Reklamı kapat

Piyasa Çökerken Bu 5 Altcoin Yatırımcı Çekti!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 3 hafta önce
1 görüntülenme
Bu 5 Altcoin Yatırımcı Çekti

Solana ve FTX Token, geçen haftadan bu yana %50’nin üzerine değer kaybederken, dYdX gibi DEX tokenleri çift haneli değer kazandılar. Bu yazıda, analist Valdrin Tahiri eşliğinde piyasa çöküşünde yükselen 5 altcoin projesinin sıradaki direnç seviyelerine bakalım.

  1. ConstitutionDAO (PEOPLE) %27.30
  2. dYdX (DYDX) %12.51
  3. SwissBorg (CHSB) %6.36
  4. Aragon (ANT) %6.30
  5. BinaryX (BNX) %1.66

İşte piyasa çöküşünde yükselen 5 altcoin

PEOPLE token, 6 Mayıs’tan bu yana simetrik bir üçgenin içinde azalıyor. Simetrik üçgen, nötr bir formasyon olarak kabul edilir. Genellikle aşağı yönde sonuçlanıyor. Ek olarak, günlük RSI 50’nin üzerinde ve altında serbestçe hareket ediyor. Bu, üçgenin varlığıyla daha da hizalanan belirsiz bir eğilimin işaretidir. Bu nedenle, analist Valdrin Tahiri’ye göre AnayasaDAO fiyatının üçgenden yapacağı hareketler muhtemelen gelecekteki eğilimin yönünü belirleyecek.

dYdX (DYDX) yılın en düşük seviyelerinden toparlandı

DYDX, 27 Ekim’de 1 Ağustos’tan beri var olan alçalan bir direnç çizgisinden çıktı. Ancak yukarı hareketini sürdüremedi ve 8 Kasım’da bir kez daha destek alanına döndü. Ardından gelen sıçrama (yeşil) hem direnç çizgisini hem de 1,25 dolarlık yatay destek alanını doğruladı. Yukarı doğru hareket, önemli bir düşüşe batmış olan kripto piyasasının geri kalanının aksine gidiyor.

Şu anda DYDX fiyatı 0,5 Fib geri çekilme direnç alanından 1,96 dolardan çıkıyor. Başarılı olursa, analiste göre bir sonraki direnç 2,50 dolar bölgesinde. Tersine, Kasım’ın en düşük seviyesi olan 1,18 doların (kırmızı) altına bir düşüş, yükseliş fiyat tahminini geçersiz kılacak.

CHSB, 0,22 dolar bölgesini geri aldı

CHSB, 15 Haziran’dan beri yukarı doğru hareket ediyor. Eylül ortasında daha yüksek bir dip (HL) kaydetti ve sonrasında artış hızını hızlandırdı. Bu kırılma, 7 Kasım’da 0,34 dolarlık yerel bir zirveye ulaştı. Daha sonra, 7-10 Kasım arasındaki çöküş sırasında, CHSB fiyatı 0,22 dolar alanına geri döndü. Ardından bu seviyeyi destek olarak doğruladı (yeşil). Bunun üzerinde işlem gördüğü sürece, analiste göre boğalar bir süre daha sahne alacak. Bununla birlikte, alanın altındaki bir kırılma, muhtemelen 0,18 dolardan yükselen destek çizgisine götürecek.

ANT fiyatı altcoin piyasasındaki krizin ortasında %6 değer kazandı

ANT fiyatı, Mayıs ayının başından bu yana yükselen bir paralel kanal içinde artıyor. Fiyat Mayıs ayının en düşük seviyesinin altına düşmemiş olsa da, yükselen paralel kanal düşüş eğilimi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle, ondan bir arıza en olası senaryo olacak. Eğer bir tanesi gerçekleşirse, fiyat muhtemelen 1.22 dolardan yıllık en düşük seviyelere düşecek. Şu anda Aragon fiyatı kanalın ortasının (kırmızı) üzerine çıkmaya çalışıyor. Başarılı olursa ve kanaldan çıkarsa (kırmızı çizgi), analiste göre aşağı düşüşü geçersiz kılacaktır.

ANT’ye benzer şekilde, BNX de artan bir paralel kanal içinde işlem görüyor. 13 Ekim ve 11 Kasım’da kanalın ortası (kırmızı) tarafından reddedildi. Bu, çöküşün en olası senaryo olduğunu gösteren bir düşüş işaretiydi Böyle bir durumda, 0,5 Fib geri çekilme destek seviyesi ve yatay bir destek alanı tarafından oluşturulan en yakın destek alanı 95,10 dolarda. Diğer yandan, kanaldan bir kopuş, aşağı yönlü fiyat tahminini geçersiz kılacak.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, dünyanın en büyük kripto borsalarından FTX, 11 Kasım’da iflas ettiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Beincrypto

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Hayatta Kalacak 8 Altcoin
İşte ‘Krizde Bile Hayatta Kalacak’ Denilen 8 Altcoin! Kripto para piyasası, en verimli dönemlerinden birini 2021 döneminde yaşadı. Yeni yıl ile birlikte işler aynı hızda tersine dönmüş durumda. Bu yazıda, analist Apoorva Bellapu’in listesinden 2050 yılına kadar ayakta kalmayı başarabilecek en iyi altcoin projelerini inceliyoruz....
Buğra Çağlar 3 hafta önce