Reklamı kapat

Araştırma: Bu 6 Altcoin İzleme Listesine Girdi!

Buğra Çağlar
Buğra Çağlar 2 hafta önce
3 görüntülenme
Bu 6 Altcoin İzleme Listesinde

FTX etrafında yaşananlar, altcoin yatırımcılarını yeni Blockchain sektörlerini araştırmaya yönlendiriyor. DeFi ve DEX platformlarının yanında, gizlilik odaklı projelerde dikkat çekmeye başlıyor. Bu yazıda yeni araştırmaların hangi projeleri öne çıkardığına bakalım.

İşte radara alabileceğiniz en iyi gizlilik odaklı altcoin projeleri

Safex Token (SFT)

Safex, e-ticaret’in Bitcoin’leri daha fazla gizlilikle kullanmasını sağlayan bir ağ oluşturuyor. Bu ağ, dünyanın her yerinden alışveriş için kripto para kullanımının yeni yollarını sağlar. Özetle, gizliliğe odaklanan, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir pazar platformudur.

Safex’in pazar yeri, kullanıcıların hesap oluşturmasına ve pazar yeri mağazaları oluşturmasına olanak tanıyan Safex Token’ı kullanır. Bu sayede, kullanıcılara satın alma güçleri üzerinde kontrol sağlamayı amaçlıyor.

Zano (ZANO)

Zano’nun web sitesinde, e-ticaret için ölçeklenebilir ve güvenli bir kripto para olduğu yazıyor. Blockchain’i özellikle P2P işlemler için ideal bir seçim haline getiriyor. Çoklu imzalar ve gizli adresler, Zano ağı kullanıcıları arasındaki işlemleri izlenemez hale getirmeye yardımcı olur. Ek olarak, yalnızca yetkili taraflar Blockchain üzerinde tutulan işlem verilerine erişebilirler. Ayrıca, hiçbir özel bilgi hiçbir zaman halka açıklanmaz. Tüm Zano işlemlerinin gizliliği, çekirdeğe kodlanmıştır. Tüm gönderen ve alan adresleri gizleyerek her kullanıcının gizlilik düzeyini artırdılar.

Findora (FRA)

Findora, yapılandırılabilir gizliliğe sahip halka açık bir Blockchain’dir. Bununla birlikte, kullanıcılara sınırlı denetlenebilirlik ile işlem gizliliği sağlamak için sıfır bilgi kanıtları ve çok taraflı hesaplamadaki en son gelişmelerden yararlanır. Findora’nın özel ürün grubu, tüm akıllı sözleşmeler için en iyi merkezi olmayan güvenlik, yüksek ölçeklenebilirlik ve gizlilik çözümünü sunar.

En iyi Solana ekosistem tokenleri

Zebec Protocol (ZBC)

Diğer yandan Zebec, kullanıcıların ödemeleri iletmelerini ve her saniye dağıtmalarını sağlar. İlk günlerinde, Distributed Global ve Coinbase gibi sektörün ağır toplarından 21 milyon dolar topladı. Şimdi, entegre tam vergi stopajına sahip dünyanın ilk on-chain bordro ürününü ve Solana cüzdanları için ilk banka kartını tanıtıyorlar.

Marinade Staked SOL (MSOL)

Solana Foundation, Solana üzerine kurulu ilk likit staking protokolü olan Marinade.finance’ı destekliyor. Kullanıcılar, SOL tokenlerini validatörlere SOL atamak için otomatik staking stratejilerini kullanan Marinade ile stake ederler. Daha sonra mSOL olarak bilinen ve DeFi dünyasında kullanabilecekleri veya herhangi bir zamanda orijinal SOL tokenleri geri almaları için takas edebilecekleri “stake edilmiş SOL” tokenleri alırlar.

MSOL’un fiyatı, SOL’a göre artar ve altındaki stake SOL’a fayda sağlar. SOL tokni anında veya düşüş meliuetle önce staking’i geri aldıktan sonra çekmek her zaman mümkündür. İkincil pazar yerlerinde, doğrudan mSOL ve SOL arasındaki geçerli orandan da işlem yapabilirsiniz.

Solend (SLND)

Solend, Solana’da borç verme için otonom faiz oranı makinesidir. Bununla birlikte, Solana’da 100 kat daha hızlı ve 100 kat daha ucuz olacak şekilde ölçeklenebiliyor. Altcoin projesinin birincil amacı, web sitesinde belirtildiği gibi Solana’daki en kullanıcı dostu ve güvenli seçenek olmaktır. Solend’i kullanarak aşağıdakileri gerçekleştirebilirsiniz:

  • Faiz almak
  • Ödünç almak
  • Long-short Kaldıraç
Bu 6 Altcoin İzleme Listesinde

Sitesinden alınan veriler, sağlanan toplam fonların 45,9 milyon, ödünç alınanların ise 18,8 milyon dolar olduğunu söylüyor. Kullanıcılar, yüksek getiri nedeniyle Solend’i kullanarak faiz kazanabilirler. Ayrıca, en hızlı, en düşük ücret ve en ölçeklenebilir DeFi borç verme protokolü üzerinden 43 havuzda 77 varlık ödünç alabilirler. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Solana’nın değer kaybı ardından Solend ateş altında kalan projelerden biriydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE Ne Zaman 1 Doları Görür
Danışmanlık Devi Açıkladı: DOGE 1 Doları Ne Zaman Görür? Son aylarda birden fazla olay, Twitter’ın kripto entegrasyonunun olası bir geleceğine işaret ediyordu. Bu gelişmeler FTX iflasının ardından gölgede kalsa da, DOGE fiyatı uzun bir aranın ardından Ekim ayına öncülük eden altcoinlerden biriydi. Peki 1 dolara ulaşması...
Buğra Çağlar 2 hafta önce