SVB ve Silvergate Bu 5 Altcoin’i Diplere İtti!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 1 hafta önce
1.833 görüntülenme
SVB ve Silvergate Bu 5 Altcoin'i Diplere İtti!

Bu hafta, özellikle 3-10 Mart tarihleri arasında, tüm kripto para piyasası düşüş yaşarken özellikle beş altcoin sert bir değer kaybı yaşadı. Düşüş, çoğunlukla Silicon Valley Bank (SVB) iflası ve Silvergate’in çöküşünden kaynaklandı. Peki, bu hafta en çok düşen coin’ler hangileri? Sırada neler var? İşte düşüş yaşayan altcoin’ler listesi ve analist Valdrin Tahiri’nin bunlara yönelik beklentileri…

Stacks, yüzde 32 düştü: Sırada ne var?

Stacks fiyatı, 1 Mart’ta 1.05 dolara ulaştığı andan itibaren düştü. Altcoin, 4 Mart’ta yükselen bir paralel kanaldan kırılarak 9 Mart’ta 0.59 dolara geriledi.  Şu anda Kriptokoin.com verilerine göre kripto para birimi fiyatı 0,53 dolarda. Analiste göre 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Alan bir sıçrama başlatabilirken, RSI henüz herhangi bir yükseliş sapması oluşturmadı. Analiste göre düşüş devam ederse, bir sonraki en yakın destek alanı 0.40 dolar olacak. Öte yandan, bir sıçrama olursa STX fiyatı 0,63 dolara yükselebilir.

SingularityNET (AGIX) fiyatı: Altcoin için daha büyük bir düşüş mü geliyor?

Bu hafta yüzde 30.8 düşen AGIX fiyatı, 8 Şubat’ta 0,67 dolara ulaştığı zirveden bu yana geriledi. 1 Mart’ta daha düşük bir yüksek (kırmızı simge) oluşturdu ve ardından düşüşüne devam etti. 9 Mart’ta 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesinden 0,36 dolara düştü. Analiste göre düşüş devam ederse, altcoin 0,28 dolardan 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesine düşebilir. Ancak AGIX, bir sıçrama olursa 0,36 dolar seviyesini yeniden test edebilir.

Mina (MINA) fiyatı düşüşe devam ediyor

Bu hafta yüzde 29.4 gerileyen MINA fiyatı, 16 Şubat’ta 1,25 dolara ulaştığı andan itibaren keskin bir düşüş yaşadı. Bu, 1,17 dolarlık direnç alanının üzerinde bir sapmaya neden oldu. Düşüş hızı 3 Mart’ta hızlandı. Şu anda, analiste göre kripto para birimi 0,57 dolarlık yatay destek alanına yaklaşıyor ve ona ulaşması bekleniyor. Öte yandan, fiyat sıçrarsa, 0,82 dolarlık alanı yeniden test edebilir ve direnç olarak doğrulayabilir.

Render Token (RNDR) 7 Şubat’tan beri düşüyor

RNDR fiyatı, 2,19 dolara ulaştığı 7 Şubat’tan bu yana düştü. 16 Şubat’ta daha düşük bir zirve oluşturdu ve sonrasında düşüş hızını artırdı. Şu anda kripto varlık, 1,08 dolardan 0,618 Fib geri çekilme destek seviyesinin altında işlem görüyor. Düşüş devam ederse, en yakın destek 0,77 dolar olacaktır. Öte yandan, RNDR ivme kazanırsa 1,07 dolar bölgesini bir kez daha test edebilir.

SVB ve Silvergate Bu 5 Altcoin'i Diplere İtti!

Altcoin Dash (DASH), artan desteği kırıyor

Bu hafta yüzde 24.9 düşen DASH fiyatı, 16 Şubat’ta 77,90 dolara ulaştığı zirveden bu yana düştü. Fiyat, Mart ayının başında daha düşük bir zirve oluşturdu ve sonrasında düşüş hızını artırdı. 9 Mart’ta DASH, yükselen bir destek hattından ayrıldı. Analiste göre düşüşün devam etmesi durumunda en yakın destek alanı 49 dolarda olacaktır. Öte yandan, kripto varlığı ivme kazanırsa, yükselen destek çizgisini 60 dolardan yeniden test edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Çok Yakın!
Haftalık Bitcoin Tahmini Çıktı: Bu Seviyeler Çok Yakın! Bitcoin fiyatı, ABD başkanı Joe Biden tarafından önerilen BTC madenciliği için kullanılan elektriğe uygulanan yüzde 30’luk verginin yakın zamanda duyurulmasıyla ve özellikle Silvergate ve Silicon Valley Bank’in çöküşüyle son birkaç gün içinde düşüyor. Peki, yeni haftaya girerken...
Aslı Dinçer 1 hafta önce