Türklerin Aldığı Bu 4 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
535 görüntülenme
https://kriptokoin.com/9-web3-coin-buyuk-adimlarla-geliyor

Türk yatırımcıların yakından takip ettiği 4 altcoin, önemli ağ geliştirme faaliyetlerini duyurdular. Özellikle PancakeSwap (CAKE), önümüzdeki ay yeni bir versiyona geçmeye hazırlanıyor.

Aave, ZkEVM ölçeklendirme çözümü genişleteceği yeni altcoin ağları arıyor

DeFi protokolü Aave, 27 Mart’ta mainnet beta sürümünü yayınlayacak bir ölçeklendirme çözümü olan Polygon zkEVM’ye genişlemeyi düşündüğü bildirdi. Aave ekibinden Marc Zeller tarafından oluşturulan bir yönetim önerisine göre, Polygon zkEVM’nin uygulaması, yeni ve merakla beklenen platformlardaki varlığını artırmak amacıyla Aave v3’ün minimum uygulanabilir ürününün (MVP) konuşlandırılması için kullanılabilir.

Aave, Polygon zkEVM’yi uygulamak için teminat olarak üç kripto para biriminin kullanımını sınırlamayı ve daha az riskli parametreleri belirlemeyi planlıyor. Ele alınan kripto para birimleri arasında Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve stablecoin USDC yer alıyor.

Teklif ayrıca, Aave’nin gelecekte Polygon zkEVM’de kendi stablecoin’i GHO’yu piyasaya sürmeyi keşfedebileceğini öne sürüyor. Daha önce Polygon Hermez olarak bilinen Polygon zkEVM, off-chain işlemleri toplayan ve yalnızca Ethereum ağında oluşturulan kriptografik kanıtı depolayan sıfır bilgi kanıtlarına (ZK roll-up) dayalı bir ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür.

Polygon’un teknik lideri, zkEVM’den ne beklenebileceğini açıklıyor

zkEVM ile ilgili Polygon’dan ekibinden gelen son açıklamalarda, Polygon zkEVM’yi inşa eden teknik ekibi yöneten Jordi Baylina, “Proje tam bir mühendislik projesidir. Fikir şu ki, bu elektroniklerle bir şekilde bir işlemci oluşturduk. Bunun üzerine işlemleri işleyen bir program yazılabilir” dedi.

2 Mart’ta yayınlanan bir YouTube videosunda Baylina, kullanıma sunmanın arkasındaki teknik bileşenleri şöyle açıkladı: “İnşa ettiğimiz sistem sansüre dayanıklı. Mükemmel bir çözüm değil ama bir yere kadar çünkü sistem evrensel değil. Meclisin kendisini oluşturduk. Bu yeni bir işlemci, yeni montaj, donanım yazmanın yeni yolu.

Sıfır bilgi (ZK) teknolojisi, Blockchain endüstrisini yeniden şekillendiren kriptografik bir çözümdür. Ethereum ile aynı kurallar tarafından desteklenen, programlanabilir bir seviyede dilleri ve düşük seviyeli bayt kodunu yürütürler. Ek bir bilgi olarak, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, zkEVM’leri dört ana türe ayırıyor:

  • 1.Tip zkEVM’ler: Ethereum’a tamamen eşdeğer
  • 2.Tip zkEVM’ler: EVM (Ethereum değil) denkliği
  • 3.Tip zkEVM’ler: EVM’den çıkış
  • 4.Tip zkEVM’ler: EVM’nin yakın kuzenleri

Gitcoin kurucusu, altcoin projeleri için süper launchpad modelini duyurdu

Gitcoin’in kurucu ortağı Kevin Owocki, bu hafta Colorado’nun başkentinde gerçekleşen Web3 hackathon ve konferansı ETHDenver’da ReFi launchpad modülerini açıkladı.

Supermodular, rejeneratif Web3 projeleri için bir girişim stüdyosu olmayı hedefliyor. Kripto boğa piyasası sırasında milyonlarca insan merkezi olmayan finansa kement atarken, Supermodular bunun yerine yenilenebilir finans projelerine odaklanmak istiyor. Owocki ve Gitcoin kurucu ortağı Scott Moore tarafından popüler hale getirilen ReFi, DeFi’nin daha sömürücü özelliklerini alt üst ederken olumlu yönlerinden yararlanmakla ilgilidir.

Owocki, Supermodular’ı geliştiricilerin Web3 teknolojisini “kritik kaynakları ve küresel kamu mallarını korurken” aynı anda geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış bir “inkübatör” olarak tanımlıyor. ETHDenver’da açıklanan ReFi launchpad, rejeneratif Web3 projeleri için bir girişim stüdyosu olarak görev alacak. Kriptokoin.com olarak şu anda rakiplerine göre bir adım öne çıkan Web3 projelerine bu yazıda yer verdik.

PancakeSwap, V3 yükseltmesi için tarihi belirledi

Binance destekli merkezsiz borsa PancakeSwap, V3 yükseltmesini Nisan ayının ilk haftasınde BNB Chain üzerinde yayınlanacağını duyurdu. Toplam işlem hacmi 438 milyar dolar olan PancakeSwap, yeni özelliklerini kullanıcılarına sunacak.

PancakeSwap’in V3 güncellemesi, BNB Chain üzerinde yayınlanacak. CAKE fiyatı kısa süre önce yapılan duyurunun ardından yukarı yönde hareket etmeye başladı. Yazım sırasında 3.81 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Azcoinnews

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Balinalar SHIB ve DOGE Altcoin Satılıyor
Balinalar SHIB ve DOGE Toplarken Bu Altcoin Satılıyor! Balina izleme botları, yüklü miktarda Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) taşıyan işlem sayısında belirgin bir atış olduğunu bildiriyor. Büyük yatırımcılar meme coin’lere hücum ederken, son haberlerle yoğun balina satışıyla karşı karşıya kalan bir altcoin’de var. Devasa...
Buğra Çağlar 3 hafta önce