyası bir adım daha ilerledi. Bununla beraber kripto para endüstrisi, yapay zeka ve Web3 günden güne yakınlaşıyor. Uzmanlar, bu yakınlaşma ile beraber 3 yapay zeka coini için yükseliş öngörüyor! İşte detaylar…

Uzmanlar bu 3 yapay zeka coini için yükselişe işaret etti!

Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere yapay zeka robotu ChatGPT, geçtiğimiz aylardan bu yana inanılmaz bir talep gördü. Bununla beraber OpenAI, geçtiğimiz gün GPT-4 isimli yeni bir yapay zeka dili ile kullanıcıların karşısına çıktı. Yapay zeka dünyasında yaşanan bu gelişmeler, kripto para piyasasına da yansıyor. Uzmanlar, ön plana çıkacak yapay zeka coini listesine FET, TRAC ve OCEAN’ı ekledi.

Yapay Zeka Coinleri İçin Piyasa Analizi: Bunlara Dikkat!

Fetch.AI (FET)

Son zamanlarda emsallerine göre daha iyi performans gösteren Fetch.ai, uzmanların listesindeki ilk yapay zeka coini olarak boy gösteriyor. Fetch.ai’nin misyonu , herkesin yapay zekayı herhangi bir ölçekte, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerden oluşturmasını ve dağıtmasını mümkün kılan yapay zeka platformları ve hizmetleri sağlamaktır. Platformun birincil amacı, özerk yazılım aracılarının ekonomik olarak üretken faaliyetlerde bulunduğu, gerçek dünyanın merkezi olmayan bir dijital modeli olarak işlev görmektir. Bu, kullanıcıların veri dağıtma veya hizmet verme gibi görevleri tamamlamak için Fetch.ai platformundan yararlanabileceklerini ve katkıları için Fetch token’ları (FET) biçiminde dijital para birimi ile geri ödenebileceklerini gösteriyor.

FET token, son bir haftalık grafiği

Son 24 saat içerisinde yüzde 12 düşüş yaşayan FET, anlık olarak 0.38 dolardan işlem görüyor ve 321 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bulunuyor.

OriginTrail (TRAC)

Uzmanların listesinde yer alan bir başka yapay zeka coini ise OriginTrail (TRAC) olarak karşımıza çıkıyor. Platform, tedarik zincirleriyle ilgili verileri paylaşmak amacıyla özel olarak geliştirilmiş, blockchain tabanlı bir protokoldür. Platformun amacı, tedarik zinciri endüstrisinde açıklık ve güvenilirliği artırmak olarak açıklanıyor. OriginTrail, değer ve güven temeli oluşturma amacıyla tedarik zincirinde yer alan süreçleri optimize etmek için yapay zekadan yararlanır. Buna ek olarak platform, otomatik uyumluluğu sağlamak için GS1 tarafından sağlanan köklü endüstri standartlarını geliştirmeye çalışmaktadır.

TRAC, son yedi günlük fiyat grafiği

Yapay zeka coin’leri arasında popülerliği günden güne artan proje, son 24 saat içerisinde yüzde 1.88 değer kaybı yaşadı ve anlık olarak 0.35 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine bakıldığında ise proje, 129 milyon dolarlık varlığı ile ön plana çıkıyor.

Ocean Protocol (OCEAN)

Uzun bir süredir yapay zeka coin’leri arasında kendine büyük bir yer edinen Ocean Protocol (OCEAN), kullanıcılara gizliliklerinden ödün vermeden veya kontrollerini kaybetmeden verilerden yararlanma imkanı sunar. Kullanıcılar artık daha önce erişemedikleri veya bulmaları zor olan veri kümelerine erişebilir. Kullanıcılar, Ocean Market’te erişilebilir hale getirilen veri setlerinde işlem yapabilir, edinebilir veya ticaret yapabilir. Popüler yapay zeka coini’nin amacı, her birey, işletme ve cihazlar tarafından erişilebilen ve bireylere değerli verilerinden değer elde etme yeteneği veren yeni bir “Veri Ekonomisi” başlatmaktır.

Bu 3 Yapay Zeka Coini Hızla Yükselebilir!
OCEAN, son yedi günlük fiyat grafiği

Popüler yapay zeka coini, anlık olarak 0.38 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içerisinde yüzde 8 değer kaybı ile karşı karşıya kaldı. Piyasa değeri ise 238 milyon dolar seviyelerinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coingape

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance Delist Etti: Bu Altcoin Tarihi Diplere Gitti!
Binance Delist Etti: Bu Altcoin Tarihi Diplere Gitti! Dev kripto para borsası Binance’in ABD kolu Binance US,  yaptığı son duyuru ile beraber yatırımcıların dikkatini çekti. Popüler borsa, altcoin projesi Helium (HNT)’un 21 Mart’ta delist edileceğini duyurdu! Delist haberinin ardından altcoin’in fiyatı çakıldı! İşte detaylar… Binance...
Emre Borsan 1 hafta önce