Milyonluk Aboneli Analist: Bu 5 Altcoin En Hızlı Atlar!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
4.196 görüntülenme
Milyonluk Aboneli Analist: Bu 5 Altcoin En Hızlı Atlar!

Kripto Youtube kanalı Coin Bureau sunucusu, bir sonraki kripto boğa koşusu sırasında iyi performans göstereceğini düşündüğü altcoin projelerini paylaşıyor. Analist, bahsettiği altcoin’lerin patlayacağı konusunda iyimser.

Analistin seçtiği altcoin projeleri: SOL, MATIC, NEAR, DOT ve ATOM

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasası yeni yıla oldukça iyi başladı. Piyasaya geri dönene yatırımcılar, bu yıl iyi koşu yapabilecek projeler arıyor. Milyonluk abonesi olan Coin Bureau sunucusu Guy, Electric Capital tarafından hazırlanan bir rapora atıf yapıyor. Analist, Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Near Protocol (NEAR)’in benzerlerinden önemli ölçüde daha az fon almasına rağmen geliştiricileri çekebildiğini ve elinde tutabildiğini belirtiyor. Guy, bunun Polkadot (DOT) ve Cosmos (ATOM)’un bir sonraki kripto döngüsünde parlayacağının bir işareti olduğunu düşünüyor. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Çok fazla fon sağlayan altcoin projeleri, ayı piyasasından en az etkilenenler oldu. Bu, Polygon, Solana ve Near Protocol gibi mevcut mavi çip altcoin projelerini içeriyor. Ayrıca Aptos gibi gelecekteki potansiyel mavi çipli kripto projeleri de buna dahil. Ancak Polkadot ve Cosmos gibi bu kuralın istisnaları da var.

Altcoin

“Bu yüzden DOT ve ATOM patlayacak”

Analist, önemli ölçüde daha az finansmana sahip olmasına rağmen bir geliştirici tabanı oluşturmaya devam edebilme yeteneğinin, her iki projenin de paylaştığı başka bir nitelik olduğunun altını çiziyor. Buradan hareketle şu açıklamayı yapıyor:

Bana deli diyebilirsiniz. Ancak, bence bu, Polkadot ve Cosmos’un en kararlı topluluklara ve dolayısıyla en üretken ekosistemlere sahip olduğunun somut kanıtı. Önceki kripto döngüsü sırasında ne DOT ne de ATOM’dan havai fişek görmemiş olmamız, bir sonrakinin onların parlama zamanı olacağını gösteriyor.

Altcoin

“Bir uyarı: Ayı piyasasının dibini henüz görmedik”

Electric Capital raporuna göre, Solana, Polkadot, Cosmos ve Polygon’daki geliştiricilerin sayısı 2018 kripto kışında 200’ün altındayken şu anda 1.000’in üzerine çıktı. Aptos (APT) gibi diğer Blockchain’ler, geliştirici sayısının yıldan yıla %50’den fazla artışına tanık oldu. Near Protocol’deki geliştiriciler de benzer şekilde yıldan yıla %40 artış kaydetti. Ancak analist, düzenleyici riskin ve altcoin fiyatlarının daha da düşme olasılığının, projelerin geliştiricileri elinde tutma kabiliyetine zarar verebileceğini söylüyor. Bu doğrultuda şu yorumu yapıyor:

Uyaracağım tek şey, mevcut kripto ayı piyasasının dibini henüz görmemiş olduğumuz. Bu bir gerçek. Kripto piyasası çökmeye devam ederse veya hatta sadece yanlara doğru hareket ederse, tüm altcoin projeleri ve protokolleri için geliştiricilerin elde tutulması üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. ABD’deki düzenleyicilerin, özellikle SEC’in bu kripto projelerinden bazılarına baskı yapacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur!
Yatırım Efsanesi: Krizde Sadece Bitcoin ve Bunlar Sizi Korur! Dünyada çok satanlar arasında yer alan “Rich Dad Poor Dad” adlı kişisel finans kitabıyla tanınan Robert Kiyosaki, Bitcoin (BTC)’ye verdiği desteği bir kez daha yineledi. Felaket tahminleriyle sık sık manşetlere çıkan Kiyosaki, BTC’nin mevcut itibari para sistemine...
Vural Erkan 2 ay önce