XRP
XRP
$0.46 +0.80
Bitcoin
Bitcoin
$19.599 +2.74
Dogecoin
Dogecoin
$0.06 +1.02
Ethereum
Ethereum
$1.323 +3.26
Cronos
Cronos
$0.11 -0.52
Cardano
Cardano
$0.43 +1.05
Decentraland
Decentraland
$0.7 +2.33
Polkadot
Polkadot
$6.38 +3.10

Danışmanlık Devi: Bu 4 Altcoin, Ayı Piyasasında İdeal Yatırımlar!

Misafir Yazar
Misafir Yazar 3 hafta önce
0 görüntülenme

Kripto yatırımcıları için zor bir yıl oldu. Ayı piyasası nedeniyle en iyi kriptolar bile tüm zamanların en yüksek seviyelerinde %90’a varan düşüşler yaşadı. Bu nedenle, birçok kişinin portföyü büyük oranda yok oldu. Ne yazık ki, fiyatların bir süre daha düşük kalması muhtemel. Bazıları bunu bir satın alma fırsatı olarak görüyor. Ancak birçok altcoin projesinin, özellikle de fazla faydası olmayanların, piyasa yükselmeden çökmesi mümkün.

“Ayı piyasasında yatırım yapılacak 4 altcoin”

Kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız, projeleri tam olarak araştırmanızda fayda var. Rekabete nasıl tepki verdiğine, gerçek dünyada ne yaptığına ve ürünü kimin kullanacağına bakın. Milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın işaret ettiği gibi, başarılı olmak için kripto para olmak yeterli değil. Bu projeler başarılı olacaksa, kullanıcıları çekebilmeleri ve gerçekten faydalı olmaları gerekiyor. Bu konuda bir analiz yayınlayan danışmanlık devi “Motley Fool” ayı piyasasında ideal yatırım olan 4 altcoin belirledi.

Bu 4 Altcoin, Ayı Piyasasında İdeal Yatırımlar!

VeChain (VET)

VeChain, Blockchain’i bir tedarik zinciri yönetim aracı olarak kullanmaya başladı. Ayrıca, o zamandan beri diğer ticari kullanım durumlarına doğru genişlemesini sürdürdü. Örneğin lüks çantalar yaptığınızı varsayalım. VeChain, el çantasının Blockchain’deki üretim ve satışlarının her adımını izler. Böylece nihai alıcı, gerçek ürünü aldığından emin olur.

Ayrıca VeChain, taze et ve sebzeleri çiftlikten mağazaya kadar takip etmek için Walmart China ile birlikte çalışıyor. Artan izlenebilirlik sayesinde sorunlu bir gıdayı hızlı bir şekilde kontrol etmek artık daha kolay. Bu listedeki diğer kriptolar gibi, altcoin varlığı VET de ABD’nin önde gelen kripto borsalarının bazılarında yer alıyor. Ancak hepsinde yoktur.

Livepeer (LPT)

Video akışı giderek daha popüler ve son derece pahalı hale geliyor. Buna göre video içeriklerinin, farklı cihazlarda farklı bant genişliklerinde erişilebilmesi için işlenmesi gerekiyor. Bunun yapılmasına, kod dönüştürme deniyor ve çok fazla bilgisayar işlem gücü gerektiriyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Livepeer, bu alandaki sorunları çözmek için ortaya çıkan bir altcoin projesi.

Livepeer, esas olarak, kullanılmayan bilgisayar kaynaklarını bir bireyler ağından bir araya getiriyor. Ardından bunları videoları dönüştürmek için kullanıyor. Böylece içerik üreticileri ölçeklenebilirliği yüksek, düşük maliyetli kod dönüştürme elde ediyor. Bununla birlikte Livepeer kullanıcıları, pahalı altyapı satın almak zorunda kalmıyor. Ağ katılımcıları ise gerçek dünyada değeri olan LPT coin’leri elde ediyor.

Helium (HNT)

Helium, uzun menzilli sıcak düğümlerden oluşan bir ağ tarafından desteklenen merkeziyetsiz bir kablosuz ağdır. Başlangıçta akıllı evcil hayvan tasmaları, sürücüsüz arabalar veya fitness cihazları gibi Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarını hedefleyen Helium, şimdi 5G ve WiFi bağlantılarına doğru genişliyor. Ağ katılımcıları Helium sıcak düğümünü çalıştırabiliyor ve bağlantı sağlamak karşılında ödüller kazanabiliyor.

Katılımcıları ödüllendirmek için kripto tokenlerini kullanma konsepti, Blockchain’in ilginç bir yönüdür. Livepeer ve Helium, ağır işleri yapmak için bireylerden oluşan bir ağ kullanıyor. Böylece, bir işletmenin ön altyapı maliyetlerini azaltan birçok proje arasına dahil oluyorlar. Bu bireyler, daha topluluk temelli, merkeziyetsiz bir iş modelinde ücretlerin bir kısmını kazanıyor. Altcoin HNT, aynı zamanda son derece başarılı bir Web 3.0 coin.

Cardano (ADA)

Cardano biraz “sev ya da nefret et” kriptosu ve bazıları gerçek dünyadaki değerini sorguluyor. Bu ağ, aslında Blockchain’de diğer kripto projelerine ev sahipliği yapabilen Ethereum (ETH) gibi bir ekosistemdir. Eleştirmenleri, akıllı sözleşme işlevini başlatmanın daha yavaş olduğunu öne sürüyor. Ayrıca, ekosistemin henüz diğer altcoin ekosistemleri kadar çok dApp’e sahip olmadığına işaret ediyor. Ancak Cardano, gerçek dünyada Blockchain kullanımının en iyi örneklerinden biri. 

Örneğin Cardano, beş milyon öğrencinin akademik bilgilerini Blockchain’e kaydetmek için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bir ortaklığa sahip. Bu, eğitim sistemini aldatmayı zorlaştıracak ve potansiyel olarak öğrencilerin üniversite eğitimi veya uluslararası işler gibi fırsatlara erişmesine yardımcı olacaktır. Cardano ağındaki Empowa adlı bir başka proje, yetersiz bankaya sahip bireylerin ev inşa etmek için fonlara erişmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor.

Hâlâ erken günlerdeyiz

Blockchain teknolojisi vaat edilenin küçük bir kısmını bile başarırsa, tüm endüstrileri değiştirecek. Tıbbi kayıtlar Blockchain’e güvenli bir şekilde kaydedilebilir ve siz hasta olarak bunlara nasıl erişildiğini kontrol edebilirsiniz. Belirli kriterler karşılandığında sigorta talepleri otomatik olarak ödenebilir. Evinizin tapusunu bile Blockchain’de saklamak mümkün. Sorun şu ki, endüstri emekleme döneminde ve nasıl gelişebileceği veya mevcut ayı piyasasını atlatıp atlatamayacağı hakkında bilmediğimiz çok şey var. 

Blockchain’i internetin ilk günlerine benzetebilirsiniz. Herkes bir sonraki Amazon’u kovalıyor, ancak her başarı hikayesi için yüzlerce başarısızlık gerekir. Bir yatırımcı olarak, gerçekten faydalı olan altcoin projelerini aramanız harika bir başlangıç. Yine de yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayı yatırmanızda ve kriptonun daha geniş portföyünüzün yalnızca küçük bir yüzdesini oluşturmasını sağlamanızda fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Altında Son Uyarı! Altın ons fiyatı 1800’lerdeyken “buradan daha da düşmez” diyen adamın yarım milyon takipçisi olduğunu göz önüne alın. Kim gerçekte ne kadar biliyor anlayın. Çok açık konuşayım altın gibi manipülasyona açık bir emtianın ne zaman, nereye gideceğini bilmek...
Kriptokoin.com 3 hafta önce