Yatırımcılar Dikkat: Bu 5 Altcoin İzleme Listesine Girdi!

Vural Erkan
Vural Erkan 1 ay önce
2.495 görüntülenme
Yatırımcılar Dikkat: Bu 5 Altcoin İzleme Listesine Girdi!

Coti (COTI) hard forku 29 Aralık’ta, Flare airdrop’u ise nihayet 9 Ocak’ta yayına girecek. Chiliz (CHZ) main-net’i 2023’ün ilk çeyreğinde başlayacak. Ergo (ERG), emisyonlarını azaltmaya devam ederken, Merge’den bu yana Ethereum (ETH) yıllık enflasyonu, Merge öncesi %3,57’lik enflasyondan önemli bir düşüşle %0,014’te. Kripto analisti Valdrin Tahiri, Ocak ayında izlemek için ilk 5 altcoin projesini değerlendiriyor.

Chiliz (CHZ) izlenecek altcoin projelerine yön veriyor

Chiliz, spor ve eğlence endüstrisinde kullanılan dijital bir para birimi. Çeşitli Futbol milli takım taraftar tokenlerine ev sahipliği yapan Socios platformunun yerel tokeni. 2022 FIFA Dünya Kupası sırasında CHZ fiyatının artması beklenirken bunu başaramadı ve aslında oldukça düştü.

Bununla birlikte, yaklaşan Chiliz’den olumlu haberler var. Chiliz main-net 2.0, 31 Aralık’ta veya 2023’ün 1. çeyreğinin başlarında piyasaya sürülecek. Bu, Kasım ayı sonunda piyasaya sürülen ve Scoville test ağında staking ve yönetişimi getiren test-net’in 5. aşamasını takip ediyor. Chiliz 2.0, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile uyumlu, bağımsız bir Blockchain olan Chiliz Cahain’in halefi olacak. CHZ, Chiliz Chain 2.0’ın yerel token’ı olmaya devam edecek. Ayrıca, gas ödemek/akıllı sözleşmeleri başlatmak, cross-chain operasyonlar gerçekleştirmek ve ağı güvenli hale getirmek için kullanılacak.

Altcoin fiyatı, 8 Aralık’ta (kırmızı simge) yükselen bir destek hattından kırılmasından bu yana düştü. Kısa bir süre sonra aşağı yönlü hareket, 0,135 dolarlık yatay destek alanından bir kırılmaya neden oldu. Bu, Aralık 2021’de 0,101 dolara kadar düştü. Aşağı hareket devam ederse, bir sonraki en yakın destek alanı 0,090 dolar olacak. Henüz bir boğa tersine dönüş işareti yok. Bununla birlikte, günlük RSI tüm zamanların en düşük seviyesine (beyaz çizgi) çok yakın. Sonuç olarak, CHZ fiyatı 0,090 dolar destek alanına düştüğünde önemli bir sıçrama mümkün. Bu arada, 0,135 doları geri almak, trendin yükselişe geçtiği anlamına gelir. Ancak, 0,090 doların altında bir kapanış, trendin düşüşe geçtiğini gösterir.

Lider altcoin Ethereum arzı neredeyse deflasyonist oluyor

Ethereum, piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi. Ocak 2023’te yakın bir haber gelmese de, ETH 2.0’ın piyasaya sürülmesinden bu yana arz dinamikleri etkileyici. ETH Merge’den bu yana geçen 105 gün içinde, toplam ETH arzı yalnızca 4.707 ETH veya %0,0039 arttı. Bu da yıllık %0,014 enflasyon anlamına geliyor. Bu, %3,58’lik Merge öncesi enflasyon ve %1,71’lik BTC enflasyonu ile karşılaştırıldığında sönük kalıyor.

Bununla birlikte, altcoin 1.250 dolar yatay destek alanının altında işlem görüyor. Bu yüzden, altcoin fiyat hareketi henüz yükselişe geçmiş değil. Bu, Haziran ayından bu yana aralıklı olarak hem destek hem de direnç olarak hareket eden çok önemli bir alan. Sonuç olarak, fiyat bunun altında işlem gördüğü sürece eğilim düşüş olarak kabul edilir. Eğilimin kesin bir şekilde yükselişe geçmesi için bölgenin geri alınması gerekiyor. Ayrıca, ardından 1.400 dolar seviyesinde alçalan direnç çizgisini geçmesi lazım.

Altcoin

COTI hard-fork yayında

Coti, kuruluşların kendi ödeme sistemlerini ve stablecoin’lerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir finansal teknoloji platformu. Platform, farklı Blockchain’ler arasında birlikte çalışabilirliği destekliyor. Platform için yerel token COTI. COTI main-net hard fork’u 29 Aralık’ta yayına girdi. Lansman, COTI’nin tek para birimi altyapısından çoklu token ağına geçişini temsil ediyor. Artık, Ethereum Blockchain’deki ERC20 tokenlerine benzer bir şekilde, COTI trust-chain üstünde token yayınlamak mümkün olacak. Ek olarak, Bridge 2.0 cüzdan uygulaması da eş zamanlı olarak yayına girdi. Uygulama, teknik nedenlerle bir takas yürütülmezse kullanıcıların geri ödeme başvurusunda bulunmasına izin verecek.

Ancak, COTI fiyat hareketi hala düşüş eğilimi gösteriyor. Altcoin fiyatı, Kasım ayının başındaki 0,095 dolar bölgesini kırdı ve o zamandan beri önemli ölçüde düştü. Ayrıca, bir sonraki destek alanı, mevcut fiyattan %42 düşüşle 0,034 dolar seviyesinde. Trendin yükselişe geçmesi için altcoin fiyatının mevcut alçalan direnç çizgisinden ve 0,095 dolar direnç alanından çıkması gerekiyor.

Altcoin

Flare, yeni ve heyecan verici bir altcoin

Flare, henüz yayınlanmadığı için heyecan verici bir eklenti. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, 12 Aralık 2020’deki anlık görüntüsü çok fazla hype aldı. O zamanlar, kullanıcıların sahip oldukları her XRP tokeni için bir FLR tokeni ile ödüllendirileceği duyurulmuştu. İki yıldan uzun bir süre sonra, Binance dahil çok sayıda borsanın desteklediği airdrop nihayet 9 Ocak’ta gerçekleşecek. Proje, toplam 100 milyar tokenin %58,3’ünü topluluğa verecek. Bunun %15’i 9 Ocak’ta serbest kalırken, geri kalanı 36 aylık bir süre içinde kademeli olarak hak sahiplerine gidecek.

Ergo (ERG) emisyonları azaltıyor

Ergo, merkezi olmayan ve erişilebilir finansal araçlar aracılığıyla sıradan insanlara ekonomik özgürlük sağlamayı amaçlayan akıllı bir sözleşme platformu. Basitçe söylemek gerekirse, Ergo platformu finansal sözleşmeleri uygulamak için basit bir yol sağlıyor. 9 Ocak’ta blok yüksekliği 1.200.000’de, blok başına emisyon 45’ten 42’ye düşecek. Bu, ağ yüksekliği 1.760.000’de yalnızca 3 ERG blok emisyonuna yol açacak kademeli olarak azalan bir eğrinin parçası.

Altcoin, 12 Ekim’den beri alçalan direnç çizgisi ve ATL seviyesine çok yakın işlem görüyor. Bununla birlikte, günlük RSI’da (yeşil çizgi) gelişen büyük bir yükseliş sapması da var. Bu tür sapmalar genellikle yükseliş trendinin tersine dönmesinden önce gelir. Ayrıca, ayrışma, bir yükseliş paterni olarak kabul edilen bir çift dip ile birleştirilir. Bu da nihai bir kırılma olasılığını artırır. ERG fiyatı alçalan direnç çizgisinin üzerine çıkmayı başarırsa, 1,55 dolar direnç alanına doğru yükselmesi mümkün. Tersine, başka bir ret muhtemelen fiyatı 1 doların altına çekecek.

Altcoin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Türklerin de Aldığı Bu Altcoin, Büyük Rekora İmza Attı!
Türklerin de Aldığı Bu Altcoin, Büyük Rekora İmza Attı! Türklerin de yatırım yaptığı Lido Finance, staking platformunda kilitli 5,9 milyar dolar ile piyasadaki en büyük DeFi protokolü olan MakerDAO’yu geride bıraktı. Lido’nın bu hamlesi, altcoin fiyatına da yansıdı. Lido Finance büyük rekor kırarken altcoin fiyatı %24...
Vural Erkan 1 ay önce