Fonlar Akıyor: Bu 5 Altcoin Güney Korelilerden Yoğun İlgi Görüyor!

Fonlar Akıyor: Bu 5 Altcoin Güney Korelilerden Yoğun İlgi Görüyor!
Fonlar Akıyor: Bu 5 Altcoin Güney Korelilerden Yoğun İlgi Görüyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasında son 30 güne kısa bir boğa koşusu damgasını vurdu. Lider kripto para Bitcoin, altcoin’lere öncülük etti. Çoğu kripto paranın bir ay içinde büyük sermaye girişleri kaydetmesiyle açgözlülük yatırımcıların duygularına hükmetmeye başladı. Bu arada, Güney Koreli yatırımcılar, 5 altcoin projesine yoğun ilgi gösteriyor!

Güney Korelilerin radarında bu 5 altcoin var!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa moraller yerinde. Hafta sonu Solana gibi piyasadan ayrışan altcoin’ler haricinde büyük kriptolar arasında sakin bir görünüm hakim. Bununla birlikte bazı kripto paralar yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Güney Kore’nin önde gelen kripto borsası Upbit’te işlem hacminde patlama yaşayan 5 altcoin dikkatleri çekiyor.

Bunlar arasında, Avalanche (AVAX), Stellar (XLM), IOTA (IOTA), Civic (CVC) ve Polkadot (DOT) ön plana çıkıyor. Bu altcoin projeleri, Upbit’teki işlem hacimleride önemli artış gösterdiler. Civic’in 2 milyon olan 1 saatlik ortalama hacmi %356 gibi olağanüstü artışla 7 milyona yükseldi. IOTA’nı işlem hacmi yaklaşık %182 artış kaydetti. AVAX’ın işlem hacmi ise yaklaşık %170 artış gördü. XML’in işlem hacmi yakkaşık %132’lik bir artarken, DOT’un işlem hacmi %109.41’lik bir artışla ikiye katlandı.

Kripto piyasasına akış devam ediyor, sırada ne var?

Özellikle, TradingView’in önde gelen endeksi (CRYPTOCAP: TOTAL) 30 gün içinde 365 milyar dolar ekleyerek %35 artış gösterdi. Yazı sırasında 1,024 trilyon dolarlık toplam kripto piyasa değeri 12 Ekim’den 11 Kasım’a kadar hızla 1,392 trilyon dolar oldu. Bitcoin ve altcoin projelerinin toplam değerini yansıtan bu göstergeyi piyasa oyuncuları da yakında takip ediyor.

Altcoin
CRYPTOCAP: TOTAL – Toplam kripto para piyasa değeri. Kaynak: TradingView

Ancak, Göreceli Güç Endeksi (RSI) günlük grafikte 88,29 puan ile aşırı alım durumunda. Bu durum, RSI’ın 70 puanı aştığı 22 Ekim’den bu yana sürüyor. Bu arada, toplam kapitalizasyon 30 günlük üssel hareketli ortalamadan (EMA) 155 milyar dolar uzaklaştı. Esasen bu göstergeler, kripto para ticaretinin bu noktadan itibaren her an doğal bir geri çekilme bekleyebileceğini gösteriyor. Bu durumda, Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının piyasa değeri endeksinde önemli destek bölgeleri aramalarında fayda var. Bu destek bölgeleri tutarsa, boğa piyasasının sağlıklı bir şekilde devam etmesi mümkün. Öte yandan, kapitalizasyon desteklerinden bir kopuş, düşüş eğiliminin tersine dönmesi tehdidini doğuracaktır.

Kripto toplam piyasa değeri için kısa vadeli yükseliş durumu

İlginç bir şekilde, endeksli kripto para birimleri için 1,50 trilyon dolarlık toplam piyasa değerinde cazip bir psikolojik direnç var. Bunun, mevcut hareketin devamı için bir mıknatıs görevi görmesi olası. Dahası, Crypto Tony takma adlı analist, altcoin piyasasının mevcut direnç bölgesinin üzerinde kapanmasına önem veriyor. Analist, “Haftalık kapanış 408 milyar dolar Piyasa Değerinin üzerinde lütfen. Boğalar için süper önemli haftalık kapanış.” diyor.

Piyasanın bu çizgiyi haftalık olarak aşması, küresel kripto piyasa değeri için yükseliş eğilimini destekleyecek. Bununla birlikte, bir ret bu direnci güçlendirecek ve önceki düşüş durumunu yol açacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Fonlar Akıyor: Bu 5 Altcoin Güney Korelilerden Yoğun İlgi Görüyor!