Reklamı kapat

Bitcoin’in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Devasa Büyüyebilir!

Vural Erkan
Vural Erkan 28 Eylül 2022
0 görüntülenme
Bitcoin'in Ötesine Bakmak: Bu 5 Altcoin Devasa Büyüyebilir!

Bitcoin, şu anda yaygın olan, merkezi küresel finansal sistemi zamanla devireceği vaadiyle piyasaya sürüldü. Bununla birlikte, sınırlı bir kripto para arzına sahip olduğundan ve kaynak kodu değiştirilemediğinden, enflasyona karşı bir korunma olarak da kabul ediliyor. Bitcoin, belli bir mesafede en önemli kripto para birimi oyuncusu olarak kalıyor. Ancak, diğer kripto para birimleri de yatırımcılar arasında popülerlik kazanıyor. Kripto uzmanı Tabasum M, Bitcoin’e alternatif muazzam potansiyeli olan 5 altcoin projesini paylaşıyor.

İlk sırada lider altcoin Ethereum (ETH) var

Bu alternatif sadece bir kripto para biriminden daha fazlası. Ethereum, programcıların Blockchain’inde dApp’ler ve akıllı sözleşmeler başlatmasına izin veren bir Blockchain. Ethereum’un yerel tokeni ETH. Kullanıcılar, ETH’yi Blockchain’de gezinmek ve varlıkları alıp satmak için kullanıyor. Bu yüzden, bir kripto para birimi demek de mümkün. Ethereum, dolandırıcılığa karşı sağlam ve güvenli. Ayrıca, herhangi bir kesinti, kontrol veya üçüncü bir tarafın müdahalesi olmadan çalışıyor. Bu yüzden, tüm dünyadaki merkezi olmayan uygulama geliştiricileri arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Altcoin

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Ethereum, bu ay içinde enerji tüketimini %99 azaltacak ve Ethereum’daki işlemleri çok daha hızlı hale getirecek olan Proof-of-Stake (PoS) konsensüsüne geçti. Katılımcıların, artık ETH’lerini stake etmeleri mümkün. Uzmanlara göre, bu da Ethereum ağını daha güvenli hale getiriyor. Stake eden katılımcılar ise ETH ödülü alacak. ETH hala piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimi. Bitcoin’e alternatif arıyorsanız, Ethereum ile başlayabilirsiniz.

İkici sırdaki altcoin Litecoin (LTC)

Litecoin, 2011 yılında piyasaya adım attı. Yaratıcısı, aynı zamanda Google’da mühendis olarak çalışan MIT mezunu Charlie Lee. Bitcoin ile aynı kadrodan bir dijital para birimi. Kendi Blockchain’indeki işlemleri onaylamak için Proof-of-Work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanıyor. Litecoin, doğası gereği merkezi olmayan, açık kaynaklı bir dijital ödeme ağı. Litecoin’i Bitcoin’den farklı kılan şey, kullanıcılarına Bitcoin’den daha hızlı işlem hızı sunması.

Altcoin

Üçüncü sırada Ethereum Katili Cardano (ADA) var

Cardano, Ethereum’a çok benzeyen bir Blockchain platformu. Son zamanlarda “Ethereum Killer” adıyla ünlü oldu. Bunun nedeni, uzmanların Cardano’nun, Ethereum’un yapabileceği her şeyi, çok daha iyi yapabileceğine inanması. Charles Hoskinson, Cardano projesinin kurucularından. İsmi biliyorsunuz. Çünkü, Hoskinson aynı zamanda Ethereum projesinin beş kurucu üyesinden birisi. Bununla birlikte, Ethereum’un gittiği yönle ilgili anlaşmazlıklardan sonra, Hoskinson Ethereum’dan ayrıldı ve Cardano’yu kurdu.

Cardano, araştırmaya dayalı bir yaklaşımla oluşturulduğu için benzersiz. Kod uzmanları, matematikçiler ve mühendisler Cardano projesinin temel bir parçası oldu. Cardano hala erken aşamada. Ancak, PoS konsensüs mekanizmasında Ethereum’un ilerisinde. Cardano’nun büyük gelecek planları var. Dünyanın önde gelen finansal işletim sistemi olmayı hedefliyor. Cardano’nun yakında Ethereum’u geçip geçemeyeceğini kimse bilmiyor. Bununla birlikte, harika bir başlangıç ​​yaptı.

polkadot

Potansiyeli olan dördüncü altcoin Polkadot (DOT)

Polkadot, kullanıcılara farklı Blockchain’ler arasında birlikte çalışabilirlik sunan bir platformu. DOT, Polkadot’un yerel tokeni. Polkadot, işlemlerini doğrulamak için PoS konsensüs modeli üzerinde çalışıyor. Polkadot’u Ethereum’dan farklı kılan şey, geliştiricilerin kendi Blockchain’lerini oluşturabilmeleri ve paylaşımlı güvenlik adı verilen kavramla Polkadot’un güvenliğini kullanabilmeleri.

Bu, düşük bütçeli bir geliştiriciyseniz, o zaman Polkadot Blockchain oluşturmak için ideal seçim. Ethereum’da kalmak istiyorsanız, Blockchain’inize güvenlik saldırıları riskine girersiniz. Bir diğeri ise Polkadot’u Ethereum’un kurucu ortaklarından Gavin Wood yaptı. Polkadot’un da büyük bir yükseliş potansiyeli var.

Altcoin

Son sırada Bitcoin Cash (BCH) yer alıyor

Bitcoin Cash, Bitcoin’in en eski hard fork’larından biri. Bu yüzden, benzersiz. Hepimizin bildiği gibi, kripto para birimleri merkezi değildir. Oylama, geliştiriciler ve madenciler arasında bir anlaşmazlık olduğunda gerçekleşir. Ayrıca, tartışmalar tatmin edici sonuçlara sağlamaz. Her iki taraftaki katılımcının büyük bir kısmı hala anlaşamıyorsa, dijital para birimi bölünür. Bitcoin Cash, bu hard fork’un ilk örneklerinden biri. BCH 2017’de ortaya çıktı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Fon Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman? 
Fon Yöneticisi Açıkladı: Bitcoin Boğa Piyasası Ne Zaman?  Lider kripto Bitcoin (BTC) bu ay içinde 17.000 dolar seviyesine yaklaştı. Bazı piyasa analistleri, Bitcoin’in dibi gördüğünü düşünürken, bazıları henüz değil diyor. Morgan Creek Capital Management kurucusu ve CEO’su Mark Yusko ise kripto piyasası için en kötüsünün...
Vural Erkan 28 Eylül 2022