Binance’deki Bu 6 Altcoin İçin ‘Çöküş Uyarısı’ Yapıldı!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 hafta önce
1.230 görüntülenme
Binance'deki Bu 6 Altcoin İçin 'Çöküş Uyarısı' Yapıldı!

Kripto analisti Ekta Mourya’ya göre MATIC, kitlesel bir pazar satışında %15’lik bir düşüş riskiyle karşı karşıya. Analist ayrıca, Dogecoin, Shiba Inu ve Dogelon Mars’ın kanamaya devam edeceğini düşünüyor. Analist Filip L ise ADA’nın düşüş baskısı altında olduğunu söylüyor. Son olarak analist Akash Girimath, bir altcoin fiyatının %61’lik bir çöküşü başlattığını ileri sürüyor.

Bu altcoin %15 düşüş riskiyle karşı karşıya

Kripto istihbarat izleyicisi IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, yaklaşık 21.530 cüzdan adresi, 1,04 dolar seviyesinin üzerinde 4.21 milyar MATIC token biriktirdi. Bu nedenle bu, MATIC için kritik bir destek düzeyi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto piyasasındaki son belirsizlik ve düzeltmeye teslim olan MATIC geçen hafta yaklaşık %20 düştü.

Ayrıca MATIC, Perşembe gününden bu yana %6,5 kayıp verdi ve CoinGecko’dan alınan verilere göre, token haftalık düşük seviyesi olan 0,94 dolara yakın işlem görüyor. MATIC, 1,04 dolardan kilit desteği geri alamazsa, altcoin, token varlıklarını kaybeden 21.530 adresin artan satış baskısı altında çökebilir.

Altcoin
Küresel Para Girişi / Çıkışı

MATIC’in, cüzdan adreslerinin 0,99 ile 1,07 dolar arasında edindikleri 4,21 milyar MATIC token varlığının büyük bir bölümünü panik halinde satmasını önlemek için bir yükselişe ihtiyacı var. MATIC üzerindeki satış baskısı artarsa ​​ve varlığın fiyatı düşmeye devam ederse, yaklaşık %15’lik bir düşüşle 0,89 dolardaki bir sonraki desteğe gerileyebilir. Yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi, yaklaşık 50.000 cüzdan adresi, 0,89 dolar ile 0,97 dolar arasında 1,09 milyar MATIC token topladı.

DOGE, SHIB ve ELON kan banyosunda parçalanıyor

Meme coin’lerinin toplam piyasa değeri bir darbe aldı ve 15,6 milyar dolara düştü. DOGE, SHIB ve ELON Perşembe gününden bu yana sahiplerine yaklaşık %10 kayıp verdi. Piyasa değerine göre en büyük iki meme kripto para olan Dogecoin ve Shiba Inu, geçen hafta sırasıyla %20,7 ve %18,5’lik çift haneli kayıplar kaydetti.

Kriptoda devam eden Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD), kripto dostu banka Silvergate’in gönüllü tasfiyesi, makroekonomik belirsizlik ve kurumsal yatırımcılar ve balinalar tarafından toplu satıştan Bitcoin, Ethereum ve altcoinler üzerinde artan satış baskısı tetiklendi. CoinGecko’nun verilerine göre, meme coin piyasa değeri, kriptonun toplam piyasa değeri ile birlikte burun buruna geldi. Her iki kripto para birimi de son yedi gün içinde çift haneli kayıplar kaydetti. Piyasadaki en kötü performans gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı.

Altcoin

Traderlar FTX benzeri kripto kan banyosu için hazırlanmalı mı?

Bitcoin fiyatı, yaklaşık iki aydır ilk kez 20.000 dolarlık temel psikolojik seviyenin altında. Bulaşma altcoinlere ve meme coinlere sıçradı. Kripto istihbarat takipçisi Sanitment’in verilerine göre, borsalardaki SHIB token arzı geçen hafta istikrarlı bir şekilde arttı ve 8 Mart’ta zirveye ulaştı.

Balinalar ve bireysel yatırımcılar, meme coin varlıklarını elden çıkarıyor ve SHIB’i stablecoin’ler veya fiat ile değiştiriyor. İlginç bir şekilde, aynı zaman diliminde balina işlem sayısı neredeyse iki katına çıktı. Bu, satışın hem SHIB varlıklarını boşaltan balinalar hem de yayılan bulaşma tarafından tetiklendiği anlamına geliyor.

Borsalarda SHIB arzı ve Santiment’te balina işlemleri sayılıyor

Dogecoin, DOGE fiyat düşüşüyle ​​birlikte büyük cüzdan yatırımcı işlem sayısının arttığı benzer bir senaryoya tanık oldu.

Altcoin
Dogecoin balina işlem sayısı

SHIB holder’ları, Shibarium’un piyasaya sürülmesini bekliyor. Projenin baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, beta sürümünün bu hafta yayınlanmasının planlandığını duyurdu. Shibarium’un halka açık beta sürümünün piyasaya sürülmesi, SHIB holder’larını rahatlatabilir ve piyasa katılımcıları arasındaki olumsuz duyguyu hafifletebilir.

Altcoin fiyatı, ayıların boğaların canını yaktığını gösteriyor

Cardano (ADA) fiyatı, 2023 boğa koşusunun öldüğü ve gömüldüğü netleştiği için cenaze modunda. Şimdiye kadar herhangi bir çıkış girişimini ezmekte başarılı olan ayılar ile, ayıların karlı short pozisyonlarından para kazanmaya yakın olmadığı ortaya çıktı. Bunun kanıtı, kırmızı alçalan trend çizgisinde çok büyük bir saygıyı gösteren birçok kırmızı işaretleme.

Aylık S2 ve hepsi birbirine çok yakın olan önemli bir seviye ile ADA’nın 0,30 dolara ulaşması için yalnızca birkaç kuruş var. Ayıların satın almaya ve karlarını nakite çevirmeye isteksiz olduğu bu alanda muazzam bir baskı bekleyin. Ayıların tarafında düşüş momentumu, son üç haftadaki zaten %22’lik kaybın üzerine %13 daha eklenerek 0,265 dolara doğru keskin bir düşüşe işaret ediyor.

Altcoin
ADA 4 saatlik grafik

Teknik açıdan bakıldığında, Göreceli Güç Endeksi (RSI), ne olursa olsun ADA’da bir miktar satın almayı tetikleyebilir. Birkaç otomatik trade motoru, RSI’nın aşırı satıldığını bildirecek, bu da küçük bir duraklamanın başlaması gerektiği anlamına geliyor. 180 derecelik ani bir yükseliş beklemeyin. Bunun yerine boğalar bu kırmızı alçalan trend çizgisini kırabilirse 0,324 dolara doğru bir yükseliş mümkün.

OCEAN, Aralık 2022’nin dip seviyelerine düşebilir

Altcoin fiyatı, 6 Mart’ta 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın (EMA) 0,374 doların altına düştü ve mevcut fiyat olan 0,309 dolarda destek bulmak için %17,05 kaybetti. Tokenin Ocak sonundan bu yana fiyat hareketi, bir baş ve omuz grafiği modeli oluşturdu. Bu teknik oluşum, ortada daha yüksek bir yükseklik (baş) ve boyun çizgisi olarak bilinen iki vadiyi birbirine bağlayan bir çizgi ile üç tepeden oluşan bir düşüş formasyonudur.

Ocean Protocol fiyatı, 0,350  dolar sınırını kırdığında ve 8 Mart işlem seansında bunun altında on iki saatlik bir mum çubuğu ürettiğinde modeli doğruladı. Düşüş eğilimi, mevcut seviyelerin %61,58 altında olan 0,140 dolar civarındaki grafik modeli hedefinin yolunu açtı. Özellikle hedef, boyun çizgisi ile baş arasındaki yükseklik ölçülerek ve ardından aşağı doğru yansıtılarak tahmin edilir. Hedefe ulaşmadan önce, altcoin fiyatının 200 günlük EMA tarafından sunulan desteğin 0,287 dolar ve ardından 0,246 dolar destek seviyesinin üstesinden gelmesi gerekiyor.

OCEAN 12 saatlik grafik

Öte yandan, ek onay arayan muhafazakar traderlar, bunu OCEAN’ı 0,3231 dolarlık adil piyasa değerinden satın almak için bir giriş noktası olarak görebilirler. Bu arada 0,350 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu, baş-omuz düşüş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir hareket, altcoin fiyatını 100 günlük EMA tarafından sunulan 0,323 dolarlık yakın dirençle yüzleşmek için yükseltir. Bu seviyeden satın alma baskısında bir artış, OCEAN fiyatını 50 günlük EMA tarafından sunulan bir sonraki barikat olan 0,374 dolar ile mücadele etmek için boyun çizgisini aşabilir.

Kuzeye doğru, OCEAN’ın yönetici grafik formasyonunun başındaki 0,557 doları yeniden kazanmadan önce 0,461 dolar ve 0,517 dolar direnç seviyelerini kırması gerekecek. Bununla birlikte, EMA’lardan kaynaklanan genel baskı ve piyasadaki genel düşüş hissi göz önüne alındığında, trendin tersine dönme şansı şimdilik zayıf.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Fxstreet

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

25 Bin Dolarda Bitcoin Satan Analist: Sıradaki 4 Seviye Bunlar!
25 Bin Dolarda Bitcoin Satan Analist: Sıradaki 4 Seviye Bunlar! Bitcoin fiyatı 19.800 dolardaki psikolojik seviyelerin altını gördü. Kısa vadeli sinyaller yükseliş yönünde ancak düşüş hareketleri uzun vadede BTC fiyatına musallat oluyor ve 19.000 doların altına düşme olasılığını gösteriyor. Bitcoin’i 25.000 dolara satan kripto traderı ve analisti,...
Vural Erkan 2 hafta önce