Açıklandı: Bu 5 Altcoin’de Geliştirici Aktivitesi Patlama Yaşıyor!

Emre Borsan
Emre Borsan 6 gün önce
2.087 görüntülenme
Açıklandı: Bu 5 Altcoin’de Geliştirici Aktivitesi Patlama Yaşıyor!

Santiment geçtiğimiz günlerde, son 30 gündeki geliştirme aktivitelerine dayalı olarak en iyi 10 altcoin için bir liste yayınladı.

Ekosistemler inşa ediliyor

2023 başlarken, birincil blockchain ağlarındaki geliştirme ekipleri kendi ekosistemlerini inşa ediyor ve genişletirken, kripto endüstrisi FTX çöküşünün yarattığı yıkımdan sonra yeniden bir araya gelmeye devam ediyor.

Açıklandı: Bu 5 Altcoin’de Geliştirici Aktivitesi Patlama Yaşıyor!

Ek olarak zamanlarını ve uzmanlıklarını gönüllü olarak kullanan çok sayıda geliştiriciyi bir araya getiren projeler, projenin genel olarak olumlu büyümesine işaret edebileceğinden, bu projelerin geliştirilmesi için ayrılan süre oldukça pahalı kabul edilebilecek bir kaynaktır.

En yüksek gelişime sahip 5 altcoin

Santiment tarafından sağlanan verilere göre Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM), 25 Ocak itibarıyla GitHub’da en çok geliştirme etkinliğinde liderliği paylaşıyor. Proof-of-stake mekanizması üzerinde çalışan Cardano (ADA), 337 puanla geliştirme faaliyeti sıralamasında üçüncü sırada yer aldı.

Farkında olmayanlar için GitHub, bireysel programcılar ile tek bir proje üzerinde çalışan programcı grupları arasındaki işbirliğini kolaylaştıran son teknoloji bir yazılımdır. Bu platformun kripto sektöründe kullanımı giderek artıyor ve dünya çapında kodlama uzmanlarından yeni başlayanlara kadar geniş bir yelpazede insanlar tarafından kullanılıyor. Örneğin, bu sistem, farklı kavram ve programların birbirine bağlanmasını kolaylaştırmak için ortaya çıkan tüm kripto girişimleri tarafından kullanılır.

Açıklandı: Bu 5 Altcoin’de Geliştirici Aktivitesi Patlama Yaşıyor!

Decentraland (MANA), Status (SNT) ve Cosmos (ATOM), Github’da kaydedilen geliştirme faaliyetleri sayesinde ilk beş kriptoyu tamamladı. Bu arada Filecoin (FIL), Internet Computer (ICP), Ethereum (ETH) ve Concordium (CCD) en iyi 10 kripto para birimi listesini tamamladı.

Token fiyatı geliştirici aktivitesini taklit eder mi?

Bununla birlikte Kusama’nın Polkadot’un deneysel geliştirme ve erken aşama dağıtımları için kardeş zinciri olduğu ve bu nedenle geliştirme etkinliği için aynı puanı paylaştığı belirtilmelidir. Cardano ise son birkaç aydır üst üste ilk üçteki yerini koruyor. Bu durum, son 30 günde kabaca %50 ve son yedi günde %8’lik bir artış gören Cardano’nun (ADA) fiyatına da olumlu yansıdı.

Açıklandı: Bu 5 Altcoin’de Geliştirici Aktivitesi Patlama Yaşıyor!

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere önde gelen bir Web3 metaverse projesi olan Decentraland, son zamanlarda %73’lük bir fiyat artışı gördü ve bu da altcoini FTX çöküşü öncesi seviyesine geri getirdi. Listede adı geçen ICP, ATOM ve FIL gibi diğer projeler de geçtiğimiz haftalarda sırasıyla %53, %45 ve %78’lik artışlarla değerlemelerinde önemli artışlara tanık oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Analist 2 Altcoin’e Dikkat Çekti: Risk Göstergesi!
Analist 2 Altcoin’e Dikkat Çekti: Risk Göstergesi! Ark Invest’in kripto departmanının eski başkanı Chris Burniske, özellikle iki altcoin için “risk göstergesi” açıklaması yaptı. İşte ünlü analistin Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) hakkındaki açıklamaları… Analist, bu iki altcoin projesini risk indikatörü olarak kullanıyor! Burniske, Solana...
Aslı Dinçer 6 gün önce