Hafta Sonu Yıldızları: Bu 5 Altcoin Adeta Uçuyor!

images
images
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, ABD’de bir Bitcoin ETF’inin onaylandığına dair son gelişmelerin ardından neredeyse 63.000 dolara yükseldi. Piyasadaki yükseliş hissiyatının sonucu olarak altcoin fiyatları da değer kazandı. Son 24 saatte GRT, AMP, DOT, ICP ve SHIB yüzde 7’nin üzerinde yükseldi. İşte detaylar…

En çok yükselen altcoin, GRT oldu

The Graph, hem DeFi hem de daha geniş Web3 ekosistemindeki birçok uygulamaya güç sağlayan, Ethereum ve IPFS gibi ağlar için veri sorgulamak için bir indeksleme protokolüdür. GRT, son 24 saatte yüzde 18.12 oranında yükseldi. Ekip, şu sıralar hibe programı yürütüyor ve bir podcast serisinde ağdaki gelişmeleri ele alıyor.

İkinci olarak, Amp yüzde 16 oranında yükseldi. Amp, her türlü değer aktarımı için anında, doğrulanabilir güvenceler sunan yeni dijital teminat tokenı olarak tanımlanmaktadır. Amp kullanarak, Flexa gibi ağlar, varlıklarla ilgili çok çeşitli kullanım durumları için işlemleri hızlı ve geri döndürülemez bir şekilde güvence altına alabilir. Ünlü kripto para borsası Bittrex, geçtiğimiz günlerce Amp cüzdanının açıldığını ve ticarete başlandığını duyurdu.

Üçüncü olarak Polkadot (DOT), yüzde 8.29 yükseldi. Polkadot, yalnızca tokenların değil, herhangi bir veri veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran, böylece birbirleriyle birlikte çalışabilir çok çeşitli blockchain’leri yapan açık kaynaklı bir çok zincirli paylaşım protokolüdür. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Polkadot bu hafta büyük bir dönüm noktası duyurdu. Yıllarca süren kavramsallaştırma ve geliştirmeden sonra ekip, parachainlerin nihayet yeşil ışığı aldığını ve ana ağda canlı yayına geçebileceğini ortaya çıkardı.

Bitcoin, DOGE Değil: 2 Milyardere Göre, Bu Altcoin En İyisi!

ICP VE SHIB ivme kazandı

Internet Computer (ICP) yüzde 8.22 değer kazandı. Internet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blockchaindir. Son olarak bu hafta boyunca yükseliş yaşayan popüler meme coin Shiba Inu (SHIB) yüzde 7’nin üzerinde yükseldi. SHIB, fiyatının dramatik yükselişi Ekim ayında çok dikkat çekerken, kriptonun arkasındaki topluluk ivmeyi desteklemek için harekete geçti.

Etkileyici rallinin ardından, binlerce yatırımcı Robinhood’a ulaşıp listelenmesine yönelik Shiba Inu’nun popüler yatırım platformuna eklenmesine yönelik talebi yoğunlaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Hafta Sonu Yıldızları: Bu 5 Altcoin Adeta Uçuyor!