Reklamı kapat

Bu 4 Altcoin’in Grafiğine Dikkat: Çöküş Sinyali Var!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
6 görüntülenme
Bu 4 Altcoin'in Grafiğine Dikkat: Çöküş Sinyali Var!

Kripto piyasa değeri, son FTX fiyaskosunun ardından 1 trilyon doların altına düştü. Bu düşüşte, Polygon (MATIC), Cosmos (ATOM), Polkadot (DOT) ve Synthetix (SNX) fiyatları son 24 saat içinde önemli oranda geriledi. Bununla birlikte analistler, bu altcoin projeleri için daha fazla düşüş bekliyor.

İlk altcoin Polygon (MATIC)

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere MATIC’in fiyatı son 24 saat içinde %6,65 düşerek, 0,9585 dolara geriledi. İki kripto piyasası lideri BTC ve ETH ile karşılaştırıldığında, altcoin sırasıyla %8,20 ve %10,06 oranında zayıfladı.

MATIC için günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin fiyatı şu anda günlük 20 EMA çizgisinin altında işlem görüyor. MATIC’in fiyatında, 1 doların üzerine çıkmadan önce 0,8152 dolara düştüğü için çok fazla oynaklık oldu. Ancak tekrar mevcut seviyesine geri düştü. Bununla birlikte MATIC için günlük grafik, 9 ve 20 EMA çizgilerinin göreli konumları bir miktar yükseliş gösteriyor. Bu da karışık duygular olduğunu ifade ediyor. Ancak günlük RSI çizgisi, RSI SMA çizgilerinin altında yer alıyor. Dolayısıyla altcoin, aşırı satım bölgesine doğru eğimli.

Çöküş sinyali olan ikinci proje Cosmos (ATOM)

ATOM, son gün içinde fiyatta %8,54’lük bir düşüşün ardından, basın zamanında 10,99 dolardan işlem görüyor. Ayrıca BTC ve ETH karşısında sırasıyla %5,44 ve %7,16 oranında zayıfladı.

Altcoin
ATOM için günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

ATOM, günlük 9 ve 20 EMA çizgilerinin altında işlem görüyor. Ayrıca, geçen hafta her ikisi de düşüşle geçti. EMA çizgisindeki bu düşüş eğilimine, RSI SMA çizgisiyle birlikte düşüş eğilimi gösteren bir RSI kesişimi eşlik etti.

Üçüncü sıradaki altcoin Polkadot (DOT)

Altcoin, son 24 saatte fiyatta %2,09’luk bir düşüş gördü. Bunun ardından DOT, yazının yazıldığı sırada 5,71 dolardan işlem görüyor. Ancak altcoin, bu süre zarfında BTC’ye karşı %1,26 oranında güçlenmeyi başardı. Ancak ETH’ye karşı %0,87 oranında zayıfladı.

Altcoin
DOT için günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

ATOM’a benzer şekilde, DOT fiyatı, geçen hafta iki çizginin düşüşle geçmesinden sonra günlük 9 ve 20 EMA çizgisinin altında işlem görüyor. Bir kez daha, günlük 9 ve 20 EMA çizgilerinin düşüş eğilimine, düşüş eğilimi gösteren RSI ve RSI SMA kesişimi eşlik etti.

Düşüş sinyali veren son altcoin Sentez (SNX)

SNX %9,66 düştü ve şu anda 1,74 dolardan işlem görüyor. Ayrıca BTC ve ETH karşısında sırasıyla %6,49 ve %8,41 oranında zayıfladı.

Altcoin
SNX için günlük grafik / Kaynak: CoinMarketCap

Altcoin fiyatı için günlük grafik, bu makaledeki diğer altcoin’lere benzer bir hikaye anlatıyor. Çünkü, günlük 9 ve 20 EMA çizgilerindeki düşüş eğilimi, altcoin fiyatını günlük 9 ve 20 EMA çizgisinin altında işlem görmeye zorlamak için olumsuz bir dürtü tetikledi. Ek olarak, günlük MACD ve MACD sinyal çizgileri, iki çizgiyi geçtikten sonra düşüş sinyali verdi. SNX için günlük MACD histogramının gradyanı da son 5 gün içinde negatif bir eğime sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coinedition

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE’un Ötesine Bakmak: Bu 8 Altcoin Yatırım Listesinde!
DOGE’un Ötesine Bakmak: Bu 8 Altcoin Yatırım Listesinde! Kripto para piyasası FTX’in çöküşüyle derin bir krize girdi. Yatırımcılar ve traderlar, sadece kripto para projelerine değil trade platformlarına da temkinle yaklaşıyor. Bununla birlikte, kripto sektörü kazalardan ders alıp, yoluna devam etmek için çaba sarfediyor. Bu doğrultuda...
Vural Erkan 3 hafta önce