Metrikler, Bu 6 Altcoin İçin ‘Boğa Koşusuna Hazırlar’ Diyor!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 6 Aralık 2022
9.876 görüntülenme
Metrikler, Bu 6 Altcoin İçin 'Boğa Koşusuna Hazırlar' Diyor!

Altcoin piyasasının büyük bir bölümü, son 24 saat içinde fiyatlarının %3 düzeyinde düştüğünü gördü. Hafta başlarında ortaya çıkan yükselişin ardından gelen bu düzeltme, teknik metrikler bazında değişikliği getiriyor.

İşte boğa sinyali veren 6 altcoin

İlk olarak Avalanche (AVAX), 6 Aralık’ta %3,93 düşerek 13,65 dolara kadar geriledi. Bu esnada Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) karşı sırasıyla %2,24 ve %1,18 oranında zayıfladı. Günlük grafiği, AVAX fiyatının günlük 9 EMA çizgisinin üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor. Ayrıca, günlük MACD ve günlük RSI teknik göstergeleri yükseliş işareti verdi. Bu da AVAX fiyatının 9 EMA çizgisinin altına düşmeyeceğini ve önümüzdeki günlerde mini bir ralliye gireceğini gösteriyor.

Kusama (KSM)

AVAX’tan farklı olarak, KSM’nin fiyatı son 24 saat içinde yükseliyordu. Şu anda 31,10 dolar bölgesinde işlem görüyor. KSM sadece dolar karşısında güçlenmekle kalmadı. Aynı zamanda BTC karşısında %2,71 ve ETH karşısında %3,94 değer kazandı. Günlük 9 EMA çizgisi günlük 20 EMA çizgisinin üzerine çıktığı için KSM için günlük grafik son zamanlarda yükselişe geçti. 9 ve 20 EMA çizgilerinin bu yükseliş çaprazına ek olarak, günlük RSI çizgisi günlük RSI SMA’nın üzerine çıktı. Ancak o zamandan beri KSM’nin fiyat direncine çarptığı için nötr bir eğim aldı.

Ocean Protocol (OCEAN)

OCEAN’ın fiyatı da son 24 saatte %2,80 düzeyinde arttı. Böylece fiyatını 0.1433 dolara kadar yükseltti. KSM’ye benzer şekilde, altcoin de BTC ve ETH’ye karşı sırasıyla %4,42 ve %5,65 güçlendi. Günlük MACD, günlük MACD sinyal hattının üzerine çıktığından, OCEAN için günlük grafik de son zamanlarda yükseliş işaret etti. Ayrıca günlük RSI’da günlük RSI SMA’nın üzerinde bir yükseliş kesişimi vardı. Bu yeni yükseliş eğilimi, analistlere OCEAN’ın fiyatının yaklaşık 0,1614 dolara yükseldiğini görebilir.

Arweave (AR)

AR, listede son 24 saat içinde fiyat artışını gören başka bir altcoin. CoinMarketCap’e göre, AR’nin fiyatı %1,56 yükseldikten sonra şu anda 9.69 dolar. Altcoin ayrıca BTC ve ETH karşısında sırasıyla %3,67 ve %4,85 güçlendi. Teknik açıdan, AR’nin fiyatı günlük 9 EMA’nın üzerine çıktı. Artık günlük 9 ile 20 EMA hattı arasında oturuyor. AR’nin fiyatı başarılı bir şekilde günlük 20 EMA çizgisinin üzerine çıkarsa ve üzerinde bir pozisyon sürdürürse, analistlere göre iyi bir satın alma fırsatı sunacak. AR’nin fiyatı günlük 20 EMA çizgisini kırarsa, şu anda yaklaşık 10 dolar olan günlük 50 EMA’ya yükselme yeri vardır.

Solana (SOL)

SOL’un fiyatı da son 24 saatte hafif yükselişteydi. Şu anda %1,75 yeşilde işlem görüyor. Solana böylece, gün içinde 14,14 dolara kadar yükseldi. Bu listedeki diğer birçok altcoin gibi, SOL’un fiyatı da aynı zaman diliminde BTC ve ETH karşısında %2,61 ve %3,79 oranında güç kazandı. SOL için fiyat hareketi, altcoin fiyatının konsolide olması nedeniyle son 2 hafta boyunca nispeten sabitti. Bununla birlikte, günlük RSI çizgisi günlük RSI SMA çizgisinin üzerinde kırılırken kartlarda bir yükseliş hareketi olduğuna dair işaretler var. Yatırımcıların altcoin üzerinde long pozisyon almayı düşünmeden önce SOL’un fiyatının 20 EMA seviyesinin üzerine çıkması gerekecek.

Mike McGlone, sağlam temelleri nedeniyle Ethereum’un öne çıkacağını söylüyor

Stansberry Research ile yeni bir röportajda konuşan Mike McGlone, kripto kışının en kötüsünü muhtemelen geride bıraktığımızı söyledi. McGlone özellikle, ETH’nin hala sadece üç yıl öncesine göre 12 kat yukarıda olduğuna dikkat çekiyor. Ayrıca, mevcut fiyat seviyesinin oldukça altında güçlü bir destekle diğer varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini vurguluyor. Fiyat tahminine gelince, pandemi dönemine uzanan bir perspektiften şu seviyelere yer veriyor:

Şu anda, sadece Ethereum’un fiyatına bakalım. 1200 dolar. 2019’un sonunda, tüm Covid olayı vurmadan önce 100 dolardı. Yani hala 12 kat yukarıda. 1.000 dolar civarında iyi bir destek tutuyor. Bunun biraz altına düşebilir, ancak bunun öne çıkmasını ve zaman içinde bu yukarı yönlü gidişata devam etmesini bekliyorum.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasası Kasım 2021’den bu yana düşüşte. Terra ve FTX gibi yüksek profilli iflaslar çöküşün yeni diplere ulaşmasına yardımcı oldu. McGlone ise ayı piyasasının en zor aşamasını geride bırakmış olabileceğimizi söylüyor:

Kriptolar zaten %80 geriledi ve bir şey %80 düştüğünde çok fazla düşüşe geçmek istemezsiniz. Sanırım kriptolar için bu ayı piyasasının son aşamalarındayız, ancak bu kolay olmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Dailyhodl

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -53
ÖZEL: BTC, DOGE, ETH ve XRP İçin Haftanın Grafiği ve Seviyeler! -53 Kripto para piyasası LUNA, CEL, FTX ve BlockFi krizi derken ciddi zararlar kaydetti. LUNA çöküşüyle başlayan ve sonrasında FTX borsasının iflasıyla devam eden düşüş trendi fiyatları baskı altına aldı. Mevcut ortamda Bitcoin ve altcoinler ivme kazanmakta zorlanıyor....
Mehmet Çoban 6 Aralık 2022