Binance’deki Bu 6 Altcoin Dev Haberler ile Uçtu!

Vural Erkan
Vural Erkan 2 ay önce
5.369 görüntülenme
Binance'deki Bu 6 Altcoin Dev Haberler ile Uçtu!

Kripto para piyasası lider kripto Bitcoin (BTC) önderliğinde yeşil bölgede ilerlemeye başladı. Bitcoin, 24 bin dolardaki psikolojik seviyesinin üzerine çıkmayı başarırken, altcoin’ler de onu izledi. Bununla birlikte bazı altcoin projelerinden gelen önemli haberler onları piyasadan ayrıştırdı ve fiyatlarını uçurdu.

Fiyatları uçuşa geçen altcoin projelerine ilişkin gelişmeler

Optimism Foundation, ‘Bedrock’ yükseltmesini önerdi, fiyatı uçtu

Katman 2 ölçeklendirme sistemi Optimism’in yönetişim token’ı OP, dört hafta içinde %200’lük bir ralli yaparak, pazar liderleri Bitcoin ve Ethereum’u büyük bir farkla geride bıraktı. Çarşamba günü Ethereum katman 2 ölçeklendirme sistemi Optimism, performans ve işlevselliği artırmak için bir main-net yükseltmesi önerdi ve yönetişim tokeni OP’deki ralliyi hızlandırdı.

Binance, Gürcistan ile mutabakat zaptı imzaladı, BNB zıpladı

Binance, Gürcistan İnovasyon ve Teknoloji Ajansı (GITA) ile bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. Binance ve Gürcistan’ın İnovasyon ve Teknoloji Ajansı, ülkeye Blockchain inovasyonu getirmek için iş birliği yapacak. Anlaşma, Gürcistan’ın kripto para birimi endüstrisini geliştirmeye yönelik yardım da dahil olmak üzere ‘büyük ölçekli’ eğitim ve topluluk Blockchain girişimleriyle işbirliğini sağlayacak. haberin etkisiyle Binance Coin (BNB) fiyatı, genel piyasadan daha iyi bir performans kaydetti.

Coinbase’in yol haritasına girdi ve fiyatı yükseldi

Kripto para borsalarının listelerine eklenmek altcoin projeleri için ateşleyici olmaya devam ediyor. Büyük kripto para borsalarından Coinbase’in Liquid Staked ETH (LSETH)’yi listeleme yol haritasına eklediğini duyurmasının ardından altcoin fiyatı yükselişe geçti.

Synapse Token, cross-chain momentum oluştukça %44 arttı

Yatırımcılar cross-chain köprüsüne akın ederken, token yılın başından bu yana daha geniş DeFi sektöründen daha iyi performans gösterdi. Cross-chain Synapse Protocol’ün yerel token’ı Synapse (SYN), son 24 saatte %44,74’lük bir yükselişin ardından beş ayın en yüksek seviyesi olan 1,22 dolarda işlem görüyor. CoinDesk’in DeFi endeksine göre, altcoin, yılın başından bu yana merkezi olmayan finans (DeFi) genelinde rakiplerini geride bıraktı ve sektördeki %58,27’ye kıyasla %151,56 arttı.

Synapse’in yükselişi kısmen, kullanıcıların varlıkları çeşitli Blockchain’ler arasında aktarmalarına izin veren Synapse köprüsünün popülaritesinden kaynaklanıyor. Protokolün web sitesinde yer alan verilere göre, Synapse köprüsü kurulduğu günden bu yana 11.45 milyar dolarlık transfer sağladı.

Altcoin

Conflux CTO’su, yakma mekanizmasından bahsetti fiyat aya ulaştı

Conflux Network CTO’su Ming Wu’nun CFX’in yakma mekanizmasına dair Twitter’dan bazı açıklamalar yaptı. Wu’nun açıklamaları altcoin için bir katalizör görevi gördü ve fiyatı aya fırlattı. Basın zamanında token fiyatı günlük bazda %58,5 artışla 0,08215 dolara ulaştı. Wu, Twitter üzerinden şu açıklamayı paylaştı:

Conflux topluluğundaki insanlar genellikle CFX’in tokenlerinde neden yakma mekanizmasına sahip olmadığını sorarlar. Aslında var. Halihazırda sıfır adrese yakılan yaklaşık 500M (arzın %10’u) CFX var. Ancak bunun yeterli olmayabileceğini kabul ediyorum. Bu yüzden, CFX’in daha fazla yakma senaryosuna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Örneğin, depolama teminatlarının bir kısmını yakabiliriz. Çekirdek alanındaki NFT ekosisteminin giderek daha fazla geliştiği varsayımı göz önüne alındığında, depolama teminatları önemli olabilir.

LBRY Credit (LBC), menkul kıymet olmadığı ilan etti ve %90 arttı

LBRY Credit (LBC) fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) tokenin menkul kıymet olmadığını kabul etmesinin ardından bugün erken saatlerde %90’ın üzerinde arttı. LBC, dijital içeriğin hem tüketiciler hem de üreticiler tarafından dağıtılma ve erişilme şeklini basitleştirmeyi amaçlayan bir platform olan Library Credit’in yerel tokeni. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Library Credit, ABD SEC ile uzun bir mücadele verdi ve Pazartesi günü bir New Hampshire bölge mahkemesi yargıcı, ikincil piyasadaki LBC token işlemlerinin menkul kıymet olmadığına karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynaklar:
  • Coindesk
  • Cryptoslate
  • Coinjournal

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

DOGE Alan Elon Musk, Yatırımcıları Uyardı: Dikkat Edin!
DOGE Alan Elon Musk, Yatırımcıları Uyardı: Dikkat Edin! ABD Federal Reserve dün beklentiler doğrultusunda faizleri 25 baz puan artırdı. Bu Fed’in yumuşamaya başlayacağına dair beklentileri artırdığı için riskli varlıklarda bir yükselişi tetikledi. Popüler meme coin’i Dogecoin (DOGE) ile adı birlikte anılan Tesla CEO’su Elon Musk,...
Vural Erkan 2 ay önce