Seviyeler Belirlendi: Bu 4 Altcoin Hedeflerine Koşacak!

Seviyeler Belirlendi: Bu 4 Altcoin Hedeflerine Koşacak!
Seviyeler Belirlendi: Bu 4 Altcoin Hedeflerine Koşacak!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto analisti David, XRP’nin potansiyel bir yüzde 50’lik yükselişe hazırlandığını tahmin ediyor. Analist Valdrin Tahiri NEAR’dan bir yükseliş hamlesi bekliyor. Inmortal takma adlı analist ise boğa koşusu beklediği 2 altcoin ismi veriyor.

XRP fiyat tahmini: Altcoin %50 artışa hazırlanıyor

XRP fiyatı, 10-16 Temmuz haftasında uzun vadeli direnç tarafından 0,91 dolardan reddedildiğinden beri düşüyor (kırmızı ok). Bu hareket, fiyatın Temmuz 2021’den bu yana destek ve direnç görevi gören 0,56 dolarlık kritik fiyat bölgesinin altına düşmesine neden oldu. Bununla birlikte, altcoin fiyatı 2023’ün başından bu yana yükseliş trendinin kilit seviyesini 0,47 dolarda tuttu. Bu, trendin hala yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Ayrıca, herhangi bir düşüşün düzeltme olarak kabul gördüğü anlamına geliyor.

Nitekim, XRP fiyatı daha sonra toparlandı. Böylece, 30 Ekim – 5 Kasım haftasında büyük bir yükseliş mumuyla 0,56 dolarlık önemli bölgenin üzerine çıktı. Ardından bu bölgeyi geçtiğimiz 3 hafta boyunca destek olarak teyit etti (yeşil ok). Bu, daha önceki gerilemenin sadece bir sapma olduğunu (yeşil elips) gösteriyor. Bunu, genellikle güçlü yukarı yönlü hareketlerin izler. Haftalık RSI 50’nin üzerinde ve yukarı doğru eğimli. Bu da daha fazla yukarı yönlü potansiyeli destekliyor. Yükseliş trendi devam ederse, izlenmesi gereken önemli direnç bölgesi mevcut fiyattan %46,06 daha yüksek olan 0,91 dolar.

XRP haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası senaryo, XRP fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. En yakın hedef 0,73 dolar. Ayrıca, altcoin fiyatının 0,91 dolara ulaşma potansiyeli de var. Ancak, bu yükseliş görünümü, fiyatın günlük zaman diliminde 0,57-0,60 dolar ile 0,5-0,618 Fibonacci geri çekilme destek bölgesinin altında kırılması ve kapanması durumunda geçersiz olacaktır.

NEAR fiyat tahmini: Sıradaki hamle ne?

Haftalık zaman dilimine benzer şekilde, günlük zaman dilimi grafiği de yükseliş görünümü veriyor. Bunun nedeni fiyat hareketi ve RSI verileri. Fiyat hareketi, ilk reddedilmeye (kırmızı simge) rağmen NEAR’ın 4 Aralık’ta 0,618 Fib geri çekilme direnç seviyesinden çıktığını gösteriyor. Bu, yukarı yönlü hareketin düzeltici olmadığının bir işaretidir. Günlük RSI, düşüş eğilimi trend çizgisinden (yeşil) ayrıldığı için yükseliş eğiliminde. Ek olarak, artıyor ve 50’nin üzerinde.

Kripto para traderı ZaykCharts, gelecekteki fiyat beklentileri konusunda son derece yükselişte. Ayrıca Osbrah takma adlı analist de aynı fikirde. Ancak sonuca varmak için daha kısa vadeli bir grafik kullanıyor. NEAR yukarı yönlü hareket devam ederse, altcoin fiyatının 15 daha artması mümkün. Bu durumda NEAR, 2,70 dolarlık yatay dirence ulaşacaktır.

Altcoin
NEAR Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş NEAR fiyat tahminine rağmen, 2,13 dolardaki 0,618 Fib seviyesinin altına bir düşüş, yukarı doğru hareketin tamamlandığı anlamına gelecektir. Daha sonra altcoin fiyatının 25’lik bir geri çekilme ile 1,80 dolara düşmesi olası.

SOL fiyat tahmini: Altcoin için 360 dolarlık fiyat yolu!

Inmortal takma adlı popüler analist, Solana’nın (SOL) önümüzdeki yıl içinde ATH seviyelerine fırlayacağını tahmin ediyor. Bu doğrultuda analist, SOL’un 2025’in başında 360 dolara yükseleceğini öngören bir grafik paylaştı. Inmortal’ın grafiği, SOL’un bu yılın sonuna doğru yaklaşık 100 dolara yükseleceğini gösteriyor. Bunun ardından 2024’ün ikinci yarısında kazançlarının çoğunu gerçekleştireceğini öngörüyor.

Altcoin
Kaynak: Inmortal

Basın zamanında SOL 63,33 dolardan işlem görüyordu. Altcoin, son 24 saatte %2,43 artış kaydetti. Bu arada, Ethereum rakibinin tüm zamanların en yüksek seviyesi, Kasım 2021’de ulaştığı 260 dolar civarında.

LTC fiyat tahmini: Yeni yıla 90 dolarla girecek!

Analist, daha sonra peer-to-peer (P2P) ödeme ağı Litecoin’e (LTC) bakıyor. Inmortal, altcoin fiyatının 2024’ün başlarında yaklaşık 90 dolara sıçrayacağını tahmin ediyor. LTC yazı sırasında 73,83 dolardan işlem görüyordu. Bu da LTC için yaklaşık %22’lik bir artış anlamına geliyor.

Altcoin
Kaynak: Inmortal

Makaledeki tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz. Ayrıca, kripto piyasasının oldukça değişken ve riskli yapısını hatırda tutmanızı tavsiye ederiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Seviyeler Belirlendi: Bu 4 Altcoin Hedeflerine Koşacak!