Bu 5 Altcoin Güney Kore’de Yoğun İlgi Görüyor: Hacimler Patladı!

Bu 5 Altcoin Güney Kore’de Yoğun İlgi Görüyor: Hacimler Patladı!
Bu 5 Altcoin Güney Kore’de Yoğun İlgi Görüyor: Hacimler Patladı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in merakla beklenen 4. halving etkinliği nihayet gerçekleşti. Bu etkinliğin ardından Güney Kore’nin en büyük kripto borsası Upbit’te bazı altcoin projeleri işlem hacimlerinde kayda değer artışlar kaydetti. Bu arada, Güney Kore kripto piyasaları genel olarak son zamanlarda işlem hacminde bir artış yaşadı. Araştırma şirketi Kaiko’nun verilerine göre, iki yıldan fazla bir süredir görülmeyen yüksekliklere ulaştı.

Upbit’de 5 altcoin işlem hacimlerinde kayda değer artışlar gördü!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, başarılı Bitcoin halving’in ardından piyasa yön bulmaya çalışıyor. Bu ortamda kripto için önemli ülkelerden olan Güney Kore’de traderlar bazı altcoin projeleri üzerinde yoğunlaştı. Kore’nin önde gelen kripto borsası Upbit’de bazı altcoin projelerindeki kayda değer işlem hacmi dikkatleri çekiyor. Bu altcoinler arasında Cardano (ADA), Ankr (ANKR), 1inch (1INCH), NEM (XEM) ve Loom Network (LOOM) öne çıkıyor.

ADA’nın işlem hacmi, 4 saatlik sürede %97 artışla 14 milyon dolara yükseldi. ANKR ise Upbit’te 1 saatte %187 artışla 17 milyon dolarlık işlem hacmi kaydetti. 1INCH, 4 saatte %400’ün üzerinde artışla 7 milyon dolarlık altcoin işlem hacmi gördü. LOOM, 1 saatlik sürede işlem hacminde %215 artış yaşadı. Böylece, LOOM işlem hacmi 10 milyon dolara ulaştı. NEM ise yine 1 saat içinde %450’nin üzerinde işlem hacminde artış gördü. Böylece, NEM’im işlem artışla 13 milyon dolara yükseldi.

Güney Kore, Kripto Para Listelemelerine El Attı: İşte Detaylar...

Güney Kore kripto piyasasında artan rekabet ve değişen dinamikler

Güney Kore’deki kripto alım satım faaliyetlerindeki artış, yoğun rekabet ve değişen piyasa dinamikleriyle dikkat çekiyor. Upbit, Güney Kore kripto sahnesinde önemli bir oyuncu konumunda. Borsa, son üç yılda pazar payını artırarak 2021’de baskın bir konuma geldi. Bithumb ve Korbit gibi rakipler de pazar payını artırmak için çaba gösteriyor. Bununla birlikte, Bithumb’ın Ekim 2023’te sıfır ücret politikasını uygulamaya koyması, pazar payının üç katına çıkmasını sağladı. Bunun sonucunda ticaret hacmi arttı.

Bu arada, kripto borsalarında Güney Kore wonu, Mart ayında ABD dolarını geçti. Ancak, KRW hacimleri Nisan ayında düşüş gördü. Bununla birlikte, Kaiko, Hong Kong’daki spot BTC ve ETH ETF’lerinin yakın zamanda onaylanmasının Asya-Pasifik bölgesinde yeniden canlanan bir piyasa duyarlılığına yol açabileceğini değerlendiriyor.

Altcoin

Düzenleyici bası altında pazar payı değişimleri!

Bir başka yerde Uniswap Labs, SEC’ten bir bildiri aldığını duyurdu. Bunun ardından altcoin fiyatı ciddi irtifa kaybı yaşadı. Bu yüzden, işlem hacimlerinin artmasına neden oldu. Kaiko verilerine göre Coinbase pazar payını genişletirken Binance.US’nin pazar payı önemli ölçüde düştü. Binance’ın pazar kaybında Binance.US’nin yasal sorunları rol oynadı.

Kaiko, Bitcoin ile DXY arasındaki korelasyonun, bir yıldan uzun bir sürenin en düşük seviyesine indiğini bildirdi. ABD Doları, beklenmedik enflasyon artışları ve Orta Doğu’da artan gerilimler nedeniyle güçlenirken, Bitcoin bu dönemde diğer riskli varlıklarla birlikte düşüş yaşadı. Lider kripto para, geleneksel güvenli liman varlıklarının aksine yatırımcıların ilgisini çekmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu 5 Altcoin Güney Kore’de Yoğun İlgi Görüyor: Hacimler Patladı!