Bu 4 Kripto Para İçin Dikkat: Balinalar Kâr Ediyor!

Bu 4 Kripto Para İçin Dikkat: Balinalar Kâr Ediyor!
Bu 4 Kripto Para İçin Dikkat: Balinalar Kâr Ediyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son haftalarda dalgalanmalar yaşasa da, balinaların alım satım işlemleri ve karlı hamleleri dikkat çekici. Bu yazıda, son zamanlardaki bazı önemli balina hareketlerini ve bunların piyasaya olan etkilerini inceleyeceğiz. İşte detaylar…

Balinaların odağında o kripto para birimleri var

Kripto para piyasası, son yıllarda büyük bir ilgi ve yatırım çekmekte. Bu ilgi, beraberinde piyasayı etkileme gücüne sahip “balinalar” olarak bilinen büyük yatırımcıların da artmasına neden olmuştur. Balinalar, yaptıkları alım satım işlemleri ile piyasanın yönünü ve fiyatların dalgalanmalarını etkileyebilmektedir. En son büyük alımlar ve satımlar şu şekilde:

  • MAVIA: 0x1cb adresli balina, Bybit borsasına 550 bin MAVIA (4.25 milyon dolar) yatırdı. Bu tokenler 8 gün önce ortalama 3,1035 dolar fiyatla alınmıştı. Balina hala 8.38 milyon dolar değerinde 11 milyon MAVIA tutuyor.
  • LINK: 0x771 adresli balina, Upbit’ten 250 bin LINK (5.01 milyon dolar) çekti. Son 4 gün içinde 386.48 bin LINK (7.75 milyon dolar) para çekimi yaptı. 6 gün içinde 308.39 bin LINK (6.19 milyon dolar) başka cüzdanlara aktardı. Şu anda 1.17 milyon dolar değerinde 58.1 bin LINK tutuyor.
  • LRC: 0x475 adresli balina Binance’in 14 numaralı cüzdanına 34.88 milyon LRC (8.42 milyon dolar) yatırdı. İlginç bir şekilde, bu cüzdan bir ay önce Loopring LRC Foundation Icebox’tan aynı miktarda LRC almıştı.
Yarın, O 16 Altcoin İçin Kritik: İşte Olacakların Listesi!

Bitcoin balinaları da boş durmuyor: Yüklü kâr var

B usırada, en büyük yatırımcıların odağında Bitcoin de var gibi duruyor. Özellikle bir balinanın 2.7 milyon dolarlık kârı dikkat çekti. Bir balina, 23 Ocak’ta Bitcoin fiyatı 39 bin doların altındayken 300 BTC satın aldı. 20 gün sonra Binance’e 300 BTC’yi geri yatırarak %24 kar elde etti. Ardından 2,78 milyon dolar kazandı. Başka bir balina, geçtiğimiz gün Binance borsasına 2 bin 742 Bitcoin (132 milyon dolar) yatırdı. Aynı balina, bu Bitcoinleri birkaç gün önce 43 bin 277 dolar fiyatla Binance’den çekmişti. 4 gün içinde ilk balinadan daha fazla, 13,5 milyon dolar kâr elde etti.

Bu sırada Bitcoin fiyatı şu anda 48.132 dolardan işlem görüyor. Spot Bitcoin ETF onayının ardından BTC fiyatı dalgalanmakta. Kripto para balinaları, piyasada önemli bir rol oynamaya devam ediyor. Alım satım işlemleri ve yatırımları, piyasanın yönünü etkileyebiliyor. Balinaların hamlelerini takip etmek ve analiz etmek, yatırımcılar için faydalı olabilir. Ancak kripto para piyasası riskli bir piyasadır ve yatırımcıların dikkatli olması gerekir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bu 4 Kripto Para İçin Dikkat: Balinalar Kâr Ediyor!