Bu 7 Altcoin İçin Büyük Alarm: Şirketler Binance’e Döküyor!

Aslı Dinçer
Aslı Dinçer 2 hafta önce
2.169 görüntülenme
Bu 7 Altcoin İçin Büyük Alarm: Şirketler Binance'e Döküyor!

Yakın zamanda, çeşitli kripto para birimleri harekete geçirilmiş gibi duruyor. On-chain verilere göre özellikle yedi altcoin, en büyük kripto para borsalarına aktarılıyor veya balinalar tarafından hareket ettiriliyor. İşte detaylar…

BlockTower, 6.5 milyon altcoin projesini Binance’e aktardı

16 Mart’ta on-chain veri analisti Ember’in gözlemine göre BlockTower Capital olarak işaretlenen adres, YGG kilit açma sözleşmesinden 9.81 milyon YGG aldı ve ardından 6.5 milyon YGG’yi (yaklaşık 1.5 milyon ABD doları değerinde) Binance’e transfer etti. BlockTower, YGG’nin yatırımcılarından biri. 28 Temmuz 2021’den bu yana BlockTower, 1 milyonu Uniswap aracılığıyla satılan ve 10,98 milyonu Binance’e aktarılan toplam 15,29 milyon YGG’nin kilidini açtı ve coinleri aldı. Yazım sırasında YGG, yüzde 11’lik bir düşüş kaydetti.

Trilyonları Yöneten Şirketten Bu 2 Kripto Para İçin Müjde!

Paradigm, 50.000 MKR’ı Coinbase’e transfer etti

16 Mart’ta yine on-chain veri analisti Ember’in gözlemine göre Paradigm Capital olarak işaretlenen adres Coinbase’e yaklaşık 36.13 milyon ABD doları değerinde 48.179 MKR aktardı. Maker (MKR), kullanıcıların DAI stablecoin’ini yayınlamasına ve yönetmesine olanak tanıyan, her ikisi de Ethereum Blockchain’ini temel alan, sırasıyla merkezi olmayan bir organizasyon ve bir yazılım platformu olan MakerDAO ve Maker Protocol’ün yönetişim tokenıdır. Token, şu anda yüzde 11 oranında değer kaybetmiş halde.

Dev balina 3.4 milyon SNX aldı

Yine Ember’a göre, son iki günde 3.4 milyon SNX satın almak için 10 milyon USDC harcayan ve bugün yine 5 milyon USDC kullanan dev balina adresi harekete geçti. Balina, AirSwap’in OTC’si aracılığıyla USDC karşılığında SNX satın aldı. Balina, ortalama 2,46 dolarlık fiyatla 2,02 milyon SNX satın aldı. Ayrıca bu adres, son üç gün içinde ortalama 2,76 dolarlık fiyatla 5.436.959 SNX satın aldı. SNX, yazım sırasında yüzde 6’lık bir düşüş ile el değiştiriyor.

Lookonchain açıkladı: Balina adresi 3 altcoin projesini Binance’e yolladı

Bugün Lookonchain verilerine göre, dev bir balina adresi Binance’e 3,43 milyon LDO (yaklaşık 8,2 milyon dolar değerinde) aktardı. Ardından Binance’ten 7,28 milyon AGIX (3,6 milyon dolar değerinde) ve 2.824 Ethereum (yaklaşık 4,66 milyon dolar değerinde) aldı. Yazım sırasında AGIX yüzde 3, LDO yüzde 10, AGIX ise yüzde 2’lik bir değer kaybı ile el değiştiriyor.

Axie Infinity adresi Binance’e AXS aktardı

Son olarak, Web3 bilgi grafiği protokolü 0xscope’a göre, Axie Infinity ekibine ait adres birkaç saat önce yine Binance’e 400.000 AXS (yaklaşık 3.19 milyon dolar) aktardı.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Axie Infinity, kısmen oyuncularına ait olan ve onlar tarafından işletilen, Blockchain tabanlı bir savaş oyunudur. AXS’in arzının belirli bir bölümü, önceden belirlenen tarihlerde piyasaya sürülüyor, yani kilit açılımı gerçekleşiyor. Ekibin AXS transferi de bununla ilgili olabilir. AXS, şu anda yüzde 6 oranında düşüş yaşıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Risk Açıklaması: Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyarı: Kriptokoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Göster

Bunlar ilginizi çekebilir

Dev GMX Balinası, Bu 2 Kripto Parada Short Açtı!
Dev GMX Balinası, Bu 2 Kripto Parada Short Açtı! 16 Mart’ta, türev protokolü GMX platformunun dev balinası ve Mechanism Capital’in kurucusu Andrew Kang harekete geçti. Kang, en büyük iki kripto para birimindeki uzun pozisyonunu kapattı ve ardından bunlarda açığa satış pozisyonu (short) açtı. İşte detaylar… GMX...
Aslı Dinçer 2 hafta önce