Akıllı Para Onları Seçti: Bu 4 Altcoin Bomba Geliyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 4 hafta önce
507 görüntülenme
Akıllı Para Onları Seçti: Bu 4 Altcoin Bomba Geliyor!

Bazı analistler, Bitcoin ve altcoin piyasasının 2023’te yükseleceğini düşünmekte. Özellikle, analist Stu L., üç ayrı sektöre odaklı dört altcoin seçti ve bunların yeni yıl boyunca yükseleceğine inanıyor. İşte detaylar…

Analistin dikkat çektiği ilk altcoin: SAND

Stu L., metaverse’ün 2023’te büyük bir geri dönüş yapacağını düşünüyor. Ama, bu hemen olmayabilir. Yine de analist, 2023’ün sonunda geriye dönüp bakıldığında “ah, bu iyi bir seçimdi” diyebileceğimizi düşünüyor. Bununla paralel olarak metaverse, iyileşen sektörlerden biri olabilir. Öyleyse, metaverse’ün yükseleceği düşünüldüğünde, kullanıcılar ne satın alacak? Bu noktada analist, kategorinin “tartışmasız lideri” olarak tanımladığı The Sandbox’a işaret ediyor.  Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Önde gelen 2 metaverse şüphesiz Decentraland ve The Sandbox’tır. The Sandbox’ı daha çok seviyoruz. Decentraland’ın son 30 günde yalnızca 7057 kullanıcısı vardı. Bu korkunç bir rakam. Oradaki metaverse’ü kullanmak için çevrimiçi olmanız gerektiği düşünüldüğünde, sayılar gülünç derecede düşük. The Sandbox da çok aşağıda olsa da çok daha iyi durumda. Yalnızca Kasım ayında, değeri 350 milyon dolardan fazla olan 35.000’den fazla token transferi gerçekleşti. The Sandbox’ı kullanan çok daha fazla insan var ve bu nedenle daha hızlı iyileşecek.

Bu 5 Altcoin Yıldızına Dikkat: En İyi Ortaklıklar Onlarda!

En büyük kripto para: Bitcoin

Analist, ikinci kripto para olarak Bitcoin’e işaret ediyor. Analist, BTC’nin “tartışmasız lider” olduğunu söylüyor. Özellikle, en azından biraz bile BTC tutmuyorsanız, bir şeyleri yanlış yapıyor olabileceğiniz konusunda uyarıyor. Stu L.’e göre Bitcoin, bir “son çare” varlığı. “FTX gibi shitcoin’leri paralarını sattıktan sonra tüm dolandırıcılar bile bu parayı Bitcoin satın almak için kullanıyor. Neden? Çünkü sektördeki en kaliteli varlıktır,” ifadelerini kullanıyor.

Ayrıca analist, kendi CBDC’lerini (merkez bankası dijital para birimleri) çıkaran hükümetlerin ilgisinin Bitcoin’in popülaritesini yükselteceğini düşünüyor. Çünkü CBDC’lerin vatandaşları kontrol etmek için bir yöntem olarak kullanıldığına dikkat çekiyor. Dolayısıyla, analiste göre, CBDC’ye yönelik kötü deneyimden sonra, Bitcoin’in faydalarını daha fazla kişi görecek. Hatta analist, “CBDC’lerin Bitcoin için yükseliş olduğunu düşünüyorum. İlk başta rekabet gibi görünecek ama sonra insanlar farkı görecek.” diyor.  Son olarak analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Son olarak, Bitcoin yalnızca son çare varlık değildir. Tüm dünyadaki en korkulan varlıktır. Cidden, öyle. Ethereum, Cardano, Avalanche ve hatta çok sevdiğimiz Polygon’u yasaklamaya çalışan hükümetler yok. Değil mi? Bunun nedeni, hükümetleri tehdit etmemeleridir.

Hafta İçinde Bu 5 Altcoin'e Dikkat Edin: Fırlayabilirler!

Listedeki bir diğer altcoin: AR

Web3 altyapısı, büyüme beklenen bir alan. Analistler, bu alandaki altcoin seçimi olarak Arweave’e (AR) işaret ediyor. Analist, “Arweave’in sadece Filecoin veya Sia gibi dosya depolama konusunda değil, Web3 altyapısının birkaç farklı alanında çalışmasını seviyorum,” ifadelerini kullanıyor. Ayrıca, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Ekosistemlerinin ne kadar hızlı büyüdüğüne bakın. Halihazırda 100’den fazla proje var. Arweave, Portre gibi projelerle çalışırken kod içermeyen merkezi olmayan web sitelerini etkinleştiriyor. Arweave, hem Filecoin’in hem de IPFS’in rakibi gibidir ve bilgilerinizi sansüre dayanıklı bir şekilde sonsuza kadar saklar.

16 Altcoin: Fantom da Listede

Ayrıca coin, Kasım 2021’deki 89 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden 6-7 dolara kadar indi. Analiste göre bu da muazzam bir değer ve cazip bir fiyat.  Diğer yandan Arweave, aşağıdaki maddelerle öne çıkıyor

  • Kimlik
  • Sosyal medya ve web gibi Web2 ürünlerinin merkezi olmayan Web3 sürümleri. Instagram bunları NFT dosya depolaması için kullanıyor.

Listedeki son coin: Polkadot (DOT)

Birlikte çalışabilirlik, 2023’te büyük bir tema olmaya devam edecek. Bu açıdan, özellikle Cosmos (ATOM) öne çıkan projelerden oldu.  Ancak analiste göre aralarında çeşitli farklar var. Stu L., aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Cosmos’un ekosistemi Polkadot’un çok ilerisinde. Bu kötü olmalı değil mi? Cosmos’u seçtiğimiz anlamına gelmeli, değil mi? Ancak bu, Polkadot’un yalnızca Cosmos’un ekosistem büyüme düzeyine ulaşmak için büyüme alanı olduğunu bildiğimiz anlamına geliyor. Sadece 5 dolarla, DOT gerçekten yenildi. Gelecek için herhangi bir büyük büyüme öngörüsüne ulaşmadan önce, Cosmos’un ekosistem değerine eşit olmak bile güzel bir getiri olacaktır.

Altcoin Projesine 1 Saatte Yüzmilyonlar

Ayrıca analiste göre DOT’un sahip olduğu ve ATOM’da olmayan 2. şey, ekosistem değerinden daha fazlasının tokena tahakkuk etmesidir. Kitle kredileri ve parachain müzayede sistemi sayesinde, uzun süredir birçok zorunlu DOT HODLer’ı var. Parachain kiralama süreci 96 hafta, yani 2 yıldan az bir süreç. Bu, çok sayıda DOT’u kilitler ve parachainlerdeki büyümenin DOT’taki büyümeye nasıl eşit olduğunun açık bir işaretidir. Analiste göre Cosmos için, ekosistemdeki büyüme her zaman ATOM için büyümeye dönüşmüyor. Bu, başarısız olan Prop 82’nin çözmeye çalıştığı en büyük sorunlardan biri. Proje 2023’te bu sorunu çözmeye yönelse de analist, şimdilik gönlünün Polkadot’tan yana olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Alarm Zilleri Çalıyor: O 2 Kripto Para Şirketi İflas Edebilir!
Alarm Zilleri Çalıyor: O 2 Kripto Para Şirketi İflas Edebilir! FTX krizi, yayılmaya devam ediyor. Ünlü kripto para borsası FTX’in çöküşünden sonra, şirkete büyük yatırımlar yapan birçok platform korkunç günler yaşıyor. FTX’ten etkilenen ticaret firması Genesis’in müşterilerin para çekme işlemlerini durdurması, tüm kripto alanı için endişe verici...
Aslı Dinçer 4 hafta önce