Bu 5 Altcoin, Boğa Koşusunda: İnanılmaz Yükseldiler!

promoters pare holdings to cash in on bull run
promoters pare holdings to cash in on bull run
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 24 saatte Bitcoin (BTC) yüzde 6.2’lik bir yükseliş sergileyerek 55.000 dolara yeniden yaklaşmış bulunuyor. Bu sırada diğer altcoin’ler de yeşillenmiş durumda ve özellikle de Shiba Inu (SHIB), son birkaç gündür kazandığı ivmesini sürdürüp piyasa değeri ile üstlere çıkmakla meşgul. SHIB’in dışında 4 altcoin daha son 24 saatte yüzde 10’un üzerinde kazançlar elde etti.

Shiba Inu kazancını sürdürürken diğer altcoin’ler de yükseldi

Dogecoin’den esinlenerek oluşturulan Shiba Inu, bu hafta birkaç kripto devini devirerek piyasa değeri açısından yükseldi. SHIB, son 24 saatte yüzde 33.01 oranında yükseldikten sonra 15 milyar dolarlık piyasa değeri ile CoinGecko’da on ikinci sıraya kadar yükseldi. CoinMarketCap’te ise 12 milyar dolarlık piyasa değeri ile on altıncı sırada. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere fiyat hareketi, Elon Musk’ın Shiba Inu köpeğinin fotoğrafını atmasıyla ilişkilendirilerek ana akım medyaya da yansıdı. Bu son artışla birlikte Shiba Inu, United Airlines ve America Airlines Group gibi devlere de yaklaştı.

İkinci olarak, kendi konsensüs algoritmasını kullanarak geliştiricilere merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetleri sağlayan, yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik (DAG) akıllı sözleşme platformu olan Fantom’ın FTM tokenı yüzde 32.39 oranında değer kazandı. Fantom ekosistemi, yakın bir zamanda ağda validatör node’u çalıştırmak isteyenlerin stake etmesi gereken minimum miktarın 500.000 FTM’e indirileceğinin haberini verdi.

Popüler altcoin XLM, ortaklık duyurusuyla fırladı

Üçüncü olarak verilerin süresiz olarak depolanması için bir platform sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir depolama ağı olan Arweave (AR), yüzde 26.89 oranında yükseldi. AR, geçtiğimiz günlerde, popüler bir ağ olan The Graph ile entegre oldu. En çok yükselen dördüncü coin, şaşırtıcı bir şekilde Bitcoin Gold (BTG) oldu.  BTG, 2017 yılında Bitcoin alternatifi olarak kurulan bir ağ idi. BTG’nin yükselişine dair yakın zamanda gerçekleşen herhangi bir gelişme bulunmuyor.

DOT, AVAX, Cosmos ve SUSHI tahminleri

Son olarak  Stellar’ın XLM tokenı, önemli bir ortaklık duyurusuyla yükseliş yaşadı ve yüzde 13’ün üzerinde yükseldi. 6 Ekim Çarşamba günü, dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden biri olan MoneyGram, Stellar’ın gelişimini ve büyümesini destekleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stellar Development Foundation ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 5 Altcoin, Boğa Koşusunda: İnanılmaz Yükseldiler!