Binance’deki bu 4 Altcoin İçin Korkutan Uyarı: Sert Düşebilirler!

Vural Erkan
Vural Erkan 3 hafta önce
5.678 görüntülenme
Binance'deki bu 4 Altcoin İçin Korkutan Uyarı: Sert Düşebilirler!

Kripto para piyasası makro verilerin getirdiği belirsizlik ortamında yön bulmakta zorlanıyor. Analistler, piyasanın toparlanacağı konusunda henüz çok iyimser değil ve her biri kendi kategorisinde ön planda olan 4 altcoin için düşüş uyarısı yapıyorlar.

Lider altcoin Ethereum, ayı piyasasının dibine gidiyor!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen, Ethereum’un (ETH) bir sonraki boğa piyasasından önce çok daha düşeceğini tahmin ediyor. Analist, Ethereum bir boğa koşusuna çıkmadan önce akıllı sözleşme platformunun logaritmik regresyon grafiğinin üst ve alt sınırları içindeki düşük seviyeleri muhtemelen yeniden test edeceğini söylüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Fikir şu ki, Ethereum arada bir bu güzel koşulara devam ediyor, ancak bu boğa koşuları arasında ana üssünde üsse dokunma eğiliminde. Ve uzun süredir bu seviyenin dışında oturuyoruz. Bir dereceye kadar, Ethereum bir anlamda alt regresyon trend çizgisinin hemen dışında nasıl durduğuyla dalga geçiyor gibi geliyor.

Altcoin

Benjamin Cowen, Ethereum’un mevcut değerinden en az %53 düşebileceğini söylüyor. Bu tahminini ise şu şekilde izah ediyor:

Şimdi, ‘balonsuz verilere’ uyan gerçeğe uygun değerin ne olduğundan bahsederken dikkatinizi çekmek istediğim bir şey var ve muhtemelen şu anda 750 dolar seviyesinde olan bu seviye, kaşınızı kaldırmanıza neden olabilir. Bir saniye, bu Haziran’da gittiğimiz yerden daha düşük. Ve hala Ethereum’un Haziran’da geri gittiği yerden daha da aşağı inebileceği kanısındayım.

MANA için Mart’ta daha fazla kısa vadeli acı var

Kripto analisti Valdrin Tahiri’ya göre, Decentraland (MANA), önceki artışına devam etmeden önce düzeltmesinin son ayağını tamamlayabilir. Analist, teknik seviyeler için şu değerlendirmeleri yapıyor. Decentraland fiyatı, 2 Şubat’ta yılın en yüksek seviyesi olan 0,842 dolara ulaştığından beri alçalan bir direnç çizgisinin altına düştü. Düşüş sırasında, fiyat uzun vadeli 0,625 dolar yatay destek alanının üzerinde işlem gördü. Bu iki yapı, düşüş eğilimi olarak kabul edilen bir alçalan üçgen oluşturmak için birleşir. Bu nedenle, fiyatın ondan kırılması bekleniyor.

Fiyat bozulursa, en yakın destek seviyesi 0,500 dolar olacaktır. Bu, yukarı hareketin 0,618 Fib düzeltme destek seviyesidir (beyaz). Öte yandan, alçalan direnç çizgisinden bir kırılma, 0,80 dolara doğru bir artışa yol açabilir.

MANA günlük grafik / Kaynak: TradingView

Altı saatlik kısa vadeli grafiğin teknik analizi, MANA’nın beş dalgalı bir yukarı hareketi tamamladığını ve artık bir A-B-C düzeltme yapısının (siyah) C dalgasında olabileceğini gösteriyor. Eğer öyleyse, altcoin fiyatı yakında 0,625 dolarlık yatay destek alanından kırılacak ve düzeltmesini tamamlayacak. Ayrıca, alçalan bir paralel kanalın destek çizgisi 0,500 dolarlık destek alanıyla çakışacaktır. Kanallar genellikle düzeltmeler içerdiğinden, bu taslak bir düzeltme olasılığına mükemmel şekilde uyar. Bununla birlikte, daha önce belirtildiği gibi, alçalan direnç çizgisinden bir kırılma, MANA’nın Mart ayı için bu kısa vadeli aşağı yönlü fiyat tahminini geçersiz kılacak ve 0,80 dolara doğru bir düşüşe yol açabilir.

MANA altı saatlik grafik / Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, Mart ayı için en olası MANA fiyat tahmini, yukarı hareket devam etmeden önce 0,500 dolar destek alanına düşüş yönünde.

Ya bu altcoin fiyatı yine de yükseliş göstermezse?

Kripto analisti Aaryamann Shrivastava, Filecoin (FIL)’in teknik görünümünü analiz ediyor. 6,95 dolardan işlem gören altcoin fiyatı, yazı yazılırken %7,4’ten fazla artarak 6,59 dolarlık acil destek seviyesinin üzerine çıktı. Ancak bu artışın fiyatı yedi ayın en yüksek seviyesine yükseltip getiremeyeceği belirsiz çünkü grafiklerde net bir gösterge görülemiyor.

Parabolik Stop and Reverse (SAR), şamdanların üzerindeki mavi gösterge noktalarının varlığı sayesinde aktif bir düşüş trendini vurgular. Öte yandan Göreceli Güç Endeksi (RSI), gösterge 50.0’da nötr çizgiden sıçradığı için hala yükselişte ve bu da fiyatta küçük bir sıçramanın muhtemel olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) göstergesi de ayı eğilimi gösteriyor. Ayrıca, altcoin birkaç gün önce başlayan bir düşüş eğilimi yaşıyor. MACD çizgisini (mavi) geçen sinyal çizgisi (kırmızı) bunun kanıtı.

Altcoin
Filecoin MACD ve RSI

Bu nedenle, düşüş senaryosu gerçekleşirse, altcoin fiyatı 6,59 dolarlık desteği kaybedebilir ve kritik desteği 4,79 dolarda test etmek için düşebilir. %30’luk bir çöküşe işaret eden FIL, bu destek seviyesini de kaybederse bundan böyle 4,00 doların altına düşmeye karşı savunmasız olacaktır. 50 ve 100 günlük Üstel Hareketli Ortalamaların (EMA) varlığı, altcoin fiyatı için destek görevi görebilir. Bunlardan sıçramak fiyatı tekrar yukarı itebilir ve alıcılardan gelen destek FIL’i 7,87 doların üzerine çıkarabilir.

Altcoin
FIL 1 günlük fiyat grafiği

Desteğe çevirmek, altcoin’in 9,78 dolara yükselmesini ve kritik direnci test etmesini sağlayacaktır. Bu seviyenin üzerinde günlük bir mum çubuğu, düşüş tezini geçersiz kılarak fiyatı 9,78 doların üzerine çıkarır.

SHIB fiyatı öncekinden daha fazla düşebilir

Kripto analisti Filip L, popüler meme coin’i Shiba Inu için ayı senaryosu öngörüyor. SHIB fiyatı, son dört haftadaki konsolidasyon aşamasından sonra fiyat hareketi düştüğü için zorlu bir döneme giriyor. Hem haftalık en yüksekler hem de haftalık en düşükler daha düşük veya daha yüksek olduğundan, bir ticaretin kırılması kaçınılmazdı. Bu kırılma şu anda 0,00002000 dolara doğru bir bacakla devam ediyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, SHIB’deki büyük bir balina yatırımcısı yakın zamanda Gemini ve Crypto.com borsalarına yaklaşık 180 milyar token aktardığı için SHIB daha da fazla batıyor olarak görülebilir. Spekülatörler, balinayı çıkarmak ve bu kripto paraları umutsuzca teklif edilen bir indirimle satın almak için SHIB’in değerini düşürmeye çalışacaklar. Bu satış baskısı ile 0.00002000 dolar kırılma noktasına geldi ve alıcılar yeni destek olarak 0.000010000 doların geldiğini görebilir.

Altcoin
SHIB haftalık fiyat grafiği

Bu arada, diğer bazı borsalar diğer altcoin’lerde benzer hareketler bildiriyor. Bu, SHIB yarışını tekrar 0,00001600 dolara doğru görebilecek yeni bir zirve hareketinin ardından biriken balinalara işaret edebilir. Yüzde olarak bu, desteğin devam etmesi halinde Mart ayına kadar %30’luk bir fiyat artışı anlamına geliyor. Balina, yükseliş başlamadan önce satış yapmayacağından, bir sıçrama da tetiklenebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl
  • Fxstreet
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Muhteşem Perfromans: Bu 3 Altcoin Toplamda 25x Yaptı!
Muhteşem Perfromans: Bu 3 Altcoin Toplamda 25x Yaptı! Kripto piyasası 2021 yılında güçlü bir boğa koşusu yaptı, ancak bunun 2022’de devam ettiremedi. 2022, iflaslar, çöküşler ve sansasyonel olaylarla kripto piyasası için hüsran yılı oldu. Bununla birlikte, kripto 2023’e daha pozitif başladı. Bu kısa süre zarfından...
Vural Erkan 3 hafta önce