Pazartesi Yıldızları: Bu 6 Altcoin, Uçuşta!

zebpay banner
zebpay banner
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasaları, Pazartesi sabahı itibariyle yükselmiş gibi görünüyor ve Çin haberlerinin ardından hızlı bir toparlanma yaşadı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çin’in Cuma günü kripto para ticaretini ve madenciliğini yasakladığını açıklaması üzerine dün, kripto para borsası Huobi Global’in Çin’deki yeni kullanıcıların hesap kaydını durduracağı ve mevcut hesapları kapatacağı haberleri geldi. Günlük yüzde 7-yüzde 10 aralığında yükselen Bitcoin, Ethereum, XRP gibi büyük kripto para birimlerinin yanında diğer altcoin projeleri de artış yaşadı. İşte son 24 saatte en çok değer kazanan 6 altcoin…

Piyasa toparlanırken bu 6 altcoin sıçradı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çin’in Cuma günü kripto para ticaretini ve madenciliğini yasakladığını açıklaması üzerine dün, kripto para borsası Huobi Global’in Çin’deki yeni kullanıcıların hesap kaydını durduracağı ve mevcut hesapları kapatacağı haberleri geldi. Bu haberlere rağmen kripto para piyasası toparlandı ve Bitcoin 44.000 doların üzerine kadar çıktı. Ethereum ise 3.000 doları yeniden aştı.

Bu sırada, çoğunlukla merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin’leri yükseliş yaşadı. İlk olarak, haftalık staking ödüllerinin dağıtıldığı her Pazartesi günü hafif bir yükseliş yaşayan Perpetual Protocol (PERP), bu sefer yüzde 50’nin üzerinde arttı. Perpetual Protocol, otomatik bir piyasa yapıcı tasarımı üzerine kurulu olan bir protokoldür ve yerel tokenı PERP’tir.

Bitcoin, DOGE ve ETH Çökerken, Bu 4 Küçük Altcoin Fırladı!

Çoğunlukla DeFi altcoin’leri ivme kazandı

Çoğunlukla merkeziyetsiz platformların tokenları değer kazanmış olsa da, merkezi kripto para borsası OKEx’in OKB tokenı da yükseliş yaşadı. OKB, 24 saat içerisinde yüzde 34.29 oranında yükseldi. Üçüncü olarak, DeFi platformu Uniswap’in yönetişim tokenı UNI, yüzde 34.69 oranında değer kazandı.

Uniswap fork’u Sushiswap’in SUSHI’si ise yüzde 23.39’luk bir artış kaydetti. Geçtiğimiz hafta SushiSwap’in arkasındaki geliştiricilerden biri, akıllı sözleşmelerini gözlemleyen beyaz şapkalı bir hacker tarafından bildirilen bir güvenlik açığını reddetti ve risk altında herhangi bir fon olmadığının garantisini verdi.

Bitcoin, XRP ve DOGE Eriyor: Sadece Bu Altcoin Yükseliyor!

XDC, ortaklıkların duyurulmasıyla yükseldi

Beşinci olarak, kurumsal benimseme açısından ivme kazanan bir protokolün, XinFin Network’ün XDC tokenının fiyatı yüzde 22.84 arttı. XinFin Network, uluslararası ticaret ve finansmanı optimize etmek için özel olarak tasarlanmış kurumsal kullanıma hazır bir hibrit Blockchain çözümüdür.

XinFin, yakın bir zamanda küresel Ticaret Finansmanı Girişimi ile entegre oldu. Ayrıca dünyanın ilk merkeziyetsiz email çözümü LedgerMail, bu ağda piyasaya sürüldü. Son olarak, Curve DAO Token (CRV) yüzde 19.08’lik bir yükseliş yaşadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Pazartesi Yıldızları: Bu 6 Altcoin, Uçuşta!