Binance’deki Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla Düşebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 4 hafta önce
5.532 görüntülenme
Binance'deki Bu 4 Altcoin Satış Baskısıyla Düşebilir!

Kripto analisti Tony M, Ethereum Classic’in, piyasada potansiyel olarak bir düşüşe yol açan ayı momentumunun tadına baktığını söylüyor. Analist Akash Girimath’a göre, lider altcoin Ethereum fiyatı geri çekilmeye işaret ediyor. Analist Filip L, Lido Dao fiyatının, Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçüsü yükseldikçe %25’i düşeceğini tahmin ediyor. Ayrıca analiste göre, boğalar Goldilocks görünümüne 0,10 dolara doğru tutunurken Cronos’un kaybolabileceğini söylüyor.

ETC geri çekilme için yer gösteriyor

Ethereum Classic fiyatı, ayılar gün içinde %3’lük bir düşüş ürettiği için aşağı fırtınanın rüzgarını alıyor. Yazma sırasında ETC, 21 günlük basit hareketli ortalamanın altında 22,15 dolara yakın bir mum çubuğu üretmekten bir saat uzakta. Ayılar günlük mum çubuğunu bariyerin altında üretmeyi başarırsa, altcoin fiyatı muhtemelen bu kış dördüncü kez 20,00 dolar bölgesini yeniden test edecek.

ETC fiyatı şu anda 21,90 dolardan işlem görüyor. Yine de, 1 Ocak’tan bu yana %46 artan genel yükseliş trendi, kış rallisine erken bir son verilmesi çağrısında bulunacak şekilde daha düşük bir dip üretmedi. Bu nedenle, traderlar, riski etkin bir şekilde yönetirken, küçük kısa vadeli kafa derisi için piyasaya oynamaya devam etmeli. Teknikler ışığında muhafazakar bir düşüş hedefi, ETC’nin mevcut piyasa değerinden %9’luk bir düşüş için yer açarak 20 dolar bölgesini yeniden test etme potansiyeli gösteriyor.

ETC 1 günlük grafik

Düşüş tezinin geçersiz kılınması, 22,50 doların üzerindeki bir kırılmadan gelebilir. İhlal meydana gelirse, traderlar, boğaların 2022 sonbahar satışından etiketlenmemiş 26 dolar civarında likidite seviyelerine sahip olması nedeniyle kış yükseliş trendinin devam etmesini bekleyebilir.

Lider altcoin Ethereum fiyatı yönsüz

Ethereum fiyatı, 20 Ocak’tan bu yana 1.677 dolarlık direnç seviyesini aşmak için mücadele ediyor. Ancak her seferinde başarısız oldu. Altcoin, daha düşük bir zaman diliminde bu engeli aşmasına rağmen, uzun süre bunun üzerinde kalmayı başaramadı. Şimdi, ETH fiyatı kesin bir şekilde 1.677 doların altında işlem görüyor, ancak bu haftaki düşüş baskısının devam etmesi, altcoin’i %70,5 geri çekilme seviyesi olan 1.545 doları etiketlemeye gönderebilir. Satıcılar mola vermezse, ETH 13 Şubat’taki düşük seviyesi olan 1.434 doların altına düşebilir.

Böyle bir hareket durumu daha da kötüleştirebilir ve altcoin fiyatını 1.422 dolardaki verimsizliği ortadan kaldırmak için gerileyebilir. Bu verimsizlik satış baskısını hafifletebilse de, 1.347 dolara kadar istikrarlı bir destek tabanı mevcut değil.

Altcoin
ETH 4 saatlik grafik

Son geri çekilmeden bağımsız olarak, Ethereum fiyatı günlük bir zaman diliminde 1.700 dolar  engelini kesin bir şekilde döndürürse, düşüş tezini geçersiz kılar. Böyle bir hareket, kenara atılan alıcıları daha da cezbedecek ve potansiyel olarak 1.800 dolara kadar bir yükselişi ve ardından 2.000 dolar psikolojik seviyesinin yeniden test edilmesini tetikleyecektir.

Altcoin fiyatı yapışkan enflasyonun ağırlığı altında düşüyor

Lido Dao fiyatı, ABD Doları güç kazandıkça hisse senetleri ve diğer kripto para birimleri ile birlikte düşüyor. Hareket, Kriptokoin.comdan takip ettiğiniz üzere, Cuma günü Amerika Birleşik Devletleri’nde fiyatların ve ücretlerin arttığına işaret eden PCE rakamlarının ardından geldi. Bu, Federal Reserve’in muhtemelen Mart ayında faiz oranlarını 50 baz puan artıracağı anlamına geliyor.

LDO ve diğer altcoinler, sıkı finansal koşullar altında iyi gelişmez. Fed, para politikasını beklenenden daha fazla artırmaya hazır olduğundan, LDO vahşi bir düşüş görebilir. Hisse senetleri ve LDO’nun önümüzdeki günlerde düşüşü yavaşlatmak için en iyi aday olarak 2,20 dolar ile daha da düşmesini bekleyin. 2 dolar daha sonra Lido Dao fiyat hareketini destekleyen taban olacak.

Altcoin
LDO günlük grafik

PCE deflatörü yalnızca bir ekonomik veri noktası ve önümüzdeki haftalardaki diğer veri öğeleri bunun yerine enflasyonun hala yavaşladığını doğrulayabilir. Enflasyondaki bu ani toparlanma kısa ömürlü olursa, LDO’da 3 doların üzerinde bir geri dönüş ile küçük bir geri dönüş mümkün. Mart ayındaki Fed toplantısına bağlı olarak, merkez bankası yavaş yavaş güvercin bir duruşa dönerse 3,37 doların üzerinde bir kırılma gerçekleşebilir.

CRO önümüzdeki haftalarda biraz sıkıntı yaşayacak

Altcoin, fiyat hareketi hala yukarı yönlü 0,10 dolar ve aşağı yönlü 0,07 dolar arasındaki aralığın ortasında olduğu için gelecek şeylerin mükemmel bir örneği. Karşıdan ve arkadan esen rüzgarlar bir dönüşü zorlarken, daha uzun vadeli bir görüş elde etmek çok zor. Traderların, bu patlama ticaretine hazırlanmak için doğru zamanın ne zaman olacağını değerlendirmek için merkez bankasının dilini ve bu arada ortaya çıkan ekonomik verileri dinlemesi gerekecek.

CRO’nun yine de belirtilen sınırlara uyması ve ralli tekrar başladığında biraz daha yüksek bir ayağı tercih etmesi bekleniyor. Boğaların daha yüksek bir yükseliş için yeniden gireceği 0,07 dolara doğru aşağı yönlü bir baskı görmeyi bekleyin. 0,10 doların üzerinde bir kırılma, aylık R3 direnç seviyesinde zemini denemek ve talep etmek için 0,13 dolara doğru devam edecektir.

Altcoin
CRO günlük grafik

0,07 doların altına kırılma durumunda, bazı önemli kayıp riskiyle geniş bir alan açılıyor. Yakındaki ilk destek, %20 kayıp içeren aylık S1’de yaklaşık 0,06 dolar. Bu düşüşün arkasındaki güçlere bağlı olarak, 2023’ün en düşük seviyesi de 0,05 dolar civarında risk altında olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Binance'deki O Altcoin Tarihi Güncellemeyi Duyurdu!
Binance’deki O Altcoin Tarihi Güncellemeyi Duyurdu! Kripto para piyasası kış şartlarında olsa da altcoin projeleri yükseltmeler ve güncellemelerle yoluna devam ediyor. Keep3r Network, bugün ‘bugüne kadarki en büyük yükseltmesi’ dediği yükseltmeyi duyurdu.   Bu altcoin projesinin tarihindeki en büyük güncellemesi geliyor! Altcoin projesi...
Vural Erkan 4 hafta önce