Yeşil Cuma: Bu 7 Altcoin Uçarak Büyükleri Devirdi!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 29 Ekim 2021
1 görüntülenme
0f414a7080aea6592526368f8b2be28d

Kripto para piyasası, son 24 saatte birçok coin’in yeşil tahtadan işlem görmesiyle yükseliş yaşadı. Genel piyasa değeri yüzde 3.7’lik bir artış ile 2.71 trilyon dolara yükselirken Bitcoin 60.000 doların üzerinde konsolide oluyor. Lider altcoin Ethereum ise yeni bir rekor kırdı. Bu sırada, Facebook’un isim değişikliği gündeme damga vurdu. Bu durum, birkaç altcoin’in fiyatını da etkilemiş olabilir. Kriptokoin.com olarak piyasa değerine göre ilk 100’de yer alıp en çok değer kazanan altcoin’leri inceliyoruz…

Metaverse odaklı altcoin projeleri yükseliş yaşadı

Facebook, Perşembe günü, şirketin adını Meta olarak değiştirdiğini duyurdu ve ilk büyük marka değişikliğini gerçekleştirdi. Şirketin sosyal medyanın ötesinde büyüyen hedeflerini yansıtan isim değişikliği, Facebook Connect konferansında CEO Mark Zuckerberg tarafından açıklandı. Bir haber bülteni, şirketin çevrimiçi sosyal deneyimleri ve fiziksel dünyayı birbirine bağlayan bir “metaverse” yaratma vizyonunu ortaya koydu.

Ünlü Analist 15 Altcoin Belirledi: Balinalar Taze Coin'leri Sever!

Metaverse terimi, sanal ve fiziksel dünyalar arasında köprü kurmak isteyen işletmeler için her şeyi kapsayan bir ifade haline geldi. Kripto alanında ise bu metaverse’lerin sanal arazileri, avatarları hatta yapıları doğrudan alıp satmasına izin verilmesi kısmına odaklanılıyor. Bunların en ünlüleri; Decentraland (MANA), Enjin Coin (ENJ) ve Axie Infinity (AXS) gibi projeler. Facebook’un duyurusunun ardından bu altcoin’ler en çok yükselişi yaşayanlardan biri oldu. MANA yüzde 38.96, ENJ yüzde 12.93 ve AXS yüzde 9.69 oranında yükseldi.

BAT, HNT, REV, HBAR da değer kazandı

Metaverse projelerinin yanı sıra, Brave tarayıcısına güç veren Basic Attention Token (BAT) yüzde 16.67’lik bir yükseliş ile karşımıza çıkıyor. Öte yandan, merkezi olmayan IoT cihazları sunan Helium’un HNT tokenı yüzde 13.27 yükseldi. Helium, geçtiğimiz günlerde Dish Network ile HNT ödülleri karşılığında 5G ağını daha da genişletmesini sağlayacak yeni bir ortaklık duyurusunda bulundu. Duyuruya göre ortaklık, Dish Network abonelerine Helium node’larını çalıştırma ve 5G kablosuz hizmetlerini kendi bölgelerindeki kişilerle paylaştıkları için HNT ödülleri kazanma fırsatı sunacak.

Açıklandı: Kurumsal Para, Bu 4 Altcoin'i Satın Alıyor!

İlk Blockchain tabanlı inceleme platformu Revain’in REV tokenı ise yüzde 10.93 yükseldi. Kullanıcılar, çeşitli şirketler hakkında incelemeler yazarak REV kazanabiliyor. Bugün bahsedeceğimiz son token olan HBAR da yüzde 10.33’lük bir değer artışı sergiledi. HBAR’ın arkasındaki Hedera Hashraph, geçtiğimiz günlerde, Hedera Governing Council’a Singapur’un en eski bankası olan DBS Bank’in katıldığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

GettyImages 1236188757 scaled
Facebook Meta Oluyor: NFT Desteği Geliyor! Facebook, şirket adını değiştirerek Meta olarak yeniden markalaşıyor; ancak öncü sosyal medya platformu için Facebook adını koruyacak. Zuckerberg, şirketin artık “önce Facebook” yerine “önce metaverse” olma yolunda ilerlediğini söyledi. Şirketin metaverse planları; non-fungible tokenlar (NFT), artırılmış gerçeklik...
Aslı Dinçer 29 Ekim 2021