Bu 5 Altcoin ‘Son Dakika Haberleriyle’ Tahtadan Sıçradı!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 3 hafta önce
498 görüntülenme
Bu 5 Altcoin 'Son Dakika Haberleriyle' Tahtadan Sıçradı!

Son zamanlarda, beş altcoin projesi için önemli gelişmeler yaşandı. Gelişmelerin ışığında, fiyatlarda değişim gözlemlendi. İşte dikkat çeken haberler ve altcoin’lerin fiyat hareketleri…

Polygon, Polygon ID lansmanını duyurdu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi MATIC altcoin’inin arkasındaki Polygon, bugün önemli bir lansman yaptı. Kendi kendine yeten bir kimlik altyapı yığını olan Polygon ID, açık kaynaklı bir yazılım olarak piyasaya sürüldü. Bu merkezi olmayan ve özel kimlik çözümünün piyasaya sürülmesi, internetin güven modelinde temel bir değişiklik getirmeyi vaat ediyor. Polygon ID altyapı yığınıyla, geniş çapta desteklenen Verified Credential biçiminde güvenilir olmayan on chain doğrulamalar için off-chain verileri kullanarak herkes bir Web3 kimliği ile işlem yapabilir.

Geliştiriciler, DAO ve DeFi alanları tarafından kullanıma kadar bir dizi yeni kullanım durumunun kilidini açmak için Polygon ID’den yararlanabilir. Polygon ID’nin araçları, geliştiricilerin, kullanıcılara kendi kimlikleri üzerinde daha fazla kontrol ve kurumlardan ve özel kuruluşlardan gelen soruları yanıtlamak için kişisel verilerini nasıl kullanacakları konusunda yetki sunan merkezi olmayan kimlik çözümleri oluşturmalarına olanak tanır. MATIC, şu anda yüzde 2.78’lik bir düşüş ile 1.22 dolardan el değiştiriyor. Ancak coin, gün içerisinde en yüksek 1.26 dolar seviyelerini gördü.

Avalanche, Glacier API’ın beta sürümünü açıkladı

En hızlı ve en güvenilir akıllı sözleşmeler platformu Avalanche, Glacier API’sinin beta lansmanını duyurdu. Bu platform, geliştiricilere Avalanche ve Ethereum’dan gelen tüm zenginleştirilmiş Blockchain verilerinin yanı sıra Avalanche Subnet’leri endeksleyen resmi API hizmeti için tek durak noktası sağlar. Glacier API Beta, kaşif ve cüzdan hizmetleri, token transferleri ve daha fazlası için çeşitli yararlı veriler sunar.

Platform başlangıçta yerel varlıklar, ERC-20 tokenları ve NFT’ler için bakiyeler, transferler ve ilişkili meta veriler sağlayan Avalanche Subnet Block Explorer ve Core Wallet’a güç sağlamak için oluşturuldu. Glacier’ı kullanan geliştiriciler, tamamı yüksek performanslı API’lar aracılığıyla sunulan gerçek zamanlı ve geçmiş işlem verilerinden yararlanan ürünleri kolayca oluşturabilir. Ek olarak Glacier API Beta’ya katılan geliştiriciler, platformun hizmetlerine ücretsiz erişim elde edecek ve gelecekteki özellik geliştirmelerini şekillendirme fırsatına sahip olacak. Yazım sırasında AVAX, yüzde 2.55’lik bir düşüş ile 17.31 dolardan el değiştiriyor. Ancak coin, günlük bazda 17.83 dolara kadar yükseldi.

Chainlink, web2 ve web3’ü birleştiriyor

Web3 oracle sağlayıcısı Chainlink, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını ve akıllı sözleşmeleri herhangi bir web2 API’sine bağlamasını sağlamak için Web3 hizmetleri platformunda yeni bir sunucusuz geliştirici platformu olan “Chainlink Functions”ı tanıttı.  Yeni başlatılan Chainlink Functions, “geliştiricilerin Web3 uygulamaları için özel mantık oluşturmasına, test etmesine, simüle etmesine ve çalıştırmasına olanak tanıyan kusursuz bir ortam ve sağlam bir araç seti” sağlamak için tasarlandı. Gelişme sonrası Chainlink (LINK), 7.32 dolardan 7.56 dolara yükseldi. Yazım sırasında 7.35 dolara geri çekildi.

Altcoin projesi Ren Token sıçrama yaşadı

Ren protokolünün yerel tokenı olan REN, son 24 saatte 0.1211 dolardan 0.1344 dolara kadar yükseldi. Yazım sırasında 0.124 dolara geri çekildi. Ancak artışı, çok zincirli projelere artan ilginin ortasında geldi. Ayrıca, kullanıcıların kripto varlıkları bir Blockchain’den diğerine taşımasına izin vererek zincirler arası likidite sağlayan protokole artan ilgiyi yansıtıyor gibi görünüyor. Phuture’de büyüme başkanı Charles Stry, “Multi chain anlatısı yatırımcı heyecanını yakalıyor,” dedi. REN, son iki haftada yaklaşık yüzde 50 arttı.

Altcoin projesi staking modelini açıkladı

Son olarak Thales, çok zincirli DAO yönetişimine izin vererek staking modelini Arbitrum’a yerleştirdi. THALES, Thales merkezi olmayan otonom organizasyonu (DAO) üzerinde, tokeni stake eden kullanıcılara yönetişim hakları veren standart bir ERC-20 tokenidir. Bir Thales blog gönderisine göre, Arbitrum’da THALES stake eden kullanıcılara her hafta yaklaşık 20.000 THALES tokeni orantılı olarak dağıtılacak. Her bir staker, kullanıcının protokol genelindeki etkinliğine bağlı olarak, staking ödüllerinin yüzde 50’sini bonus olarak alabilir.

Halihazırda Optimism, Polygon ve BNB Chain üzerinde konuşlandırılmış olan Thales’in staking yaklaşımının Arbitrum’a genişletilmesi, birkaç zincirde yönetişim seçmenleri veya THALES stakerları bulundurarak ThalesDAO yönetişimini daha esnek hale getirmeyi amaçlamakla kalmıyor, aynı zamanda protokol kullanımını da teşvik ediyor. THALES, yazım sırasında yüzde 7’lik bir artış kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Bu Altcoin, BofA'nın Gözdesi Olabilir! 'Başarılı' Dedi!
Bu Altcoin, BofA’nın Gözdesi Olabilir! ‘Başarılı’ Dedi! BofA’nın analistlerine göre bu altcoin ile ortak Starbucks Odyssey NFT programı, cesaret verici başarı belirtileri göstermektedir.  Bu altcoin web3 geliştirici akışı kaydetti Polygon (MATIC) ağı, Ethereum ekosisteminden yararlanmak isteyen yüksek bir Web3 geliştirici akışı kaydetti. Polygon ağı,...
Emre Borsan 3 hafta önce