Fon Yöneticisi: Bu 5 Bilinmeyen Altcoin İçin Heyecanlıyım!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İnsanların çoğu, halka açık bir borsada kripto yatırımı ve ticareti yapıyor. Ancak fon yöneticisi Matthew Le Merle, bunun tersinin yapılması gerektiğini söylüyor. Ona göre, bir projenin tokeni halka arz edildiğinde kazanımların çoğu kuruyor. Bu nedenle yönetici, pek bilinmeyen 5 altcoin projesi paylaştı ve onlar için heyecanlı olduğunu söyledi.

Bitcoin ve altcoin’ler ne durumda?

Merle’ye göre, Altcoin üzerine bahis yapmak da oldukça riskli. 2021’in son çeyreği, kripto piyasasının genel olarak ağır kayıplarla bazı dik darbeler aldığını gördü. Ek olarak bu düşüşler 2022’nin büyük bölümünde devam etti. Bitcoin şimdi Kasım ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %67 düştü. İkinci en büyük kripto para olan Ethereum, benzer bir dönemde yaklaşık %63 oranında değer kaybetti. 

Altcoin ayı piyasası

Bununla birlikte diğer altcoin projeleri daha da derine daldı ve %90’a varan kayıplar aldı. Birçok projenin, bundan sonra asla toparlanamaması mümkün. Bu, dijital varlıkların son derece değişken doğasındaki klasik döngünün getirdiklerinden biri. Le Merle de bunun oldukça farkında. İsim, kripto alanında oldukça deneyimli. Blockchain Coinvestors isimli başarılı bir fonun kurucu ortağı olarak çalışıyor. Ona göre kripto alanı oldukça yeni ve erken teknolojik girişimlere yatırım yapmak oldukça kârlı olabiliyor.

“Bu 5 altcoin için heyecanlıyım”

Le Merle’ye göre yatırımcılar, eğer Blockchain ve kripto projelerini önemsiyorlarsa, kamu piyasalarında işlem yapmamalılar. Bunun yerine, erken turlarda yatırım yapmalılar. Ortalama bir yatırımcı için Le Merle, piyasa değeri için ilk 10’da listelenen kripto paralara bağlı kalmanızı tavsiye ediyor. Çünkü getiriler daha sessiz olsa da aşağı yönlü riskinizi yönetiyor oluyorsunuz. İnovasyon aşamasında olan küçük projeler ise risk taşıyor. Ancak Merle, bu altcoin projelerinin bazılarının onu heyecanlandırdığını söylüyor.

C2X

Dijital içerik alanında ileri giden altcoin projesi C2X bunlardan biri. C2X, NFT’leri kullanan, oyun oynayarak para kazanmanızı sağlayan bir Blockchain oyun platformu. Le Merle, oyun sektörünün Film ve TV endüstrisini geçtiğine dikkat çekiyor. Ancak, çoğu video oyununun başarısız olduğunu kabul ediyor. Ona göre, en iyi takımlar bir araya geldiğinde olağanüstü bir büyüme potansiyeli var. Ve C2X’in harika bir ekip tarafından inşa edildiğine inanıyor.

Delysium

Le Merle, ikinci olarak oyun tabanlı altcoin projesi Delysium’dan bahsetti. Yönetici, proje için “birçoğu geçmişte en üst düzey, büyük oyunlar üzerinde çalışmış, çok yetenekli bir geliştirme ekibine sahip başka bir Blockchain tabanlı oyun şirketidir” dedi. Bu projeyle ilgili en öne çıkan bir şey, daha derin etkileşimler oluşturmak için Metaverse’deki karakterlere yapay zekâ uygulamaları. Yani oyundaki NPC’ler bile, kullanıcılara daha derin bir deneyim sunacak.

Composable

Composable, farklı DeFi protokolleri arasında birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmayı amaçlıyor. Bu amaçla, Polkadot Blockchain üzerine inşa edilen bir platform olarak çalışıyor. Le Merge, “Bu son derece önemli” diye ekledi. Çünkü altcoin projeleri gelişmeye devam ederken, DeFi projeleri bağlantısız kalamaz.

Flipside

Web2 dünyasında birçok şirket, hangi reklamları yapacaklarına, hangi trafiği satın alacaklarına ve bu trafikten nasıl para kazanacaklarına karar vermek için Google Analytics’e güveniyor. Le Merle, “Web3’te sınırlı içgörü var çünkü veri analitiği araçları o kadar kolay erişilebilir değil” dedi. Bu nedenle, kripto ve Blockchain dünyasına büyük veri analitiği getiren “Flipside” adlı bir altcoin projesi için heyecanlı. Flipside topluluk tarafından destekleniyor. Çünkü kullanıcılar, kripto ödülleri karşılığında kendileriyle ilgili çeşitli verileri paylaşıyor.

Kyve

Kyve, veri depolamada ölçeklenebilirlik sağlayan orta aşama bir altcoin projesi. Web2 alanındaki geleneksel şirketler, Oracle veya Microsoft gibi bulut depolamaya yönelebilir, verilerini yükleyebilir ve analiz edebilirler. Aslında Kyve, bu bulut depolamaya benzer bir şey inşa ediyor. Ancak Web3 alanındaki projeler için veri akışlarını depolamayı amaçlıyor. Arweave Blockchain’i kullanarak veri akışlarını doğruluyor ve ardından bunları kalıcı ve değişmez bir şekilde saklıyor. Kyve’nin bu özellikleri Le Merle’ye heyecan veriyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fon Yöneticisi: Bu 5 Bilinmeyen Altcoin İçin Heyecanlıyım!