Muhteşem Yediliyle Tanışın: Bu 7 Altcoin Büyük Rallide!

https   specials images.forbesimg.com imageserve 611e42af2de2746400974772 0x0
https specials images.forbesimg.com imageserve 611e42af2de2746400974772 0x0
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dün, Ağustos ayından bu yana görülen en düşük seviyesi olan 40.000 doların altına inen Bitcoin (BTC), özellikle de Fed toplantısının ardından bugün toparlanmaya başlamış gibi görünüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yazım sırasında 45.000 dolara yaklaşmış durumda. Bu durum, pek çok altcoin fiyatını da etkiledi, piyasa değerine göre ilk 100’de yer alanların birçoğu yazım sırasında yükseliş kaydediyor. Kriptokoin.com olarak bir günde en fazla değer kazanan 7 altcoin’i inceliyoruz…

En çok yükselen, Arweave (AR) oldu

Arweave, Coinbase Global’in bir parçası olan Coinbase Ventures tarafından destekleniyor. Arweave, dosyaların özgürce erişilebildiği ve neredeyse sansürsüz olduğu merkezi olmayan bir ağda korunmasını sağlayan bir Blockchain’dir. AR tokenı, yazım sırasında yüzde 28.9’luk bir yükseliş yaşadı. İkinci olarak stablecoin odaklı Blockchain olan Terra’nın LUNA tokenı yüzde 24.8 oranında yükseldi.

Cosmos ise hafta sonundan bu yana yükselişini sürdürmeye devam etti. ATOM tokenı, yüzde 23.07 oranında değer kazandı. Ağustos ayının sonlarında, Cosmos ve Ethereum ağları arasındaki ticaret, Cosmos Blockchain üzerine kurulu merkezi olmayan değişim olan SifChain ve Blockchain’ler arası iletişim protokolü (IBC) ile entegrasyon yoluyla sağlandı.

Avalanche’ın AVAX tokenı ise yüzde 24.8’lik bir artış yakaladı. Avalanche piyasasında yakın zamanda düşüş yaşansa da, AVAX/USD, Polychain ve Three Arrows Capital liderliğindeki bir AVAX satış turunda 230 milyon dolar topladıktan günler sonra rekor bir seviye görmüştü. Yazım sırasında ise 78.53 dolardan el değiştiriyor.  Avalanche’ın finansmanının, bant genişliği tıkanıklığı ve daha yüksek işlem ücretleri dahil olmak üzere en iyi rakibi Ethereum’un devam eden ağ sorunlarına karşı geliştirdikleri sonucu geldiği düşünülüyor.

Bitcoin, XRP ve ETH Eriyor: Bu 3 Altcoin İse Güçlü Artıyor!

En çok değer kazanan diğer 3 altcoin: AXS, IOST ve XTZ

Kullanıcıların Axies olarak bilinen oyun içi token tabanlı yaratıkları topladığı, ürettiği, yükselttiği ve savaştığı Blockchain tabanlı, oyna-kazan ticaret ve savaş oyunu olan Axie Infinity’nin AXS tokenı da son 24 saat içerisinde güçlü yükselenlerin arasında yer alıyor. AXS, yüzde 17.4 oranında yükseldi. AXS için fiyat artışı Bitfinex’teki listelenmesinin ardından geldi.

Yukarıda bahsettiğimiz coin’lerin yanı sıra merkezi olmayan Blockchain ağı ve ekosistemi IOST (IOST) yüzde 16.16 yükseldi. Öte yandan akıllı sözleşmelere dayalı bir Blockchain ağı olan Tezos’un XTZ tokenı yüzde 15.13’lük bir değer kazandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Muhteşem Yediliyle Tanışın: Bu 7 Altcoin Büyük Rallide!